stickyimage

Samsung Smart TV – Odkryj nową generację telewizorów

Nowe technologie i funkcje pojawiają się dziś w telewizorach tak szybko, że ich posiadacze szukają rozwiązań, które pozwolą nadążyć za postępem technologicznym. Do tej pory, najczęstszym rozwiązaniem (poza zakupem nowego telewizora) było kupno akcesoriów dających nowe możliwości (np. zewnętrznej kamery do rozmów przez internet, czy też adaptera WiFi). Samsung, jako pierwsza firma na świecie, oferuje Evolution Kit – moduł, który pozwala wyposażyć wybrane modele telewizorów w nowy hardware, a co za tym idzie, także w najnowsze funkcje. Od dziś Evolution Kit jest już dostępny w Polsce.

Samsung Smart TV (serie 7, 8 i 9 z 2012 roku) to jedyne obecnie modele telewizorów, które można unowocześnić (maksymalnie przez 4 lata od daty produkcji) przez kupno i zainstalowanie modułu Evolution Kit. Podobne rozwiązanie będzie dotyczyć wybranych telewizorów Samsung Smart TV wyprodukowanych w kolejnych latach.Uaktualnianie systemu komputera czy telefonu to dziś standard. Teraz powstał także unikalny moduł Evolution Kit unowocześniający zarówno hardware, jak i software telewizorów Samsung Smart TV. Dzięki Evolution Kit telewizor będzie można dostosowywać do aktualizowanych na bieżąco standardów i uzupełniać o najnowsze funkcje oferowane przez firmę Samsung.

Evolution Kit to niewielkie urządzenie wyposażone w czterordzeniowy procesor (telewizory z 2012 roku miały procesor dwurdzeniowy), zwiększoną pamięć operacyjną i bardziej wydajny procesor graficzny. Dzięki temu zapewnia wzbogaconą konfigurację sprzętową i funkcjonalną przez korzystanie z zastrzeżonej technologii system-on-chip (system w układzie scalonym). Dzięki temu, w najwyższych modelach telewizorów Samsung Smart TV z 2012 roku, możemy szybciej przeglądać internet i korzystać z aplikacji także podczas oglądania telewizji.

Innowacje obejmują także możliwość korzystania z nowej funkcjonalności S Recommendation, czyli podpowiedzi programów, które najchętniej oglądają inni widzowie oraz rozszerzenie funkcji Smart Interaction – sterowania telewizorem za pomocą ponad 200 komend głosowych. Po instalacji Evolution Kit będziemy też mogli sterować telewizorem za pomocą gestów obu rąk. Moduł umożliwi także wygodniejsze korzystanie z materiałów i filmów przesłanych za pośrednictwem internetu dzięki wbudowanemu kodekowi HEVC o wysokim współczynniku kompresji (do 60% lepszej w porównaniu do popularnego MPEG4 ASP).

Instalacja Evolution Kit jest niezwykle prosta i zajmuje kilka minut. Każdy może dokonać jej sam bez pomocy fachowca. Wystarczy zaktualizować oprogramowanie w telewizorze do najnowszej wersji, wyłączyć telewizor (i odłączyć zasilanie), a następnie wpiąć Evolution Kit w dedykowane i opisane gniazdo z tyłu odbiornika. Proces instalacji przebiega automatycznie i wymaga minimalnej ingerencji – wystarczy wybierać z menu ekranowego odpowiadające nam opcje.

Z procesem montażu i instalacji można zapoznać się w materiałach wideo Samsung Evolution Kit Unpacking i Samsung Evolution Kit Installation

Evolution Kit to rozwiązanie, które będzie oferowane wtedy, gdy w Samsung Smart TV pojawią się nowe, przełomowe technologie i funkcje atrakcyjne dla ich posiadaczy. Już dziś zapewnia on użytkownikom telewizorów z serii 7, 8 i 9 z 2012 roku bardziej przyjazny sposób przeglądania treści dzięki panelowi użytkownika Smart Hub z 2013 roku. Ponadto, wbudowany czterordzeniowy procesor zwiększa ich wydajność.

Wybrane modele telewizorów Samsung Smart TV z 2013* roku są także wyposażone w porty na potrzeby zestawów Evolution Kit. Dzięki temu, telewizory będą mogły być unowocześniane w kolejnych latach. Przez zestaw Evolution Kit użytkownicy Samsung Smart TV zyskują ponadczasowy telewizor.

Sugerowana cena detaliczna Samsung Evolution Kit wynosi 1199 PLN.

Specyfikacja techniczna:

Evolution KIT SEK-1000

Procesor

Czterordzeniowy

Pamięć

DDR3

1,5 GB

Flash

4 GB

Procesor

Fox-AP, Fox-MP

Grafika

Mali T604 500 MHz

LAN

10 / 100 Mb/s

Zgodność z Samsung Smart TV

Seria LED ES7000 oraz wyższe

Seria PDP E8000

Waga

Waga zestawu

254 g

Waga opakowania

612 g

Akcesoria

Pilot

Smart Touch

Baterie do pilota

2 x AAA

Kabel Slim Gender

Tak

Instrukcja obsługi

Tak

Parametry i funkcje

Smart Interaction 2.0

Sterowanie głosem (zwiększona liczba komend do ponad 200)

Funkcja sterowania gestami (w tym sterowanie dwuręczne)

Funkcja rozpoznawania twarzy

Smart Content

Smart Hub 2013

Smart Convergence

AllShare (udostępnianie treści)

Multimedia picture quality

Smart View (obraz z telewizora na telefon)

Kodek HEVC

Web Content-Picture Enhancement

Wymiary

Rozmiar
(S x G x W)

127 x 16 x 91 mm

Opakowanie
(S x G x W)

173 x 62 x 161 mm

 

* Szczegóły dotyczące warunków zakupu modułu Evolution Kit oraz zakresu jego funkcji będą podawane na bieżąco na stronie internetowej www.samsung.pl. Możliwości modułu Evolution Kit zależą od daty jego zakupu i dostępności aplikacji. Rzeczywiste działanie może się różnic w zależności od specyfikacji modułu i ograniczeń sprzętowych.

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane