stickyimage

NVIDIA prezentuje GeForce GTX 780 Ti – najszybszą na świecie kartę graficzną dla graczy

Firma NVIDIA zaprezentowała dziś kartę graficzną NVIDIA® GeForce® GTX™ 780 Ti, która zapewnia graczom wyjątkową płynnoś działania z bardzo wysokimi rozdzielczościami wyświetlania w najnowszych grach komputerowych, takich jak Assassin’s Creed IV—Black Flag, Call of Duty: Ghosts czy Batman: Arkham Origins.

GeForce GTX 780 Ti jest bez wątpienia najszybszą kartą graficzną do gier i gwarantuje ona dużo więcej, niż tylko pierwsze miejsca w testach mierzących liczbę klatek na sekundę. Nowa karta jest też wyjątkowo cicha i generuje niewiele ciepła, zwiększając tym samym przyjemność z jej użytkowania.

Procesor graficzny GTX 780 Ti jest oparty na architekturze NVIDIA Kepler™, najwydajniejszej architekturze GPU jaką kiedykolwiek zaprojektowano, skutkującą zaawansowaną konstrukcją o doskonałej przewodności cieplnej, która przekłada się na lepszą skuteczność chłodzenia, większą lepszą kulturę pracy i rekordową wydajność.

GTX 780 Ti posiada również dedykowany układ pomiarowy, aby liczba klatek na sekundę w grach była jak największa. Nowy procesor obsługuje też technologię NVIDIA G-SYNC™, która eliminuje rwania i zacięcia wyświetlanego obrazu oraz redukuje opóźnienia w odbiorze przesyłanych sygnałów, czyli problemy z którymi borykają się rzesze graczy na całym świecie.

Wygląd karty dorównuje jej niesamowitej wydajności. Atrakcyjna aluminiowa konstrukcja jest ozdobiona podświetlonym diodami LED logo GeForce GTX oraz przezroczystym okienkiem z tworzywa poliwęglanowego.

Procesor graficzny GTX 780 Ti posiada 25% więcej rdzeni niż procesor GTX 780, jest wyposażony w wyjątkowo szybką pamięć o przepustowości 7 Gbps, a także w technologię NVIDIA GPU Boost™ 2.0, która ułatwia graczom dostosowanie ustawień i wydajności karty do swoich potrzeb. Układ GTX 780 Ti jest średnio szybszy o 12 procent od oryginalnego procesora GTX 780.(1)

Najbardziej zaawansowane technologie dla gier
Prace nad technologią G-SYNC trwały wiele lat i ostatecznie stworzono rozwiązanie, które synchronizuje częstotliwość odświeżania monitora z prędkością renderowania karty graficznej. W efekcie obrazy pojawiają się na monitorze natychmiast po wyrenderowaniu, obiekty są wyraźniejsze, a gry płynniejsze.

Technologia G-SYNC wykorzystuje moduł G-SYNC zaprojektowany przez firmę NVIDIA. Element ten, montowany w monitorach do gier, współpracuje ze sprzętem i oprogramowaniem zaimplementowanym w kartach graficznych opartych na architekturze Kepler, takich jak GeForce GTX 780 Ti.(2)

GeForce GTX 780 Ti obsługuje również szereg najnowszych technologii dla gier, w tym m.in. silnik fizyki NVIDIA PhysX® oraz wygładzanie krawędzi TXAA™. Gracze, którzy wymagają najszybszych i najlepszych rozwiązań, mogą wykorzystać technologię NVIDIA SLI®, umożliwiającą połączenie ze sobą do czterech kart graficznych w celu uzyskania jeszcze większej wydajności.

Każda karta graficzna GeForce GTX współpracuje również z oprogramowaniem GeForce Experience™, który automatycznie reguluje ustawienia poszczególnych gier w celu zapewnienia jak największej płynności, a także informuje graczy o aktualizacjach oprogramowania oraz instaluje sterowniki GeForce Game Ready™, które zapewniają maksymalną wydajność graficzną w najnowszych grach komputerowych.

Technologia NVIDIA ShadowPlay podbija świat gier
Jednym z przykładów technologii, które są dostępne tylko dla graczy posiadających karty GeForce, jest NVIDIA ShadowPlay™. Ta darmowa, szybka i łatwa w obsłudze aplikacja jest częścią najnowszej wersji oprogramowania GeForce Experience i służy do nagrywania filmów z gier, umożliwiając graczom zachowanie najwspanialszych momentów i dzielenie się nimi ze światem.

ShadowPlay wykorzystuje sprzętowy koder zawarty w architekturze Kepler, dzięki czemu nie wpływa na płynnoś
gier w tak znaczący sposób, jak tradycyjne aplikacje do nagrywania, które wykorzystują procesor centralny. Od premiery tego oprogramowania, która odbyła się tydzień temu, ShadowPlay wypróbowało ponad 150 000 właścicieli kart GeForce, publikując ponad 15 000 filmów w serwisie YouTube, nagranych za pomocą tego programu.

Dostępność i cena
Karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 780 Ti są dostępne już dziś od wiodących światowych producentów, w tym firm ASUS, EVGA, Gainward, KFA2, Gigabyte, Inno3D, MSI, Palit, PNY Point of View i Zotac. Dostępność kart poszczególnych producentów zależy od regionu świata. Detaliczna cena kart to około 2849 PLN. Przez ograniczony czas trwa również promocja, w ramach której gracze kupujący kartę od partnera uczestniczącego w ofercie otrzymają bezpłatnie gry Batman: Arkham Origins, Assassin’s Creed IV—Black Flag oraz Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist.

W Polsce karty graficzne GeForce GTX 780 Ti można nabyć między innymi za pośrednictwem sklepów Agito, Alsen, Arest, ESC, Komputronik, Morele, PC Projekt, Proline, Sferis oraz X-KOM.

Więcej informacji na temat w jaki sposób karty graficzne GeForce GTX odmieniają świat gier komputerowych można znaleźć na stronie www.geforce.co.uk. Zdjęcia kart GeForce dostępne są na profilu firmy NVIDIA w serwisie Flickr.

źródło:informacje prasowe

Tagi: , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane