stickyimage

Yippeekayay Las Vegas! Bruce Willis gwiazdą komedii „Żądze i pieniądze” (7 grudnia w kinach)

ŻĄDZE I PIENIĄDZE  (Lay the Favorite) w kinach od 7 grudnia 2012

Bruce Willis powraca do Miasta Grzechu. Czy poradzi sobie bez płaszcza i wysłużonego magnum? Wydaje się że tak, bo tym razem nie chodzi o mroczne zakamarki „Sin City”, a słoneczne Vegas, gdzie rozgrywa się akcja komedii „Żądze i pieniądze” (w kinach od 7 grudnia).

Etatowego „action-hero” Hollywood z bohaterami komiksów łączy coś więcej niż ekranizacja noweli Franka Millera i fryzura w stylu przywódcy „X-men”. Niczym Kapitan Ameryka, Willis przyszedł na świat w bazie wojskowej (Idar-Oberstein, Niemcy). A karierę zawodową zaczynał tam gdzie Hulk, czyli w elektrowni atomowej. Co prawda nie jako fizyk, a nocny strażnik, ale nie bądźmy już tacy drobiazgowi. W końcu mówimy o człowieku, który powstrzymał „Armageddon” na piętnaście lat przed „Avangers”.

Komiksowych porównań będzie więcej, bo w nadchodzącym roku zobaczymy Bruce’a w aż trzech produkcjach o „obrazkowym” rodowodzie. Zanim jednak do kin wkroczą  „Red 2″, „GI Joe: Odwet” i „Sin City: A Dame to Kill For”, końcówka 2012 roku przyniesie komedię kryminalną „Żądze i pieniądze” Stephena Frearsa i rolę, która prawdopodobnie zaskoczy wszystkich fanów aktora.

W nowym obrazie twórcy nagrodzonych trzema Oscarami „Niebezpiecznych związków”, Willis wcielił się w Dinka, króla hazardowego półświatka Vegas. „Bruce wykonał kawał świetnej roboty wnosząc do filmu odrobinę swojej „bruce’owatości.” – mówi producent Anthony Bregman. „Myślę, że rola ta będzie dla wielu niespodzianką.”

Musi tak być, skoro nawet doświadczony producent Randall Emmett, który miał okazję współpracować z Willisem w przeszłości, był zdumiony jego pracą na planie komedii „Żądze i pieniądze”. „Zrobiłem mnóstwo filmów gatunkowych, z którymi większość ludzi utożsamia Willisa – to przecież główny bohater kina akcji.” – opowiada Emmett. „Gdy przyszedłem na plan pierwszego dnia, byłem w kompletnym szoku. Ten mały, rozemocjonowany facecik to on?! Wychowałem się na „Szklanej pułapce” i pamiętam doskonale Bruce’a z tego filmu, a tu nagle widzę go w sportowych podkolanówkach i spodenkach khaki. Tak perfekcyjnie wszedł w postać, że po prostu stał się tym kolesiem. To było coś, czego nie widziałem nigdy wcześniej.”
Gatunek: komedia
Produkcja: USA, 2012
Reżyseria: Stephen Frears  („Królowa”, „Naciągacze”, „Przeboje i podboje”, „Niewidoczni”,  „Pani Henderson”, „Przypadkowy bohater”, „Mary Reilly”, „Niebezpieczne związki”)

Obsada: Catherine Zeta-Jones („Maska Zorro”, „Legenda Zorro”, „Ocean’s Twelve: Dogrywka”, „Życie od kuchni”, „Chicago”, „Terminal”, „Okrucieństwo nie do przyjęcia”, „Przeboje i podboje”, „Traffic”, „Osaczeni”), Bruce Willis („Szklana pułapka 1-5”, „Niezniszczalni 1-2”,  „Moonrise Kingdom”, „Surogaci”, „Sin City”, „Włamanie na śniadanie”, „Jak ugryźć 10 milionów 1-2”, „Szósty zmysł”, „Armageddon”, „Ostatni sprawiedliwy”, „Piąty element”), Rebecca Hall („Vicky Cristina Barcelona”, „Szepty”, „Frost/Nixon”, „Miasto złodziei”, „Dorian Gray”), Joshua Jackson („Shutter – Widmo”, „Tylko tydzień”, „Sekta”, „Szkoła uwodzenia”, „Przeklęta”), Vince Vaughn („Polowanie na druhny”, „Sztuka zrywania”, „Raj dla par”, „Fred Claus – Brat Świętego Mikołaja”, „Sekrety i grzeszki”, „Wszystko za życie”)

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane