stickyimage

UPC udostępnił Internet Starter – sposób na ich pierwszy raz… z Internetem

UPC udostępnia Internet Starter, zapraszając do udziału w akcji „Zrób coś dobrego dla Bliskiego”

Ponad 9 milionów Polaków nie potrafi korzystać z internetu i nie ma motywacji, by go poznać, przez co są wykluczone społecznie. Z inicjatywy UPC Polska, dostawcy najszybszego Internetu w kraju, powstała super prosta aplikacja, Internet Starter,  która stwarza nowe możliwości na poznanie wirtualnego świata przez osoby, nie potrafiące poruszać się po sieci. UPC od wielu lat angażuje się w działania edukacyjne, które pomagają osobom dojrzałym dołączyć do społeczności internetowej, a tym samym prowadzą do poprawy jakości ich życia i  zmniejszenia poziomu wykluczenia cyfrowego w Polsce. Operator chce zachęcić osoby młode do zaproszenia swoich bliskich, rodziców i dziadków do poznania Internetu w ramach akcji „Zrób coś dobrego dla Bliskiego”.
„Zrób coś dobrego dla Bliskiego” i zaproś go do internetu  

Nowe technologie są dla wszystkich, nie tylko dla młodych. Umiejętność korzystania z internetu jest warunkiem pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, zawodowym, towarzyskim i kulturalnym, jednak wiele dojrzałych osób nie potrafi się po nim poruszać. Z myślą o nich powstał Internet Starter, a nauka podstaw obsługi komputera i korzystania z Internetu będzie dużo łatwiejsza, gdy pomogą w tym osoby bliskie. Wystarczy godzina naszego czasu, by w prosty sposób pokazać bliskiemu, jak komunikować się przez internet, rozwijać pasje, a nawet znaleźć nowych przyjaciół.

Internet Starter

Internet Starter to doskonałe narzędzie, które sprawi, że korzystanie z internetu będzie banalnie proste i otworzyć bliskiemu świat pełen nowych możliwości. Na stronie internetstarter.com.pl można stworzyć łatwą i przejrzystą spersonalizowaną stronę z Ikonami dla nowego użytkownika Internetu. Dzięki Internet Starterowi nasi bliscy będą mogli z łatwością korzystać z ulubionych stron internetowych. Internet Starter zachowuje ich własny URL (adres strony internetowej), do którego będą mogli mieć dostęp z dowolnego komputera. Każdy, kto przygotowuje Internet Starter dla Bliskiego, może zamieścić na nim swoje zdjęcie wraz z informacją, która przypomni nowemu użytkownikowi internetu, że zawsze może zadzwonić do swojego młodego nauczyciela w razie problemu lub pytań.

UPC. Łączymy Pokolenia.

Internet Starter jest częścią projektu „UPC. Łączymy pokolenia”, którego celem jest zachęcenie młodych osób do nauczania starszaków obsługi Internetu. Do akcji przyłączyli się już Beata Sadowska i Michał Piróg.
Internet Startery przygotowane z myślą o ich rodzicach znajdują się w Galerii: http://.internetstarter.com.pl/page/gallery/.

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane