stickyimage

Panasonic ELUGA – stylowy smartfon z systemem Android już w Europie!

W dniach  13 marca 2012 r. w Warszawie Firma Panasonic przedstawiła swój najnowszy smartfon przeznaczony na rynek europejski. Model ELUGA Power – ultra-smukły, wododporny, wyposażony w wydajny procesor i najnowszy system operacyjny Android (Ice Cream Sandwich).

Nazwa modelu ELUGA, pochodzi od angielskiego wyrażenia “elegant user-oriented gateway”. To pierwszy model z serii smartfonów Panasonic zaprojektowanych dla wymagających użytkowników, którzy poszukują ultra smukłych, a jednocześnie zaawansowanych technologicznie urządzeń. Telefon waży zaledwie 103 gramy, co czyni go jednym z najlżejszych telefonów z systemem Android dostępnych w Europie.

Toshiya Matsumura, dyrektor generalny i szef działu telekomunikacji mobilnej firmy Panasonic System Communications Europe powiedział:ELUGA Power to dla nas produkt przełomowy, ponieważ wprowadza zupełnie nowy standard nowoczesnych smartfonów. Producenci smartfonów zbyt długo już zaniedbywali wygląd urządzeń na rzecz nowych funkcji bądź ograniczali funkcjonalność, dążąc do doskonałej formy. ELUGA Power to prawdziwy punkt zwrotny — wyróżnia się funkcjonalnością i wyglądem najwyższej klasy”. Dodał także: „Smartfon ELUGA Power opracowywaliśmy ambitnie, odrzucając kompromisy. W ten sposób udało nam się zapewnić użytkownikom 5-calowy ekran HD, superszybkie ładowanie, ochronę przed wodą i kurzem, a także imponujące technologie, takie jak NFC i procesor 1,5 GHz w niewielkiej i eleganckiej obudowie”.

Najważniejsze cechy smartfonu Panasonic ELUGA:
• Supersmukły telefon o wymiarach 123mm x 62mm x 7,8mm.
• Międzynarodowy standard IP57, w zakresie odporności na kurz i wodę. Obudowa telefonu zachowuje wodoszczelność do głębokości 1 metra przy czasie zanurzenia do 30 minut. Nie przepuszcza także cząsteczek kurzu i pyłu o wielkości od 75 mikrometrów dzięki czemu telefon może przebywać w takim środowisku nawet do ośmiu godzin.
• NFC (Near-field communication), czyli technologia komunikacji bezprzewodowej obejmująca również płatności zbliżeniowe.
• 4,3-calowy pojemnościowy ekran OLED QHD o rozdzielczości 960×540 i jednym z największych współczynników proporcji ekranu do obudowy.
• Technologia „Swipe and Share” – pozwala użytkownikom na bezprzewodowe przenoszenie zdjęć z telefonu na ekran telewizora lub do usług oferowanych w chmurze Pozwala także na transmisję filmu z telefonu na telewizor. Dodatkowo aplikacja VIERA Remote App pozwala na używanie telefonu jako pilota do innych urządzeń elektronicznych takich jak telewizory Smart VIERA, odtwarzacze Blu-ray czy zestawy kina domowego.
• 8-megapikselowy aparat z autofokusem oraz 8GB wbudowanej pamięci.
• Dwurdzeniowy procesor 1GHz (OMAP4430), system Android Gingerbread (wersja 2.3.5) z możliwością późniejszej aktualizacji do wersji Ice Cream Sandwich.

Elegancki telefon ELUGA Power wykorzystuje szybki, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon™ S4 pracujący z częstotliwością 1,5 GHz. Wyświetlacz to najwyższej jakości ekran LCD HD o przekątnej 5 cali (1280×720). Eluga Power działa z systemem operacyjnym Android (Ice Cream Sandwich) i jest wyposażony w technologię NFC, która między innymi umożliwia zbliżeniowe dokonywanie płatności. Ważący zaledwie 133 g łączy w sobie lekkość i mobilność ze swobodą pracy na dużym ekranie. Model ELUGA Power ma bardzo smukłą obudowę o grubości 9,6 mm wyposażoną w ultra cienką ramkę wokół wyświetlacza, Dzięki temu, mimo że telefon ma 5-calowy wyświetlacz to z powodzeniem mieści się w kieszeni.

ELUGA Power wyposażono w system superszybkiego ładowania baterii pozwalający na jej naładowanie do poziomu 50% już w ciągu 30 minut. Dzięki tej funkcji oraz dużej pojemności baterii (1800 mAh) telefon doskonale sprawdzi się podczas podróży jak i codziennego intensywnego użytkowania. Oferuje także tryb „eco” będący unikatową energooszczędną technologią Panasonic, która pomaga dbać o środowisko wyłączając funkcje, które nie są niezbędne, gdy bateria telefonu jest bliska wyczerpania.

Według Toshiya Matsumuyra, General Manager, Head of Mobile Communications, Panasonic System Communications Europe: „Pomimo niespotykanego wzrostu liczby smartfonów, które pojawiły się na rynku w ciągu ostatnich kilku lat, jeszcze nikomu nie udało się zaproponować urządzenia idealnego pod względem zarówno wzornictwa jak i funkcjonalności. Wprowadzając na rynek model ELUGA chcemy udowodnić, że można jednocześnie zaoferować styl, funkcjonalność, wzornictwo i najlepsze technologie w konkurencyjnej cenie.

teksty: materiały prasowe Panasonic

 

Tagi: , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane