stickyimage

Przejęcia na rynku nowych technologii – szansa na bardziej dynamiczny rozwój?

Nowe technologie często wymagają dotowania. Właśnie dlatego coraz więcej firm poszukuje współpracowników. Ale nie tylko oni są szansą na rozwój – atrakcyjnym rozwiązaniem są także fuzje i przejęcia, które dają równie perspektywiczną szansę na rozwój.

Nowoczesne technologie mobilne, systemy IT, chmury obliczeniowe to sprawdzone pomysły na zyski, jeżeli oczywiście towarzyszy im błyskotliwy pomysł ich wykorzystania. Małe firmy jednak nie mają aż tak dużej siły przebicia, jak giganci branżowi, dlatego często pojawia się problem braku wystarczającej ilości środków na rozwój. Właśnie z tego powodu nowe technologie są coraz częściej przedmiotem na rynku przejęć i fuzji. Inwestorzy interesują się nimi coraz bardziej intensywnie, ponieważ technologia jest uznawana za jedną z lepszych lokat w dzisiejszych czasach.

Firmy inwestują i pomagają małym graczom na rynku
Często dobry pomysł przepada, ponieważ nie znajduje inwestora. Właśnie dlatego pozyskanie pieniędzy jest kluczowe już na początkowym etapie działalności, gdy są one potrzebne najbardziej. W tym przypadku przejęcia i fuzje sprawdzają się bardzo dobrze, ponieważ dają one dostęp do niezbędnego finansowania.

Oczywiście, różnica między połączeniami i przejęciami na rynku nowych technologii jest inna niż przykładowo ruchów w branży bankowej. W tym przypadku są to powszechne rozwiązania, a najświeższym jest konsolidacja Deutsche Bank Polska, dzięki której stworzono jeszcze większy i bardziej uniwersalny bank. Także wśród dużych graczy na rynku informatycznym zdarzają się spektakularne przejęcia. W najbliższym czasie planowane jest przejęcie firmy Nokia przez Microsoft, co mogłoby doprowadzić do zmiany proporcji na rynku.

Lepsza konkurencyjność i większy rynek

Dodatkowe pieniądze są zawsze pomocne w branży nowych technologii, gdzie rozwój bazuje na badaniach. Dlatego otrzymanie wsparcia finansowego poprawia nie tylko konkurencyjność usług i produktów, ale również pozwala na poszerzenie swoich wpływów w przypadku połączenia się z większą firmą branżową, która ma rozbudowaną infrastrukturę. Profity są zatem wszechstronne.

Dlatego w branży nowych technologii przejęcia i fuzje to korzystne zjawiska, które wspomagają w tworzeniu jeszcze bardziej konkurencyjnych podmiotów oraz promocji tych, które w przeciwnym przypadku nie mogłyby znaleźć współpracowników i inwestorów. Nowe technologie przyciągają uwagę świetnymi perspektywami zysku, dlatego przy dobrym koncepcie na biznes znalezienie zainteresowanych wsparciem finansowym osób wcale nie jest takie trudne.

Tagi: , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane