stickyimage

JESTEŚ BOGIEM w zaledwie 10 dni pobiło wynik frekwencyjny SALI SAMOBÓJCÓW!

Nic nie jest w stanie przerwać imponującej passy „Jesteś Bogiem”. Po spektakularnympierwszym weekendzie (trzecie najlepsze otwarcie polskiego filmu na przestrzeni ostatnich 20 lat), film Leszka Dawida nie tylko nie traci widowni i statusu lidera box office, ale może pochwalić się kolejnym wyczynem. W zaledwie 10 dni od premiery obejrzało go 871 452 tysięcy widzów. To więcej niż wyniosła łączna frekwencja przebojowej „Sali samobójców” (827 820 widzów)!   

Przed tygodniem informowaliśmy o historycznym wyczynie frekwencyjnym „Jesteś Bogiem”. 373 796 widzów w trzy dni przełożyło sięna najwyższy wynik ostatnich dwóch dekad, osiągnięty przez polski film, który nie jest ekranizacją lektury, ani komedią romantyczną. Lepiej od obrazu Leszka Dawida radziły sobie tylko „Pan Tadeusz” (424 895 widzów w weekend otwarcia) i „Kochaj i tańcz” (393 803 widzów).

Dziś wiadomo już, że choć historia „paktu przy dźwiękach głośnika” nie zdołała wyprzedzić „Kochaj i tańcz” w premierowy weekend, to w ogólnym rozrachunku radzi sobie znacznie lepiej niż hitowy film taneczny z 2009 roku, którego w porównywalnym czasie zobaczyło 799 781 widzów. Co więcej wydaje się, że „Jesteś Bogiem” nie będzie miał problemów z pobiciem całkowitego wyniku „Kochaj i tańcz”, jeśli potrzebował zaledwie dziesięciu dni, by zgromadzić większą widownię niż łączna frekwencja „Sali samobójców”.

Film ma już 173 tysiące fanów na Facebooku, jego zwiastun w serwisie Youtube obejrzało ponad 1 500 000 osób, zaś teledysk promujący „Jesteś Bogiem” – ponad 410 tysięcy osób w 10 dni. I liczby te stale rosną!

Ciesząc się z wyniku „Jesteś Bogiem” zachęcamy do obejrzenia  wywiadu z Leszkiem Dawidem, reżyserem filmu.

„Jesteś Bogiem” to porywająca historia trójki założycieli zespołu Paktofonika, którzy – zawiązując „pakt przy dźwiękach głośnika” – nie podejrzewali, że staną się głosem kolejnych pokoleń młodych Polaków. W obsadzie najzdolniejsi aktorzy nowego pokolenia, nagrodzeni w Gdyni – Marcin Kowalczyk jako Magik (nagroda za profesjonalny debiut aktorski), Dawid Ogrodnik w roli Rahima (nagroda za drugoplanową rolę męską) i Tomasz Schuchardt (znany z „Chrztu” i „Yumy”, nagroda za drugoplanową rolę męską) jako Fokus. Wspierają ich między innymi: Marcin Dorociński (Złote Lwy Festiwalu w Gdyni za role w „Róży” i „Rewersie”), Przemysław Bluszcz („Zero”, „Yuma”) i Arkadiusz Jakubik („Dom zły”).

Obraz „Jesteś Bogiem” jest produkcją studia Kadr.

„Kapitalny!” FILM

„Najlepszy film festiwalu w Gdyni” KINO

„Magnetyczny!” THE HOLLYWOOD REPORTER

„Zostaje w głowie” GAZETA WYBORCZA

„Warto było czekać dekadę!” WP.PL

Oficjalny fanpage filmu na Facebooku: http://www.facebook.com/jestesbogie

JESTEŚ BOGIEM 21 września 2012

źrodło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane