stickyimage

Premiera aparatów kompaktowych Nikon COOLPIX S6600 oraz COOLPIX L620

Firma Nikon rozszerza ofertę aparatów kompaktowych o dwa nowe modele. COOLPIX S6600 wyposażony został w matrycę CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli, obiektyw NIKKOR z 12-krotnym zoomem optycznym, obrotowy wyświetlacz LCD z funkcją obsługi gestami oraz wbudowany moduł Wi-Fi. Z kolei COOLPIX L620 to łatwy w obsłudze aparat kompaktowy typu megazoom, oferujący inteligentne funkcje automatyczne oraz tryb nagrywania filmów HD.

Nikon COOLPIX S6600

Dzięki modelowi COOLPIX S6600 użytkownicy z łatwością będą mogli rozwijać swoją kreatywność, a wykonane zdjęcia i filmy błyskawicznie udostępniać w Internecie.

Aparat wyróżnia m.in. obrotowy wyświetlacz LCD, opracowany z myślą o tworzeniu autoportretów oraz fotografowaniu z wysokiej lub niskiej perspektywy. Funkcja Kontrola gestów pozwala na robienie zdjęć lub filmowanie, a nawet sterowanie zoomem, przez przesunięcie palcem po ekranie w trybie autoportretu.

COOLPIX S6600 gwarantuje doskonałą jakość zdjęć i filmów Full HD, nagrywanych z dźwiękiem stereo, w każdych warunkach oświetleniowych. Matryca CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli, wykonana w technologii BSI, w połączeniu z 12-krotnym zoomem optycznym zapewnia żywe barwy rejestrowanych obrazów nawet przy jaskrawym świetle dzienny i słabym oświetleniu nocnym. Dodatkowo, aparat wyposażony jest w mechanizm redukcji drgań w obiektywie (VR), eliminujący efekt poruszenia.

Nowy model oferuje 18 programów tematycznych, które dostosowują ustawienia aparatu w zależności od fotografowanej sceny. Użytkownik ma również do dyspozycji aż 30 różnych efektów i filtrów, które umożliwiają nadawanie zdjęciom indywidualnego charakteru. Tryb Szybkie efekty pozwala na zastosowanie efektu specjalnego natychmiast po wykonaniu zdjęcia, a dzięki trybowi Łatwa panorama każdy będzie mógł zachować malownicze widoki.

Uwiecznionymi obrazami można dzielić się z rodziną i przyjaciółmi dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi, który umożliwia łączność z urządzeniami mobilnymi, takimi jak smartfon czy tablet.

COOLPIX S6600 jest tak smukły, że zmieści się w kieszeni, a jednocześnie na tyle zaawansowany, że każde zdjęcie i film będą zachwycać jakością. To idealne rozwiązanie do uchwycenia zapierających dech w piersiach krajobrazów. Nowy model, wyposażony w ruchomy wyświetlacz oraz moduł Wi-Fi, z pewnością przypadnie do gustu początkującym fotografom, którzy chcą, aby ich zdjęcia wyróżniały się na tle innych” – mówi Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe.

Aparat COOLPIX S6600 będzie dostępny w czterech kolorach: czarnej, czerwonej, fioletowej, białej. Do sprzedaży trafi w sierpniu 2013 r.


Nikon COOLPIX L620

Dzięki obiektywowi NIKKOR z 14-krotnym zoomem optycznym, COOLPIX L620 zapewnia najwyższą precyzję kadrowania oraz doskonałą ostrość zdjęć, zarówno w przypadku ujęć szerokokątnych jak i tele. Matryca CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 18 megapikseli gwarantuje uzyskanie naturalnych barw nawet przy słabym oświetleniu, np. podczas fotografowania po zmroku czy w czasie kolacji przy świecach.

Aby zapewnić najwyższą jakość obrazu, aparat wyposażono w funkcje: Łatwa panorama, redukcji efektu poruszenia, optycznej redukcji drgań (VR) oraz autofokusa z wyszukiwaniem celu. 18 programów tematycznych, dostępnych w nowym modelu oraz funkcja Automatycznego wybierania programów w trybie Łatwa automatyka pozwalają skupić się na komponowaniu kadrów i dobrej zabawie. Dzięki praktycznemu rozwiązaniu jakim są popularne baterie typu AA, aparat można w każdej chwili naładować, a następnie kontynuować fotografowanie.

Wygodny i łatwy w użyciu COOLPIX L620 z jasnym wyświetlaczem LCD o przekątnej 3 cali to doskonały wybór dla osób, które szukają inteligentnego aparatu z dużym zoomem, wyposażonego w kreatywne efekty i funkcję nagrywania filmów Full HD” – mówi Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe.

Aparat COOLPIX L620 oferowany będzie w kolorach czarnym i czerwonym. W sklepach dostępny będzie w sierpniu 2013 r.

Cytaty

COOLPIX S6600 jest tak smukły, że zmieści się w kieszeni, a jednocześnie na tyle zaawansowany, że każde zdjęcie i film będą zachwycać jakością. To idealne rozwiązanie do uchwycenia zapierających dech w piersiach krajobrazów. Nowy model, wyposażony w ruchomy wyświetlacz oraz moduł Wi-Fi, z pewnością przypadnie do gustu początkującym fotografom, którzy chcą, aby ich zdjęcia wyróżniały się na tle innych.”

— Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe
Wygodny i łatwy w użyciu COOLPIX L620 z jasnym wyświetlaczem LCD o przekątnej 3 cali to doskonały wybór dla osób, które szukają inteligentnego aparatu z dużym zoomem, wyposażonego w kreatywne efekty i funkcję nagrywania filmów Full HD.”

— Nicolas Gillet, Product Manager zajmujący się produktami konsumenckimi w Nikon Europe

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane