stickyimage

Podręczny projektor – Samsung GALAXY beam

To co jeszcze niedawno było niemożliwe, teraz jest na wyciągnięcie ręki – projektor i telefon w jednym urządzeniu. Z nowym Galaxy beam prowadzenie prezentacji i oglądanie filmów na telefonie nabierze nowego znaczenia. A to wszystko dzięki poręcznemu urządzeniu o grubości 12.5 mm.

Nowy smartfon GALAXY beam to jedno z pierwszych urządzeń na świecie wyposażone w podręcznych projektor. Dzięki rzutnikowi o rozdzielczości nHD, gdziekolwiek się znajdziemy, na ścianie, czy innej płaskiej powierzchni, możemy wyświetlić każdą multimedialną treść umieszczoną na naszym telefonie. Wyświetlany z odległości 2 metrów obraz ma rozmiar 50” i jasność 15 lumenów.

GALAXY beam umożliwia oglądanie filmów, wyświetlanie transmisji on-line, granie w gry oraz przeglądanie stron internetowych wyświetlając je na ścianie. Jednak to nie wszystko. Urządzenie świetnie sprawdzi się również w prowadzeniu prezentacji biznesowych ze wskaźnikiem. Telefon w pełni naładowaną baterią umożliwia wyświetlanie multimedialnych treści maksymalnie przez 3 godziny.

Nowy smartfon posiada  jeszcze ciekawą funkcjonalność – umożliwia wyświetlanie na ścianie lub na ekranie projekcyjnym obrazów z obiektywu aparatu w telefonie.  Ta funkcja pozwala wyświetlić nie tylko dokumenty, ale również obiekty przestrzenne. Dodatkowo urządzenie może zmienić dekorację mieszkania użytkownika. Dzięki funkcji Ambient Mode, smartfon potrafi „rzucić” na sufit każdą grafikę zapisaną w jego pamięci. Nowy Galaxy beam posiada także funkcję bardzo jasnej latarki oraz budzika.

O sprawne działanie urządzenia dba jeden z najpopularniejszych systemów operacyjnych na rynku – Android w wersji 2.3. To intuicyjny i bogaty w wiele multimedialnych funkcji system. Umożliwia on bezproblemowe odbieranie poczty z Gmaila lub konta korporacyjnego zgodnego z Exchange ActiveSync, oglądanie klipów na YouTube, przeglądanie Google Maps, czy też komunikowanie ze znajomymi za pomocą Google Talk. Możliwości smartfonu można dodatkowo wzbogacić za pomocą nowych aplikacji ze sklepu Google Play lub Samsung Apps.

Nowy GALAXY beam, to także świetnie wyposażony smartfon.  Dwurdzeniowy procesor 1 GHz, 4-calowy wyświetlacz WVGA, komunikacja HSPA o prędkości  14,4 Mbs oraz wbudowana pamięć o pojemności 8 GB, to tylko niektóre z funkcji nowego Galaxy beam. Dodatkowo o komunikację smartfona z innymi urządzeniami dba Bluetooth 3.0, USB 2.0, microUSB oraz WIFI 802.11 b/g/n z funkcją routera lub AllShare. A długi czas pracy urządzenia zapewnia litowo-jonowa bateria o pojemności 2000 mAh.

Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 1999 zł.

Nazwa urządzenia Samsung GALAXY beam (GT-I8530)
System operacyjny Android 2.3 (Gingerbread)
Procesor Procesor 2 x 1 GHz / 768 MB RAM
Ekran 4” WVGA (800×480) TFT
Projektor Rozdzielczość nHD (640 x 360), 15 Lumenów @ 1WFunkcja rzutnika, prezentacji ze wskaźnikiem, widok z obiektywu aparatu, Tryb nastroju (Funkcja dekorowania pomieszczenia), funkcja latarki, budzika
Transmisja
danych
HSPA (odbieranie 14.4Mb/s, wysyłanie 5.76Mb/s)WiFi b/g/n, funkcja routera, AllShare, WiFi Direct
Bluetooth 3.0, USB 2.0, microUSB, wyjście słuchawkowe 3.5 mm
Kamera 5 Mpix z AutoFocus i lampą LED
1.3 Mpix z przodu do wideorozmów
Wideo Kodeki: DivX, MPEG4, H.263, H.264, WMvOdtwarzanie: 720p, do 30 kl./s

Nagrywanie: 720p, 30 kl./s

Audio Kodeki: MP3, AAC, AAC+, eAAC+,
Funkcje dodatkowe Przeglądanie i edycja dokumentów biurowych – pakiet Polaris Office
Darmowa nawigacja Google, Odbiornik GPS
Klient poczty push email zgodny z Exchange ActiveSync, VPN
Komunikator internetowy ChatON
Synchronizacja z PC za pomocą Kies 2.0 (połączenie USB lub WiFi)
Czujniki Położenia i przyspieszenia, zbliżeniowy, oświetlenia
Pamięć 8 GB pamięci użytkownikaCzytnik kart microSD (do 32GB)
Wymiary 124 x 64.2 x 12.5 mm, 145.3 g
Bateria Akumulator litowo-jonowy 2000 mAh

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane