stickyimage

Sony NEX-6: stworzony dla fotografów

Systemowy aparat Sony NEX-6: wymiary kompaktu, możliwości lustrzanki.

  •     Nowy przetwornik obrazu Exmor APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 16,1 megapiksela, zapewniający obrazy i filmy Full HD jak z lustrzanki oraz dużą czułość: do ISO 25 600
  •     Nowy system automatyki ostrości Fast Hybrid AF, gwarantujący optymalną szybkość i dokładność w każdych warunkach; tryb śledzenia ostrości umożliwiający zdjęcia z szybkością do 10 kl./s
  •     Wizjer XGA OLED TruFinder™ o wysokiej rozdzielczości
  •     Dwa pokrętła sterujące i system Quick Navi zapewniające intuicyjną obsługę
  •     Łatwe prezentowanie obrazów przez Wi-Fi
  •     Wbudowana lampa błyskowa i nowa stopka Multi Interface

W najbliższym czasie firma Sony wprowadzi do sprzedaży nowy systemowy aparat NEX-6, którego kieszonkowe wymiary idą w parze z możliwościami obrazowania, szybkością działania, sposobem obsługi i funkcjonalnością na miarę lustrzanki cyfrowej.

Dzięki coraz bogatszej ofercie wymiennych obiektywów z mocowaniem typu E, NEX-6 pozwala podróżować bez nadmiernego obciążenia i bez obaw o pogorszenie jakości obrazu. Duży przetwornik obrazu w małej obudowie będzie również atutem dla tych użytkowników, którym przestają już wystarczać możliwości posiadanego aparatu kompaktowego.

Aparat NEX-6 zawiera szereg innowacji zaprezentowanych niedawno w modelu NEX-5R, takich jak szybki system automatyki ostrości Fast Hybrid AF czy łączność Wi-Fi.

Nowy aparat stworzono z myślą o wymagających użytkownikach i dlatego zastosowano w nim rozwiązania z flagowego modelu NEX-7: precyzyjny wizjer elektroniczny oraz wzorowany na lustrzankach cyfrowych system obsługi.

Duży przetwornik obrazu Exmor APS HD CMOS ma efektywną rozdzielczość 16,1 megapiksela. Pozwala na rejestrację szczegółowych filmów HD oraz wykonywanie fotografii o jakości jak z lustrzanki cyfrowej. Uzupełnienie przetwornika stanowi wydajny procesor BIONZ, odpowiedzialny za zapewnienie nieskazitelnej jakości obrazu oraz niskiego poziomu szumów — nawet podczas zdjęć w słabo oświetlonych wnętrzach, przy ustawieniach czułości sięgających ISO 25600.

Model NEX-6, tak jak i ostatnio ogłoszony NEX-5R, jest wyposażony w innowacyjny system automatyki ostrości Fast Hybrid AF, który wykorzystuje zarówno technikę wykrywania fazy, jak i wykrywania kontrastu. Autofokus oparty na wykrywaniu fazy pozwala szybko określić odległość od obiektu. Jego uzupełnieniem jest system wykrywania kontrastu, który dokładniej nastawia ostrość. W trybie priorytetu szybkości aparat NEX-6 automatycznie przełącza się na śledzący ostrość autofokus oparty wyłącznie na wykrywaniu fazy. Przy fotografowaniu szybkich akcji aparat działa równie szybko jak lustrzanki cyfrowe i umożliwia zdjęcia seryjne w tempie do 10 klatek na sekundę.

W momencie wprowadzenia na rynek system Fast Hybrid AF będzie współpracował znastępującymi obiektywami: E 18-55mm F3,5-5,6 OSS; E 55-210mm F4,5-6,3 OSS; E 18-200mm F3,5-6,3 OSS; E 24mm F1,8ZA Sonnar T*; E PZ 16-50 mm F3,5-5,6 OSS. Gama obiektywów zgodnych z systemem Fast Hybrid AF będzie systematycznie rozszerzana przez aktualizacje wewnętrznego oprogramowania.

Aparat NEX-6 jest — podobnie jak model NEX-7 — wyposażony jest w uznany wizjer XGA OLED Tru-Finder™, umożliwiający dokładne komponowanie ujęć i nastawianie ostrości. Wyświetlany w nim obraz odznacza się dużą jasnością, szczegółowością i wysokim poziomem kontrastu. Wizjer pokrywa 100% kadru, a jego szerokie pole widzenia dorównuje wielu profesjonalnym wizjerom optycznym. Dla ułatwienia komponowania ujęć, wizjer pozwala ponadto na wyświetlenie siatki linii i cyfrowej poziomicy.

Oprócz wizjera Tru-Finder™, użytkownik ma do dyspozycji 3-calowy (7,5cm) wyświetlacz Xtra Fine LCD. Można go odchylać do 90° w górę lub do 45° w dół, co ułatwia wykonywanie zdjęć z różnych perspektyw. Dzięki znacznemu osłabieniu refleksów światła, ekran ten wyświetla szczegółowy, kontrastowy obraz i ułatwia komponowanie ujęć nawet podczas zdjęć w plenerze i przy silnym oświetleniu.
NEX-6, odchylany ekran LCD

Strony: 1 2

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane