stickyimage

Ośmiocalowy Prestigio MultiPad w segmencie Prime

Prestigio, marka prestiżowych urządzeń i akcesoriów komputerowych, prezentuje nowego MultiPada Prime Duo, który charakteryzuje się wysoką jakością komponentów oraz wydajnością podzespołów na poziomie segmentu urządzeń z wyższej półki, cenowo pozostającego jednak w zasięgu większości użytkowników.

Do głównych atrybutów modelu Prime Duo należy dwurdzeniowy procesor RK3066 opary na architekturze ARM Cortex A9 taktowany zegarem 1.6GHz. Funkcjonalność obliczeniową jednostki napędowej wspomaga czterordzeniowy chip graficzny Mali 400MP, którego praca uwidacznia się szczególnie podczas obsługi wymagających gier i multimediów.

Najważniejszym elementem każdego tabletu internetowego jest wyświetlacz, dlatego ocena jego jakości często determinuje ocenę całego urządzenia. Producent zaimplementował ośmiocalowy panel o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, gwarantujący intensywne nasycenie kolorów. Wbudowana matryca IPS z podświetleniem LED sprawia, że kąty widzenia są znacznie większe, a zatem użytkownik ma możliwość korzystania z urządzenia w dowolnym położeniu bez utraty jakości prezentowanych treści. Funkcja wielokrotnego dotyku z kolei ułatwia obsługę ekranu w kontekście wielozadaniowości.

Producent wyposażył MultiPada Prime Duo w dwa aparaty – frontowy do wideo rozmów o rozdzielczości 0.3MPx oraz główny, tylny posiadający matrycę aż 5MPx. 16GB wewnętrznej pamięci, slot na karty SD do 32GB, złącze mini HDMI, microUSB oraz czterokierunkowy sensor położenia – to kolejne mocne właściwości urządzenia. MultiPad od Prestigio działa pod kontrolą Androida ICS w wersji 4.1, a długie godziny pracy zapewnia mu akumulator o mocy 4400mAh.
Na uwagę zasługuje także fakt, że MultiPad waży zaledwie 360 gramów, co sprzyja podróżowaniu i mobilnemu trybowi pracy. W zestawie jak zwykle znajdziemy eleganckie, skórzane etui, za pomocą którego można także usypiać i wybudzać system – wystarczy wsunąć lub wysunąć urządzenie z pokrowca. W pudełku znajdują się ponadto: kabel USB oraz OTG, przydatna przejściówka umożliwiająca podłączenie na przykład telefonu komórkowego.

Marka Prestigio słynie z oferowania użytkownikom wartości dodanej do urządzeń. Producent zapewnia aktualizacje systemowe za pomocą funkcji OTA oraz autorskiego NASP (New Application Service Prestigio). Użytkownik otrzymuje monit o dostępnych nowych wersjach programów i aplikacji. Aktualizacja przebiega bezprzewodowo, za pomocą jednego kliknięcia. Pobrany pakiet instalowany jest automatycznie. Oprócz tego w pakiecie znajduje się darmowy program Office Pro, który zapewnia możliwość tworzenia i edytowania dokumentów takich jak pliki tekstowe, prezentacje i arkusze kalkulacyjne. Można więc łatwo zamienić MultiPada w mobilne biuro.

620 000 wirtualnych książek w 22 językach, w tym ponad 30 000 za darmo (3000 w języku polskim) na prestigioplaza.com. 25% zniżki na e-książki w ciągu 6 miesięcy od rejestracji urządzenia Prestigio. Bezpłatna aplikacja eReader App 3.0 z Adobe DRM

Cena: 699 zł

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane