stickyimage

W tym filmie zagrałbym nawet krzesło! – Marcin Dorociński o JESTEŚ BOGIEM (już w kinach)

Imponujące 1 137 000 odsłon zwiastuna w serwisie Youtube i 103 000 fanów na Facebooku w dzień premiery, dają podstawy, by uznać „Jesteś Bogiem” najbardziej wyczekiwaną polską premierą dekady. Potwierdza to dwukrotny zdobywca Złotych Lwów Festiwalu w Gdyni – Marcin Dorociński, który zapewnia, że w filmie Leszka Dawida mógłby zagrać nawet… krzesło!  

Gdy dowiedziałem się, że Leszek zaczyna kręcić, ubłagałem moją agentkę, by mnie jakoś tam wcisnąć. Wiedziałem, że jestem za stary, by zagrać którąś z głównych postaci, ale zgodziłbym się na cokolwiek, choćby rolę stołka czy okładki na płyty.” – wspomina Dorociński. Aktor nie kryje również swego podziwu dla młodszych kolegów z planu. „Jak patrzyłem na nich w czasie zdjęć, bałem się, że tak bardzo chcieli być w tamtym świecie, że będzie im trudno wrócić do tego normalnego. To widać na ekranie. Chłopcy się nie oszczędzają i dają z siebie wszystko.”

Jesteś Bogiem” to porywająca historia trójki założycieli zespołu Paktofonika, którzy – zawiązując „pakt przy dźwiękach głośnika” – nie podejrzewali, że staną się głosem kolejnych pokoleń młodych Polaków. W obsadzie najzdolniejsi aktorzy nowego pokolenia, nagrodzeni w Gdyni – Marcin Kowalczyk jako Magik (nagroda za profesjonalny debiut aktorski), Dawid Ogrodnik w roli Rahima (nagroda za drugoplanową rolę męską) i Tomasz Schuchardt (znany z „Chrztu” i „Yumy”, nagroda za drugoplanową rolę męską) jako Fokus. Wspierają ich między innymi: Marcin Dorociński (Złote Lwy Festiwalu w Gdyni za role w „Róży” i „Rewersie”), Przemysław Bluszcz („Zero”, „Yuma”) i Arkadiusz Jakubik („Dom zły”).

Obraz „Jesteś Bogiem” jest produkcją studia Kadr.

„Kapitalny!” FILM

„Najlepszy film festiwalu w Gdyni” KINO

„Magnetyczny!” THE HOLLYWOOD REPORTER

„Zostaje w głowie” GAZETA WYBORCZA

„Warto było czekać dekadę!” WP.PL

 

Wywiad z Dorocińskim można obejrzeć na kanale KINO ŚWIAT na Youtube:

Natomiastpremierowy teledysk do „Jestem Bogiem” obejrzycie Państwo pod tym adresem:

http://www.youtube.com/watch?v=jtDKSKlbAKI

Tagi: , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane