stickyimage

Nowy monitor z serii ASUS Designo dostępny w Polsce

Inspirująca elegancja i wyrafinowany dźwięk – nowy monitor z serii ASUS Designo dostępny w Polsce

Seria stylowych monitorów ASUS Designo została poszerzona o nowy model, który od marca br. będzie można nabyć w polskich sklepach. MX27UQ oferuje obraz w jakości  4K UHD (3840 x 2160), panel IPS oraz szeroką przestrzeń barw. Wyróżnia się klasyczną linią, wyjątkowo smukłym profilem oraz metalicznym wykończeniem. Wysokiej jakości dźwięk dostarcza technologia ASUS SonicMaster opracowana we współpracy z ICEpower®|Bang & Olufsen, a strumieniowanie muzyki, także przy uśpionym monitorze, możliwe jest dzięki wbudowanemu rozwiązaniu Bluetooth®. Z kolei technologie ASUS Ultra-Low Blue Light i Flicker-Free chronią oczy podczas wielogodzinnej pracy przed komputerem.

Płynny obraz w 4K UHD
Z monitorem Designo MX27UQ użytkownik otrzymuje obraz o wyjątkowej szczegółowości. Gęstość 163 pikseli na cal przekłada się na niesamowitą ostrość i do 300 proc. większą przestrzeń wyświetlania niż w przypadku modeli Full HD o podobnych wymiarach.

Panel IPS wykazuje współczynnik kontrastu 100,000,000:1 oraz szeroki kąt widzenia 178 stopni. Monitor obsługuje przestrzeń barw 100 proc. sRGB, tym samym zapewniając bardzo dokładne odwzorowanie kolorów. W praktyce oznacza to odtwarzanie multimediów w domu w najlepszej jakości, jak również możliwość edytowania filmów i obrazów na poziomie profesjonalnym.

Smukła obudowa bez ramki
Nowy monitor od ASUSa będzie doskonale prezentował się w przestrzeni domowej, jak i w eleganckim biurze. Klasyczny i stylowy, wyróżnia się inspirowaną zegarem słonecznym podstawką i wykończeniem ze szczotkowanego metalu w kolorze Icicle Gold. Smukły profil w najcieńszym miejscu mierzy jedynie 1,25 centymetra i nie zajmuje wiele przestrzeni roboczej. Podobnie jak inne modele z serii Designo, MX27UQ posiada panel bez ramki, a obramowanie zajmuje 0,1 centymetra.

ICEpower z technologią Bang & Olufsen oraz streaming muzyki przez Bluetooth
W Designo MX27UQ połączono zaawansowane komponenty audio z profesjonalnym przetwarzaniem, co pozwoliło uzyskać wysokiej jakości dźwięk. Rozwiązanie ASUS SonicMaster z technologią ICEpower®, Bang & Olufsen wydobywa każdy akustyczny detal i dostarcza krystalicznie czyste, wierne brzmienie o wzmocnionych wokalach i szerokim zakresie częstotliwości.

Wyświetlacz posiada dwa głośniki 3W z technologią Bluetooth Wireless. Użytkownicy mogą odtwarza ulubioną muzykę przez MX27UQ, nawet wtedy, gdy jest on w trybie uśpienia.

ASUS AudioWizard oferuje cztery tryby audio dostępne z poziomu menu wyświetlanego na ekranie (OSD). Tryb Movie uwypukla dialogi w filmach, Music zapewnia bogatszy dźwięk odtwarzanych utworów, Gaming wzmacnia efekty dźwiękowe w grach, a User jest dla tych osób, którzy preferują samodzielne dostosowywanie parametrów dźwięku.

Bogactwo połączeń i szybkie ładowanie urządzeń

Nowy monitor współpracuje z większością urządzeń multimedialnych. Porty DisplayPort 1.2 i HDMI (v2.0) w pełni obsługują odtwarzanie zawartości 4K UHD przy częstotliwości odświeżania 60Hz, a HDMI (v1.4) przy 30Hz. Port HDMI (v2.0) obsługuje standard HDCP 2.2 (High-Bandwidth Digital Content Protection), co rozwiązuje kwestię kompatybilności wideo i ochrony przed tworzeniem nieautoryzowanych kopii 4K UHD.

Wbudowany SuperSpeed USB charger1 (5V/1,5A), umożliwia szybkie ładowanie sprzętu mobilnego (5V/1.5A) – przyśpieszy proces nawet o 40 proc. – w porównaniu do ładowania przez zwykłe USB 3.0.

Certyfikowaneprzez laboratorium TÜV Rheinland2 technologie ASUS Ultra-Low Blue Light I Flicker-Free
ASUS Blue Light Filter to cztery ustawienia filtrów, które chronią wzrok użytkowników przed szkodliwym światłem niebieskim. Z kolei ASUS Flicker-Free redukuje migotanie obrazu, co zmniejsza zmęczenie oczu i chroni je przed innymi dolegliwościami, które mogą mieć potencjalnie duże konsekwencje zdrowotne. Jest to szczególnie dla tych użytkowników, którzy przed monitorem spędzają dużo czasu.

GŁÓWNE ZALETY
Designo MX27UQ zapewnia wyjątkowy obraz w rozdzielczości 4K UHD (3840 x 2160), oferując 100 proc. przestrzeni barw sRGB w technologii IPS
Klasyczna konstrukcja bez ramki w kolorze Icicle Gold, wykończona szczotkowanym metalem, doskonale wpisze się w każde domowe lub biurowe otoczenie.
Wciągający i realistyczny dźwięk opracowano we współpracy z ICEpower | Bang & Olufsen; wbudowane głośniki Bluetooth (3W) umożliwią bezprzewodowy streaming muzyki

Wbudowany SuperSpeed USB charger3 (5V/1,5A), umożliwia szybkie ładowanie sprzętu mobilnego

DOSTĘPNOŚĆ I CENA
ASUS Designo MX27UQ będzie dostępny w ogólnej sprzedaży od końca marca br.
Sugerowana cena detaliczna 3249 zł

Strona produktu: http://www.asus.com/pl/Monitors/MX27UQ/
Profil Facebook ASUS Polska: https://www.facebook.com/ASUS.Polska
Profil Facebook ASUS Republic of Gamers Polska: https://www.facebook.com/RepublikaGraczy

SPECYFIKACJA4

Rozdzielczość

3840 x 2160

Wielkość plamki

0,155 mm (163ppi)

Kolory (max.)

1,07 mld (10-bit)

Kąty widzenia

178°(H)/178°(V)

Współczynnik

kontrastu

ASUS Smart Contrast Ratio 100,000,000:1

Maksymalna jasność

300cd/m²

Czas reakcji

5ms (standard Gray to Gray)

Autorskie technologie ASUS

Technologia ASUS SonicMaster Audio

ASUS AudioWizard

Technologia Ultra Low Blue Light (filtr niebieskiego światła)

Technologia ASUS Flicker-Free

Technologia ASUS SplendidPlus Intelligence

ASUS QuickFit Virtual Scale

ASUS GamePlus

Wejście/wyjście

DisplayPort1.2

HDMI (v2.0)

HDMI (v1.4)

SuperSpeed USB charger (5V/1.5A)

Wejście dźwiękowe AV

Jack słuchawkowy

Dźwięk

Głośniki stero 3W, ze wzmacniaczem 3Wx2 i technologią Bluetooth® wireless

Optymalizacja dźwięku SonicMaster przy wykorzystaniu technologii ICEpower®, Bang & Olufsen

Wzornictwo/podstawka

Wyjątkowo smukła konstrukcja bez ramki, w wersji kolorystycznej Icicle Gold

Inspirowana wyglądem zegara słonecznego metalowa podstawka o kącie nachylenia +20°~ -5°

Zdobywca nagrody 2015 IF Design Award

Rozmiar

614,4 x 429,5 x 225,4 mm

Waga (szacowana)

Netto 5,5 kg

Brutto 8,0 kg

###
O firmie ASUS
ASUS to jeden z trzech czołowych sprzedawców notebooków na świecie i producent płyt głównych, które są najczęściej wybierane przez klientów i nagradzane. ASUS to wiodąca firma nowej ery cyfrowej, która projektuje i wytwarza produkty, które spełniają wszystkie potrzeby dzisiejszego domu i biura. ASUS może poszczycić się bogatym portfolio na które składają się płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, stacjonarne komputery osobiste, notebooki, netbooki, serwery, multimedia, rozwiązania bezprzewodowe, urządzenia sieciowe, tablety, smartfony i elektronika do noszenia. Kierująca się dążeniem do innowacyjnych rozwiązań i najwyższej jakości produktów, firma ASUS zdobyła w 2014 roku 4326 nagród, i to właśnie jej przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC™. ASUS zatrudnia ponad 16 tys. pracowników na całym świecie, w tym światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy, w skład którego wchodzi 5200 inżynierów. W 2014 roku dochód firmy wyniósł 14,5 mld USD.

Tagi: , , ,