stickyimage

ROG G20 – potężny desktop od ASUSa już w sprzedaży!

ASUS wprowadza na polski rynek ROG G20 – najnowszego gamingowego desktopa. Odważne wzornictwo obudowy nowego G20 koresponduje z jego równie bezkompromisowym wnętrzem. Komputer wyposażono w wydajny procesor Intel Core i7, kartę graficzną Nvidia GeForce GTX980, 16GB pamięci operacyjnej RAM, Windows 8.1, dysk twardy o pojemności jednego terabajta oraz dodatkowy SSD 256GB.

ROG G20 charakteryzuje się nie tylko ekstremalną wydajnością, ale też ergonomią. Komputer pracuje bardzo cicho (22dB w stanie spoczynku). Cicha praca kontrastuje z bezkompromisowym i odważnym designem obudowy, gdzie matowa czerń spotyka się z agresywną linią, symbolami inspirowanymi sztuką Majów oraz wyrazistym podświetleniem (do wyboru aż 8 milionów kolorów).

Wydajność do potęgi
ASUS ROG G20 napędzany jest przez wydajny procesor Intel Core i7. Krystaliczną jakość i wyrazistość wyświetlanych detali zapewnia najnowsza karta graficzna NVIDIA GeForce GTX980. Technologia ASUS TurboMaster w czasie rzeczywistym podnosi osiągi układu graficznego, pozwalając na zwiększenie wydajności GPU o dodatkowe 5%. Dzięki bardzo zaawansowanym podzespołom, ROG G20 zapewnia doskonałą jakość gier i rozrywki przy rozdzielczościach rzędu 2560 x 1440 (WQHD).

Wśród oprogramowania zainstalowanego na pokładzie G20 znalazły się takie aplikacje jak Aegis, GameFirst II, AudioWizard czy ASUS Command Center. Aegis to autorska aplikacja, służąca do monitorowania wydajności systemu przez samego użytkownika. Z jej poziomu można otrzymać dostęp do różnych statystyk w czasie rzeczywistym: takich jak obciążenie procesora i dysku twardego czy chociażby obecne zużycie pamięci operacyjnej RAM. GameFirst II z kolei pozwala na kontrolowanie sprzętu sieciowego, nadawanie priorytetów, jeżeli chodzi o wykorzystywanie łącza przez poszczególne gry oraz aplikacje.

Cena i dostępność
Urządzenie jest dostępne na polskim rynku w dwóch konfiguracjach sprzętowych do wyboru. Zaprezentowana wersja to wydatek rzędu 7999 zł. Za ROG G20 z procesorem Intel Core i5-4460 (3.2 GHz), kartą graficzną nVidia GeForce GTX970, 8GB pamięci RAM, dyskiem twardym o pojemności 1TB oraz SSD 128GB zapłacimy 5499 zł.

Procesor

Intel Core i7 4790

Intel Core i5 4460

Chipset

Intel H97

Karta graficzna

NVIDIA GeForce GTX980 4GB

NVIDIA GeForce GTX970 4GB

Pamięć

16 lub 8GB SO-DIMM

Magazyn danych

1TB 3,5” dysk twardy SATA III

Do 256GB 2,5” SSD SATA III

Bezprzewodowa sieć danych

802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth V4.0

Dźwięk

SonicMaster
7.1 -kanałowy dźwięk HD
  • Port wejścia/wyjścia przedniego panelu
2 x USB 3.0
1 x Słuchawki
1 x Mikrofon
Tylne porty wejścia/wyjścia 2 x USB 3.0
1 gniazdo dźwięku 7.1 -kanałowego
1 x RJ45 LAN
1 x Wyjście HDMI
1 wejście zasilania DC
4 x USB 2.0
1 x Wbudowana antena Wi-Fi
1 x Kensington Lock
Wymiary (19 x 59.2 x 40 cm (z kartonem)
10.4 x 35.8 x 34 cm
Waga 6.38 kg
Akcesoria Zasilacz sieciowy
Karta gwarancyjna
*Rodzaje dołączonych akcesoriów mogą się różnić w zależności od kraju.
klawiatura + myszka (opcjonalny), Bezprzewodowa/Przewodowa
Przewodnik
Kabel zasilający
Oprogramowanie Intel Rapid Start oprogramowania
Ai Charger ll
ASUS WebStorage
MaxxAudio
ASUS Lighting
ASUS Command
Anti-Virus Trial
Lucid Virtu
Certyfikaty VCCI/C-Tick/FCC/CB/ETL/BSMI/CE/CCC

ASUS
Firma ASUS jest producentem najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych płyt głównych oraz jedną z trzech firm będących w światowej czołówce pod względem liczby sprzedanych notebooków. ASUS projektuje i wytwarza produkty, które idealnie zaspokajają potrzeby dzisiejszego domu i biura. Firma posiada bogate portfolio, na które składają się płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, monitory, stacjonarne komputery osobiste, komputery All-in-One, notebooki, netbooki, serwery, urządzenia multimedialne, rozwiązania bezprzewodowe, urządzenia sieciowe, tablety i smartfony. W 2013 roku firma ASUS zdobyła 4256 nagród i to jej przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC™. Firma zatrudnia ponad 12500 pracowników, w tym światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy złożony z 3800 inżynierów. W 2012 roku dochód firmy wyniósł ok. 14 mld dolarów amerykańskich.

Tagi: , ,