stickyimage

Idy marcowe – thriller w reżyserii George’a Clooneya na DVD już w czerwcu!

IDY MARCOWE (Idles of March)

Thriller w reżyserii George’a Clooneya, którego światowa premiera uświetniła otwarcie Festiwalu Filmowego w Wenecji 2011 i który otrzymał aż 4 nominacje do nagrody Złotych Globów (Najlepszy Film,  Najlepszy Aktor– Ryan Gosling, Najlepsza Reżyseria – George Clooney, Najlepszy Scenariusz) oraz nominację do Oscara za .

Trzymająca w napięciu historia pokerowej rozgrywki kandydata na prezydenta USA  – Mike Morrisa (w tej roli sam reżyser, nagrodzony Oscarem  za kreację w „Syrianie”)  z czyhającymi na każde jego potknięcie  przeciwnikami (podziwiany ostatnio  w szlagierze „Kac Vegas w Bangkoku”  Paul Giamatti) i wszędobylskimi dziennikarzami (m.in. uhonorowana przez Amerykańską Akademię Filmową za kreację w komediowym hicie „Mój kuzyn Vinny” Marisa Tomei). Szanse na elekcję pretendenta o bujnej przeszłości staną pod znakiem zapytania, kiedy w jego sztabie pojawi się asystentka, emanująca młodzieńczym entuzjazmem i erotyzmem (namiętna muza Woody’ego Allena z „Co nas kręci, co nas podnieca” Evan Rachel Wood). Dziewczyna szybko zawróci w głowie młodemu, błyskotliwemu doradcy Morrisa (nominowany do Oscara za „Szkolny chwyt” Ryan Gosling) i pozna najskrzętniej skrywane tajemnice kampanii.

Prasa jednogłośnie okrzyknęła „Idy Marcowe”  filmem skazanym na sukces  ze względu na osiągnięcia reżyserskie Clooneya (6 nominacji za „Good Night and Good Luck”) oraz imponujący dorobek jego gwiazd (m.in. nagrodzony Oscarem za wirtuozerską kreację Trumana Capote Phillip Seymour Hoffman).

Idy Marcowe otrzymały nominację do Oscara® 2012 za najlepszy scenariusz adaptowany.
Film był nominowany do Złotych Globów za rok 2011 w 4 kategoriach: najlepszy film, najlepszy aktor– Ryan Gosling, najlepsza reżyseria i najlepszy scenariusz.

IDY MARCOWE /Idles of March/
Reżyseria: GEORGE CLOONEY

OBSADA:

STEPHEN MEYERS – RYAN GOSLING
GUBERNATOR MIKE MORRIS – GEORGE CLOONEY
IDA HOROWICZ – MARISA TOMEI
MOLLY STEARNS  – EVAN RACHEL WOOD
PAUL ZARA – PHILIP SEYMOUR HOFFMAN
TOM DUFFY – PAUL GIAMATTI
BEN HARPEN – MAX MINGHELLA
SENATOR THOMPSON – JEFFREY WRIGHT
SENATOR PULLMAN – MICHAEL MANTELL
CINDY MORRIS – JENNIFER EHLE
BETH MORRIS – TALIA AKIVA
JILL MORRIS – HAYLEY MADISON

Premiera: 3 lutego 2012
Produkcja:  USA 2011
Gatunek:  dramat/thriller polityczny
Czas trwania: 101 min

Dane techniczne DVD:
Język: angielskie, polski /lektor/
Napisy: polskie
Obraz: 16:9
Czas: 97 min
Dźwięk: DD 5.1
Dodatki specjalne: zwiastun filmu, przygotowanie kampanii, twórca wszechstronny-George Clooney, o kampanii: obsada Id Marcowych, czym zajmuje się doradca polityczny?

 

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane