stickyimage

Ulepszona seria telewizorów LG SMART TV na Targach CES 2013

Prosta i intuicyjna obsługa interaktywnych funkcji w telewizorach LG z platformą Smart TV dzięki nowemu pilotowi Magic Remote oraz udoskonalonym funkcjom wyszukiwania i dzielenia treści

Na międzynarodowych targach elektroniki użytkowej CES (International Consumer Electronics Show) w Las Vegas firma LG Electronics zaprezentowała nową serię telewizorów CINEMA 3D z platformą Smart TV. Modele na rok  2013 wyposażone zostały w nową wersję słynnego pilota Magic Remote i umożliwiają  jeszcze bardziej intuicyjne przesyłanie treści między różnymi urządzeniami. Na targach zaprezentowano modele o różnych rozmiarach, w tym imponujące 84-calowe telewizory LG Ultra HD oraz 55-calowe telewizory OLED.

Wygoda i intuicyjność
Udoskonalony interfejs Smart Home wraz z pilotem Magic Remote stanowią odzwierciedlenie idei inteligentnej i funkcjonalnej obsługi. Nowy interfejs Smart Home  z kartami ulubionych pozycji My Interest Cards (specjalnym folderem na aplikacje i inne treści) zapewnia prosty i szybki dostęp m.in. do najpopularniejszych wiadomości oraz aktualnych informacji pogodowych. Folder My Interest Cards można dostosować do własnych potrzeb i preferencji, dołączając do niego kolejne zakładki.

Pilot Magic Remote został udoskonalony z myślą o ułatwieniu obsługi urządzenia, czyniąc ją jeszcze bardziej intuicyjną. Podstawowe funkcje starszych modeli pilotów, tak jak wskazywanie, pokrętło, rozpoznanie gestów i głosu, zostały zachowane. Podczas targów CES firma LG przedstawiła ulepszoną wersję swojego systemu sterowania głosem Voice Mate, zdolnego do rozpoznawania naturalnej mowy.
Funkcja Voice Mate oferuje nową opcję wyszukiwania i jednoczesnego filtrowania wyników pochodzących ze wszystkich elementów platformy LG Smart TV, takich jak usługi VoD, wyszukiwarki, urządzenia zewnętrzne i wiele innych. System Smart Control z pilotem Magic Remote pozwala użytkownikom na wybór najwygodniejszej metody obsługi telewizorów LG Smart TV.

Inteligentne współdzielenie treści
Ulepszona funkcja SmartShareTM pozwala kopiować lub przenosić treści z urządzeń na telewizory LG Smart TV z wykorzystaniem systemów łączności, takich jak WiDi lub Miracast. W modelach z roku 2013 wymiana treści między urządzeniami będzie jeszcze łatwiejsza dzięki funkcji Tag On, która umożliwia błyskawiczne połączenie dwóch urządzeń, co znacząco przyspiesza wymianę plików multimedialnych. Aby z niej skorzystać, wystarczy przyłożyć smartfon lub inne urządzenie obsługujące system NCF do czytnika NFC na telewizorze CINEMA 3D Smart TV. Modele z 2013 roku obsługują również system LG Cloud, który pozwala na odtwarzanie wysokiej jakości treści z praktycznie dowolnej lokalizacji.

Łatwiejsze wyszukiwanie w oceanie treści
Użytkownicy telewizorów Smart TV mają do dyspozycji stale rosnącą bazę dodatkowych materiałów. Jak jednak znaleźć pożądany materiał w oceanie usług  i transmisji na żywo z różnych źródeł? Telewizory LG Smart TV rozwiązują ten problem dzięki zaawansowanej funkcji On Now. Usługa ta sugeruje użytkownikowi najpopularniejsze filmy VoD i transmisje. Wyniki przedstawione są jako miniatury, co pozwala w łatwiejszy sposób wybrać materiał.

Telewizory LG CINEMA 3D Smart TV umożliwiają szybkie wyszukiwanie materiałów spośród olbrzymiej ilości lokalnych lub międzynarodowych filmów, programów tematycznych, gier i produkcji 3D. Dzięki współpracy z nieustannie rosnącą liczbą dostawców z całego świata, w tym z lokalnymi nadawcami oraz operatorami platform cyfrowych, LG oferuje swoim użytkownikom najważniejsze i najbardziej aktualne treści.

Telewizory LG CINEMA 3D Smart TV zawdzięczają niezwykłą jakość obrazu ulepszonemu procesorowi (CPU) oraz procesorowi graficznemu (GPU). W niektórych modelach premium telewizorów CINEMA 3D Smart TV uzyskano prędkości CPU większą o 120%. Jeszcze bardziej imponujący jest 300-procentowy wzrost prędkości GPU. Dzięki niemu wyświetlany obraz jest znacznie wyraźniejszy, co bezpośrednio przekłada się na lepsze wrażenia podczas oglądania telewizji czy grania.

Magic Stand i konstrukcja CINEMA SCREEN
Nowe modele na rok 2013 r. charakteryzują się minimalistyczną konstrukcją. Chcąc zapewnić widzom jeszcze większe wrażenie uczestnictwa w przebiegu zdarzeń ramka telewizora LG CINEMA SCREEN została zminimalizowana. Dopełnieniem tego efektu jest stylowy stojak Magic Stand, nadający wrażenie unoszącego się w powietrzu ekranu. Magic Stand został wyposażony również w funkcję obrotu, umożliwiającą prostą zmianę ustawienia ekranu. Wyjątkowy design urządzenia sprawia, że telewizor doskonale współgra z nowoczesnym wystrojem wnętrz.

Wygodny system CINEMA 3D
Telewizory LG CINEMA 3D Smart TV wykorzystują technologię polaryzacji FPR (Film Patterned Retarder), zapewniającą najwyższy komfort oglądanego obrazu 3D. Lekkie i wygodne okulary nie powodują rozpraszającego migotania, charakterystycznego dla okularów z aktywną migawką.

Ekologiczny i bezpieczny
Telewizor LG CINEMA 3D Smart TV jest wielokrotnym laureatem nagrody CES Innovation w dziedzinie elektroniki i oprogramowania – wyróżnienie to zostało przyznane również na tegorocznych targach. Seria telewizorów CINEMA 3D Smart TV została ponownie nagrodzona w grudniu, kiedy model 55LA6900 uzyskał certyfikat ekologicznego produktu EPD (Environmental Product Declaration) wydany przez organizację Underwriters Laboratories Inc. Wyróżnienie zostało nadane za wybitną energooszczędność i ekologiczność.

Firma LG zawsze dążyła do zapewnienia swoim użytkownikom najciekawszych  i najlepszych rozwiązań” — powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor generalny firmy LG Home Entertainment. „W trakcie pracy nad nową platformą LG Smart TV, nie szliśmy na żadne kompromisy. Jesteśmy przekonani, że interaktywne funkcje dostępne  w modelach telewizorów na rok 2013 charakteryzują się jakością, która przekroczy wszelkie oczekiwania użytkowników”.

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

2 komentarzy do Ulepszona seria telewizorów LG SMART TV na Targach CES 2013
    • alfr
    • dotychczasowa seria smart tv według mnie była całkiem niezła, znajomy ma model właśnie smart tv od lg i bardzo przyjemnie się go użytkuje, obsługa pilota jest bardzo intuicyjna. Myślę, że ulepszona wersja będzie jeszcze łatwiejsza w obsłudze, szczególnie pewnie pod względem transferu plików będzie to łatwiejsze

    • Kali
    • SmartTV w moim odczuciu sprawdza się genialnie i warto rozwijać tą technologię. Dostęp do wielu informacji i treści z poziomu telewizora to naprawdę wygodna sprawa. Warto poczekać i zobaczyć co też nowego pokaże się na rynku 😉

Skomentuj artykuł

Wymagane