stickyimage

Ponad 5000 osób oglądało zmagania robotów na Politechnice Warszawskiej – informacja prasowa

W ostatnią sobotę odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Turnieju Robotów Mobilnych Robomaticon – People Behind Technology. W kilkunastu konkurencjach rywalizowali ze sobą pasjonaci robotyki, a widowiskowe zawody zgromadziły liczną publiczność – zarówno młodych inżynierów, jak i fanów nowych technologii w każdym wieku. Sponsorem tytularnym turnieju był Exatel.

W ramach tegorocznej edycji turnieju Robomaticon – People Behind Technology rywalizowało ponad 200 uczestników, a pula nagród przekroczyła 20 tysięcy złotych.

Turniej organizowany jest przez Koło Naukowe Politechniki Warszawskiej Robomatic. Organizacja ta skupia studentów, dla których robotyka i automatyka stanowi zarówno wybór zawodowy, jak i hobby.

Tegoroczna edycja Robomaticon – People Behind Technology przerosła nasze oczekiwania. Duża liczba efektownych konkurencji i wysoki poziom zawodników,  to dla nas powód do dumy. Cieszymy się, że nasze przedsięwzięcie z roku na rok staje się coraz popularniejsze wśród konstruktorów” – powiedział Mateusz Sadowski z Koła Naukowego Politechniki Warszawskiej Robomatic.

Wierzymy, że o nowych technologiach można mówić w sposób prosty, a jednocześnie  ciekawy, tak, by przyciągać szeroką publiczność. Technologia ma przede wszystkim pomagać w codziennym życiu i pracy, a nie onieśmielać swoją złożonością. Dlatego nasza firma stara się na każdym poziomie pokazywać, w jaki sposób wykorzystać ją do pracy czy nauki” – mówi dyrektor Biura Komunikacji Exatel, Karolina Fastudzin.

Widzowie, poza zmaganiami robotów, mogli zapoznać się z ofertą technologiczną sponsorów turnieju i zobaczyć roboty pracujące na co dzień w przemyśle. Dla najmłodszych, czasem zaledwie kilkuletnich gości, Exatel przygotował również strefę Małego Odkrywcy w której zorganizowano warsztaty robotyczne, konkursy oraz stoisko do zabaw klockami. Mali pasjonaci technologii mogli też upodobnić się do robotów – na chętnych czekało stanowisko do malowania twarzy.

Patronem merytorycznym wydarzenia było warszawskie Centrum Nauki Kopernik.
Więcej informacji o turnieju znaleźć można na stronie www.robomaticon.pl oraz na profilu Robomaticon na Facebooku.

źródło:materiały praswowe

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane