stickyimage

Nicole Kidman w thrillerze erotycznym Pokusa

POKUSA (tytuł oryginalny The Paperboy)

premiera: 4.01.2013

„Pokusa” to oparty na bestsellerowej powieści Pete’a Dextera thriller erotyczny, w którym nic nie jest takie, jakim się z początku wydaje. Fabuła obraca się wokół dwóch braci: Ward Jansen jest dziennikarzem prestiżowego The Miami Times, a Jack Jansen to eks-student dorastający w małej mieścinie na Florydzie. Ward przybywa do miasta, by zrobić reportaż o ekscentrycznej Charlotte Bless, samotnej kobiecie pisującej listy do więźniów w celach śmierci, która twierdzi, że jeden ze skazańców jest niewinny. Podróżujący wraz z partnerem z redakcji Ward potrzebuje przewodnika po środkowej Florydzie, zatrudnia więc Jacka jako swojego kierowcę.

W miarę rozwoju śledztwa bracia stają się coraz bardziej narażeni na śmiertelne niebezpieczeństwo. Uświadamiają sobie także, że zdradziecki cios może przyjść dosłownie z każdej strony. Tym bardziej, że wodzi za nos ich ekscentryczna, enigmatyczna i przepiękna kobieta, której słabość do morderców może doprowadzić wszystkich do zguby. „Pokusę” napisał i wyreżyserował Lee Daniels. W rolach głównych wystąpili Matthew McConaughey, Zac Efron, Nicole Kidman oraz John Cusack. Produkcją zajęli się Lee Daniels, Hilary Shor i Ed Cathell. Za zdjęcia odpowiadał Roberto Schaefer, scenografię stworzył Daniel T. Dorrance, autorką kostiumów była Caroline Eselin-Schaefer, a film zmontował Joseph Klotz.

W „Pokusie” wszyscy aktorzy zagrali postaci, których nikt się po nich nie spodziewał. „Uwielbiam sytuację, kiedy dostajemy jako aktorzy szansę wcielenia się w kogoś, kto do nas zupełnie nie pasuje, kogo osobowość różni się całkowicie od naszej”, wyjaśnia Nicole Kidman. „Na tym polega aktorstwo. Na zmienianiu się w innego człowieka i poszukiwaniu wewnętrznej prawdy danego bohatera, by uczynić go wiarygodnym”, dodaje aktorka. „Każdy w tym filmie robi coś, czego jeszcze wcześniej nie robił – to wspaniałe!”.

W scenariuszu jest kilka naprawdę nietypowych, świetnie napisanych postaci. Wszyscy bohaterowie są unikatowi, jedyni w swoim rodzaju”, potwierdza słowa swojej koleżanki z planu McConaughey. „Dzięki temu każdy z obsady mógł całkowicie zagłębić się w swoją postać, nie przejmując się powtarzaniem tego, co robili inni. Na planie mieliśmy naprawdę dużo swobody. Każdy dzielił się swoimi pomysłami, uwagami i wskazówkami. Zdarzało się też, że kradliśmy sobie wzajemnie pomysły, ale traktowaliśmy to raczej jako powód do dumy. Tak powinien wyglądać kreatywny plan zdjęciowy”.

Występują: Matthew McConaughey, Zac Efron, Nicole Kidman, John Cusack

Gatunek: thiller
Produkcja: USA 2012
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films
Premiera: 4 stycznia 2012

Strona filmu na Facebooku: http://www.facebook.com/ThePaperboyMovie

 

 

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane