stickyimage

Raport Skąpiec.pl – Jakie telewizory są najpopularniejsze?

Skąpiec.pl prześledził preferencje swoich użytkowników i na ich podstawie ustalił, jakimi kryteriami kierują się internauci zainteresowani zakupem telewizora.

Największe znaczenie ma rozmiar telewizora

Analizując wybory z trzech ostatnich miesięcy, wyraźnie widać, że dla użytkowników serwisu Skąpiec.pl największe znaczenie ma rozmiar telewizora, jego marka oraz technologia. Dla niemal 35% internautów to przekątna odgrywała najważniejszą rolę. Prym wiodły telewizory 32- i 42-calowe. Ponad 22% użytkowników porównywarki zaczynało swoje poszukiwania od wyboru producenta telewizora – najpopularniejsze okazały się modele marek Samsung, LG i Sony.

Wśród dostępnych technologii zdecydowanie najczęściej wybieraną okazała się technologia LED – zaznaczało ją prawie 80% internautów. Zaraz za nią uplasowały się plazmy (11,28%) i telewizory LCD (5,83%).

Niewielkim zainteresowaniem cieszyła się częstotliwość odświeżania (8,86%). Internauci, którzy kierowali się tym parametrem, szukali telewizorów 100-, 200- oraz 400-hercowych.

Spośród dodatkowych funkcji, które posiadają nowoczesne telewizory, niezbędne dla 35% internautów okazało się Wi-Fi. Mniejszą popularnością cieszyły się w ostatnich miesiącach telewizory 3D, których szukało niespełna 18% użytkowników. Telewizory z zakrzywionym ekranem, które niedawno pojawiły na rynku, nie wzbudzają jeszcze dużego zainteresowania konsumentów.

Nie bez znaczenia dla poszukujących idealnego modelu telewizora okazała się również rozdzielczość. Zdecydowaną przewagą cieszyły się w ostatnim czasie telewizory Full HD (71%). Coraz bardziej zyskują na uwadze również telewizory 4K. Co czwarty użytkownik, korzystający z filtra „Rozdzielczość” wybierał właśnie ten rodzaj urządzenia. Pierwszą trójkę zamykają telewizory HD Ready (3,63%).

Top produkty

W raporcie znalazł się również ranking najpopularniejszych produktów. Pierwsza piątka topowych modeli przedstawia się następująco:

1. Sony KDL-50W829
2. LG 47LA660S
3.  Samsung UE48H6400
4. LG 42LA660S
5. Sony KDL-50W805

Dodatkowo w publikacji pojawiło się zestawienie najczęściej wyszukiwanych telewizorów w poszczególnych przedziałach cenowych.

Jak wybrać odpowiedni telewizor?

Zaproszeni do raportu eksperci podpowiadają, na co zwrócić uwagę przy zakupie telewizora. Biorą pod lupę nie tylko poszczególne parametry, ale także bezpieczeństwo zakupów w sieci. Nie zabrakło również miejsca na nowości i trendy na rynku telewizorów, które z roku na rok coraz bardziej zaskakują.

Pełen raport można bezpłatnie pobrać ze strony:
http://www.skapiec.pl/site/doc/200/20/33/
***
Skapiec.pl to internetowa porównywarka cen i przewodnik po wirtualnych zakupach. Umożliwia sprawdzenie oraz porównanie zasobów e-sklepów, z uwzględnieniem cen produktów, ich parametrów, warunków zapłaty oraz doręczenia.

Tagi: , , , , , , ,