stickyimage

Olimp w ogniu (2013) – Gerard Butler ratuje świat!

OLIMP W OGNIU (Olympus Has Fallen)

PREMIERA: 26 KWIETNIA 2013

Już w najbliższy piątek – 26 kwietnia terroryści przejmą kontrolę nad Białym Domem, biorąc Prezydenta Stanów Zjednoczonych jako zakładnika… Szczęśliwie to tylko scenariusz filmowy. Olimp w Ogniu właśnie trafia do kin.

Przypadek sprawia, że zhańbiony agent Secret Service, były ochroniarz Prezydenta – Mike Banning (w tej roli Gerard Butler) znajduje się w pobliżu oblężonego Białego Domu. Upadły bohater, chcąc wrócić na należyte miejsce staje do samotnej, nierównej walki z koreańskimi terrorystami. Dzięki perfekcyjnej znajomości każdego zakamarku zaatakowanego budynku zostaje oczami i uszami obserwującymi rozwój sytuacji ludzi ze sztabu kryzysowego. „To prawdziwy twardziel”, określa go Antoine Fuqua, reżyser filmu. „Jest niezwykle lojalny. Był blisko Prezydenta, gdy doszło do tragedii z udziałem Pierwszej Damy.” Podczas akcji ratunkowej po wypadku samochodowym prezydenckiej pary, Banning trzymając się procedury ocala Prezydenta, choć ten rozkazuje mu zająć się jego żoną. Kiedy ta umiera, Mike zostaje odsunięty od służby w Białym Domu. Gdy Korea atakuje Biały Dom życie najważniejszego człowieka w państwie znów jest w rękach Mike’a Banninga. Znajdując się w pułapce zastawionej przez sprytnych północnokoreańskich komandosów, którzy przejęli całkowicie budynek, Mike Banning rozpoczyna grę w kotka i myszkę, której stawka jest tak niewyobrażalna, że nawet nie próbuje się nad tym zastanawiać.

Reżyseria: Antoine Fuqua („Dzień próby”, „Król Artur”)
Obsada:

Gerard Butler („300”, „Dorwać byłą”, „Prawo Zemsty”)
Aaron Eckhart („Mroczny rycerz”, „Inwazja: Bitwa o Los Angeles”)
Morgan Freeman („Mroczny rycerz”, „Red”, „Skazani na Shawshank”)
Radha Mitchell („Silent Hill: Apokalipsa 3D”, “Surogaci”, “Człowiek w ogniu”)
Melissa Leo („Fighter”)

Gatunek: Akcja/ thriller
Produkcja: USA 2013
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Gwiazdorska obsada w wielkim widowisku twórcy oscarowego „Dnia próby”.

Agent Secret Service – Banning popada w niełaskę prezydenta USA po tragicznym w skutkach wypadku. Zostaje odsunięty od służby bezpośrednio przy głowie państwa i oddelegowany do najmniej prestiżowych zajęć. Wszystko ulega zmianie gdy Biały Dom zostaje zaatakowany przez terrorystów uzbrojonych w niesamowitą technologię, unieszkodliwiającą cały lokalny system obrony. Wszystkie próby odbicia budynku, przeprowadzone przez Pentagon, kończą się niepowodzeniem. Ostatnią szansą na uratowanie prezydenta jest Banning, który po latach służby zna Biały Dom jak własną kieszeń.

„Najlepszy film Gerarda Butlera od czasu „300”. Widowiskowe kino!”

Kevin McCarthy, CBS RADIO

Aktualne informacje o filmach Monolith Films na:

www.monolith.pl

www.youtube.com/MonolithFilmsPlus

www.facebook.com/monolithfilms

źródło:materiały prasowe
foto:geek-grotto.com

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane