stickyimage

Allen wystarszył gwiazdę Incepcji. Zakochani w Rzymie (24 sierpnia w kinach)

Uchodzi za aktorkę wszechstronną, która nie boi się żadnych wyzwań. Odgrywała kaskaderskie sceny w „Incepcji”, dubbingowała „Simpsonów”, a dzięki technice performance capture została bohaterką gry na PlayStation. Strach okazała tylko raz, stając oko w oko z… 77-letnim reżyserem. „Nie wiem, czy kiedykolwiek byłam tak wystraszona.” – zdradza Ellen Page, gwiazda „Zakochanych w Rzymie” Woody’ego Allena.

Jeśli Allen szuka nowej muzy, Page ma realne szanse na zwycięstwo. Nominowana do Oscara w wieku 20 lat i 335 dni, jako czwarta najmłodsza aktorka świata, jest ulubienicą widzów i krytyków. W ostatnich latach jej nazwisko pojawiało się we wszystkich najważniejszych rankingach Hollywood – od listy najlepszych aktorek po wyróżnienia dla najładniejszych twarzy show-biznesu.

Do tego musi mieć słabość do Woody’ego… W końcu – specjalnie dla niego – ta zadeklarowana feministka, unikająca jak ognia „seksistowskich”, „stereotypowych ról nastolatek” w „Zakochanych w Rzymie” zamieniła się zalotną kokietkę, która zrobi wszystko, by uwieść bohatera granego przez Jesse Eisenberga. „Byłam zupełnie zdezorientowana, gdy Woody zaproponował mi taką rolę. Prawdę mówiąc… wystraszyłem się, bo do końca nie wiedziałam, czy i jak się w niej odnajdę.” – zdradza Page. „To było prawdziwe wyzwanie. Ekscytujące i stresujące zarazem. Ale gdy coś takiego proponuje ci sam Allen, to mimo strachu wchodzisz w to.”

Komedia „Zakochani w Rzymie”, poświęcona Amerykanom i Włochom zmagającym się w Wiecznym Mieście z rozlicznymi miłosnymi perypetiami, kusi widzów najatrakcyjniejszą obsadą tego roku. Poza najgorętszymi młodymi gwiazdami Hollywood – nominowanymi do Oscara Ellen Page („Juno”) i Jesse’em Eisenbergiem („The Social Network”), Allen zaprosił do współpracy najsłynniejszych europejskich laureatów nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej – swoją muzę z „Vicky Cristina BarcelonaPenelope Cruz oraz Roberto Benigniego (statuetka dla najlepszego aktora za „Życie jest piękne”). W obsadzie znaleźli się też: trzykrotnie nominowany do Złotego Globu i raz do Oscara Alec Baldwin („To skomplikowane”), powracająca po dłuższej przerwie na plan Judy Davis (nominowana do Oscara za „Podróż do Indii” i allenowskich „Mężów i żony”), a także – po raz pierwszy od sześciu lat („Scoop – Gorący temat”) – Woody Allen we własnej osobie!

ZAKOCHANI W RZYMIE  24 sierpnia 2012
Hiszpania, USA, Włochy, 2012

Scenariusz i reżyseria:   Woody Allen („O północy w Paryżu”, „Co nas kręci, co nas podnieca”, „Vicky Cristina Barcelona”, „Wszystko gra”, „Wszyscy mówią: kocham cię”, „Zelig”, „Manhattan”, „Annie Hall”)

Obsada: Jesse Eisenberg („The Social Network”, „Zombieland”), Ellen Page („Juno”, „Incepcja”, „X Men: Ostatni bastion”, „Pułapka”), Penelope Cruz („Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”, „Przerwane objęcia”, „Nine – Dziewięć”, „Vicky Cristina Barcelona”, „Elegia”, „Volver”, „Sahara”, „Vanilla Sky”, „Wszystko o mojej matce”), Alec Baldwin („To skomplikowane”, „Dziewczyna mojego kumpla”, „Infiltracja”, „Aviator”, „Glengarry Glen Ross”, „Polowanie na Czerwony Październik”, „Pracująca dziewczyna”, „Sok z żuka”), Roberto Benigni („Pinokio”, „Asterix i Obelix kontra Cezar”, „Życie jest piękne”), Woody Allen („Scoop – gorący temat”, „Drobne cwaniaczki”, „Przejrzeć Harry’ego”, „Wszyscy mówią: kocham cię”, „Jej wysokość Afrodyta”, „Tajemnica morderstwa na Manhattanie”, „Annie Hall”), Judy Davis („Sztuka zrywania”, „Celebrity”, „Władza absolutna”, „Mężowie i żony”, „Improwizacja”, „Podróż do Indii”, „Moja wspaniała kariera”)

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane