stickyimage

SeeYou Phone sterowany głosem – oryginalny prezent dla osób z dysfunkcją wzroku

Każdego roku staramy się, aby na Święta Bożego Narodzenia bliscy otrzymali od nas idealny prezent – praktyczny i dostosowany do ich potrzeb. W gąszczu pomysłów na dziecięce upominki, kobiece kosmetyki i męskie gadżety, ciężko znaleźć oryginalną propozycję dla dużej grupy Polaków cierpiących na różnego rodzaju dysfunkcje wzroku. Doskonałym prezentem dla nich może być SeeYou Phone – nowoczesny smartphone całkowicie sterowany głosem.

Niewyraźny obraz Polaków
Polacy niechlubnie wyróżniają się pośród innych krajów – jesteśmy narodem, który nie dba o swoje oczy. Ponad milion osób w naszym społeczeństwie cierpi na schorzenia oczu, a prawie połowa Polaków w wieku 16-54 lat potrzebuje korekcji wzroku. Różnego rodzaju wady wzroku oraz jego utrata znacząco zmniejszają komfort życia i utrudniają sprawne funkcjonowanie na co dzień. Warto pamiętać, że oprócz medycyny, także inne dziedziny nauki mogą znacząco przyczynić się do poprawy jakości życia osób z dysfunkcjami wzroku. Z pomocą przychodzą na przykład nowoczesne technologie, które potrafią wręcz odgrywać rolę osobistego asystenta i sekretarza każdego pracowitego dnia – przekonuje Marcin Łapa, pomysłodawca projektu SeeYou.

Osobisty asystent pod choinkę
Projekt SeeYou został stworzony przez zespół firmy Humann S.A., składający się z informatyków oraz osób słabowidzących i niewidomych. To kompleksowe rozwiązanie, zawierające w sobie pierwszy  na świecie w pełni sterowany głosem smartphone – SeeYou Phone, oraz SeeYou Mobile – sieć komórkową, stworzoną specjalnie z myślą o osobach z dysfunkcjami wzroku.

SeeYou Phone działa w oparciu o przyjazny i w pełni intuicyjny interfejs, który pozwala obsługiwać telefon poprzez komendy głosowe. W ten sposób możliwe jest korzystanie z kilkunastu podstawowych i zaawansowanych funkcji smartphone’a, takich jak komunikacja głosowa i SMS, aplikacje organizacyjne, dostęp do Internetu (przeglądarka kanałów RSS, e-mail, Facebook, Twitter, Wikipedia) czy nawigacji GPS. SeeYou Phone wyposażony został również w specjalistyczną funkcję lupy elektronicznej, która ucieszy osoby słabowidzące.

SeeYou Mobile natomiast to pierwsza sieć komórkowa stworzona z myślą o osobach z dysfunkcjami wzroku, będąca uzupełnieniem oferty SeeYou. Użytkownicy mają do dyspozycji trzy rodzaje abonamentów: SeeYou 150, SeeYou 300 oraz SeeYou 1000. Wszystkie one zawierają w sobie darmowe minuty, SMS-y, pakiety danych internetowych oraz spektrum bezpłatnych usług, pomocnych osobom z dysfunkcjami wzroku. Użytkownik SeeYou Mobile ma zapewnione m.in.: aktualizacje systemu operacyjnego obsługującego SeeYou Phone, dostęp do jego nowych funkcji, wsparcie techniczne oraz ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Abonenci SeeYou Mobile mogą również korzystać z pomocy osobistego asystenta, który działa na zasadzie concierge. Każdy użytkownik sieci, dzwoniąc na infolinię SeeYou, uzyska połączenie z osobą, której zadaniem jest wsparcie w organizacji codziennych spraw, takich jak rezerwacja wizyty u lekarza, zakup biletów, zamówienie prezentu itp.

SeeYou Phone jest dostępny w sprzedaży poprzez sklep on-line na stronie www.seeyou-mobile.com, call center SeeYou (tel. 22/ 208 48 48) oraz za pośrednictwem partnerów SeeYou.

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane