stickyimage

ZTE prezentuje pierwsze urządzenia LTE

Firma ZTE, globalny producent i dostawca nowoczesnych rozwiązań dla firm telekomunikacyjnych, zaprezentowała pierwsze na świecie wielozakresowe modemy USB wspierające technologię LTE FDD/LTE TDD/TD-SCDMA / EDGE – model MF820S2 oraz mobilny hotspot uFi MF91S. Oba urządzenia wpisują się w nowy rozdział rozwoju technologii LTE wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników.

Zdecydowana polityka innowacyjności ZTE dotyczy wszystkich urządzeń pracujących w technologii LTE, takich jak highendowe smartfony, tablety, hotspoty i modemy. Modele MF820S2 i MF91S wpisują się w unikatową formułę urządzeń, podobnie jak anonsowany na całym świecie, pierwszy w Chinach tablet LTE V96A, , mobilny hotspot uFi MF91 oraz modem LTE MF821, który dostępny jest również w Polsce w ofercie operatora sieci Plus i Cyfrowego Polsatu.

– Rok 2012 jest dla nas rokiem transformacji  w segmencie terminali. Przyspieszamy rozwój i wdrażanie technologii LTE na poziomie globalnym, poprzez podkreślanie innowacyjności rynku urządzeń pracujących w oparciu o sieć 4G. Modele MF820S2 i MF91S są najlepszym dowodem na prym marki ZTE w segmencie urządzeń LTE – powiedział He Shiyu, Executive Vice President, szef departamentu terminali ZTE.

Poprzez osiemnaście rozmieszczonych na całym świecie ośrodków badawczych ZTE kumuluje swoją wiedzę na temat technologii bezprzewodowej. W 2011 roku firma zainwestowała w rozwój ośrodków R&D 1.3 miliarda dolarów, a w roku 2010 1.11 miliarda. Efektem tej polityki jest posiadanie przez firmę ZTE aż 7% wszystkich patentów w dziedzinie LTE.

Gama nowych urządzeń ZTE LTE:

Modem MF820S2 jest pierwszym na świecie wielozakresowym urządzeniem ZTE działającym w pasmach LTE FDD/LTE TDD/TD-SCDMA/EDGE. Urządzenie przystosowano do pracy ze wszystkimi operatorami i sieciami na całym świecie. Modem za sprawą niewielkich rozmiarów i zakresu funkcjonalności sprawdzi się również w podróży.

Kolejnym wielozakresowym urządzeniem w portfolio marki jest mobilny hotspot uFi MF91S, kompatybilny z częstotliwościami FDD/LTE TDD/TD-SCDMA/EDGE. Modem charakteryzuje się niewielką wagą (105 gramów) oraz wydajną baterią o pojemności aż 2300mAh. Za pomocą urządzenia można zbudować sieć wewnętrzną nawet dla ośmiu komputerów czy laptopów.

Tablet V96A pracujący w oparciu o dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.5GHz, posiada 10-calowy, pojemnościowy wyświetlacz oraz dwie kamery – frontową o rozdzielczości 2.MPx i tylną o matrycy 5.0MPx. Urządzenie prezentuje multimedia w jakości 1080p HD, a wsparcie systemu Dolby Mobile 3.0 sprawia, że wrażenia dźwiękowe są bezkonkurencyjne. Na pokładzie tabletu znajduje się również sensor położenia i e-kompas.

Model Grand X LTE oparto na systemie Android 4.0. Sercem smartfona jest dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.5GHz. Urządzenie posiada kamerę o rozdzielczości 8MPx umożliwiającą nagrywanie i odtwarzanie klipów wideo w formacie 1080p HD. ZTE Grand X LTE zapewnia pobieranie danych na maksymalnym poziomie 100Mb/s, a wydajna bateria o pojemności 1900mAh pozwala na długą pracę urządzenia.

Dwuzakresowe urządzenie MF28D, wykorzystując publiczną komutywną sieć telefoniczną (PSTN), obsługuje pasma LTE FDD/3G. Posiada wbudowaną, a także zewnętrzną antenę wzmacniającą sygnał.

Nowy modem MF821 pracuje na częstotliwościach LTE 1800/2100/2600 MHz, zapewniając wyjątkowo sprawny i szybki transfer. Urządzenie pozwala na przesyłanie danych z prędkością do 100Mb/s (download) i do 50Mb/s (upload).

źrodło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane