stickyimage

Nowy, lekki i nieduży aparat Sony NEX-F3

Firma Sony zaprezentowała nowy, systemowy aparat kompaktowy NEX-F3, który jakością wykonywanych zdjęć może z powodzeniem konkurować z lustrzankami cyfrowymi. To lekkie, wygodne w noszeniu urządzenie pozwoli cieszyć się jakością obrazu „z dużego aparatu” jeszcze większej grupie odbiorców.

Aparat NEX-F3, tak jak pozostałe modele w rodzinie α z gniazdem typu E, nie zawiera lustra, dzięki czemu ma kieszonkowe rozmiary. 16,1-megapikselowy przetwornik obrazu Exmor™ APS HD CMOS, znacznie większy od matryc w aparatach kompaktowych, przechwytuje więcej światła, a w efekcie rejestruje wysokiej jakości obraz o niskim poziomie szumów, zarówno na fotografiach, jak i filmach Full HD (50i/25p). Pozwala też na łatwe połączenie ostrego pierwszego planu i pięknie rozmytego tła — tak jak w tradycyjnych lustrzankach cyfrowych.

Łatwe jest także wykonywanie autoportretów: wystarczy obrócić wyświetlacz LCD o 180° i trzymając aparat w wyprostowanej ręce, nacisnąć spust migawki, lub zdać się na automatykę funkcji wykrywania uśmiechu.

NEX-F3

Wbudowana lampa błyskowa znakomicie ułatwia zdjęcia w słabym świetle i w pomieszczeniach. Ta wprowadzona już w modelu NEX-7, podnoszona lampa umożliwia rozjaśnienie portretów i innych zdjęć bez konieczności noszenia dodatkowych lamp.

Dzięki aparatowi NEX-F3 nawet początkujący fotografowie bez wysiłku uzyskają znakomite zdjęcia portretowe. Tryb automatycznego komponowania portretów samoczynnie określa położenie fotografowanej osoby i kadruje scenę, zapewniając w rezultacie pięknie skomponowane zdjęcia portretowe o dużej rozdzielczości.

Dawniej fotografowanie w zbliżeniu oznaczało konieczność zapakowania do torby mocniejszego obiektywu. Obecnie można jednak skorzystać z funkcji Image Zoom, która podwaja efektywny zoom obiektywu. W takim przypadku o zachowanie znakomitej szczegółowości obrazu oraz wysokiej jakości przejść tonalnych i faktur zadba unikatowa technologia Sony By Pixel Super Resolution. W efekcie, na urlopie i przy codziennym fotografowaniu można korzystać z powiększonej ogniskowej, nie nosząc dodatkowego sprzętu.

Model NEX-F3 pomoże wybrać odpowiednie funkcje i ustawienia nawet początkującym użytkownikom aparatów cyfrowych. W trybie zaawansowanej automatyki (Superior Auto) urządzenie automatycznie rozpoznaje szeroki wachlarz scen i obiektów, i dobiera ustawienia i parametry z wprawą godną doświadczonego fotografa.

Szereg cech aparatu NEX-F3 ucieszy tych miłośników fotografii, którym nie wystarcza już automatyczny aparat kompaktowy. Jedną z nich jest duży uchwyt, który zwiększa wygodę trzymania aparatu i ułatwia obchodzenie się z urządzeniem.

Dzięki większej wydajności, po jednym ładowaniu można teraz wykonać do 470 zdjęć, a więc w przybliżeniu o 18% więcej niż przy użyciu modelu NEX-C3. System ładowania przez łącze USB ułatwia podładowywanie akumulatora w podróży itp.

SEL18200LE: teleobiektyw zmiennoogniskowy 18 — 200 mm F3,5-6,3

NEX-F3

Wyruszając w podróż z aparatem NEX-F3, warto zabrać także nowy obiektyw E18 — 200 mm F3,5-6,3 OSS LE (SEL18200LE ). Ten lekki poręczny model cechuje się dużym, 11-krotnym zoomem optycznym i znakomitą rozdzielczością. Jest o 12% mniejszy i lżejszy od poprzedniego modelu SEL18200, a dzięki stabilizatorowi obrazu Optical SteadyShot skutecznie kompensuje skutki drgania rąk. Funkcja bezpośredniej ręcznej regulacji ostrości pozwala z kolei precyzyjnie korygować ostrość w celu twórczego kształtowania pięknych obrazów.

Do aparatu NEX-F3 można nabyć szereg dopasowanych akcesoriów. Miękki futerał LCS-EMH zapewni szybki dostęp do aparatu z założonym obiektywem, a futerał LCS-EJC3 zapewni ich całkowitą ochronę.

W skrócie

  • Przetwornik obrazu APS-C o efektywnej rozdzielczości 16,1 megapiksela
  • Odchylany o kąt 180° wyświetlacz LCD: łatwość wykonywania autoportretów
  • Wbudowana lampa błyskowa pomocna przy słabym oświetleni
  • Automatyczne komponowanie portretów
  • Zapis filmów Full HD w formacie AVCHD (50i/25p)
  • Funkcja Clear Image Zoom: podwajanie efektywnej ogniskowej przy zachowaniu pełnej liczby pikseli
  • Tryb zaawansowanej automatyki (Superior Auto)
  • Akumulator na 470 zdjęć i łatwe ładowanie przez USB

Najważniejsze cechy

Cechy NEX-F3
Typ Cyfrowy systemowy aparat kompaktowy z wymiennymi obiektywami
Współpraca z obiektywami System obiektywów z gniazdem typu E. Współpraca także z obiektywami z gniazdem typu A przy użyciu oferowanego oddzielnie adaptera (ciągłość automatyki ostrości zapewniana przez adapter LA-EA2)
Przetwornik obrazu APS-C (23,5 x 15,6 mm), Exmor™ APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 16,1 megapiksela
Procesor Procesor obrazu BIONZ™
Zakres czułości ISO ISO 200 — 16 000 (fotografie)
Nagrywanie filmów HD Full HD AVCHD 1920 x 1080 50i*/25p; MP4 1440 x 1080 25 kl./s

* Wyjście obrazu z przetwornika 25 kl./s

Wizjer elektroniczny Opcjonalny, sprzedawany oddzielnie wizjer elektroniczny FDA-EV1S)
Ekran LCD Panoramiczny 7,5 cm (3″) TFT Xtra Fine LCD o rozdzielczości 921 tys. punktów. Regulacja kąta nachylenia: ok. 180° w górę, ok. 13° w dół
Zoom cyfrowy Clear Image Zoom: około 2x (fotografie)

Inteligentny zoom: około 1,4x/2x (fotografie)

Zoom cyfrowy: około 4x (fotografie/filmy)

Stabilizator obrazu SteadyShot™ INSIDE Optyczny stabilizator obrazu dostępny w wybranych obiektywach typu E
Autofokus Autofokus z wykrywaniem kontrastu i funkcją śledzenia obiektu
Efekty w obrazie 11 rodzajów (15 odmian): posteryzacja (kolor, cz.-b.), kolor pop, zdjęcie retro, częściowy kolor (R,G,B,Y), obraz czarno-biały o dużym kontraście, aparat-zabawka, high-key, miękka ostrość, HDR, obraz czarno-biały z bogatymi przejściami tonalnymi, miniatura
Zdjęcia seryjne Do 5,5 kl./s (w trybie priorytetu szybkości)
Czas pracy akumulatora (fotografowanie) Około 470 zdjęć (pomiar Camera & Imaging Products Association)
Wbudowana lampa błyskowa Liczba przewodnia 6 metrów (ISO 100)
Inne cechy Automatyczne komponowanie autoportretów i autoportret; rozpoznawanie twarzy i wykrywanie uśmiechu; zaawansowana automatyka (Superior Auto); panorama (2D/3D); automatyka HDR; DRO; tryb zdjęć z ręki o zmierzchu; style twórcze; interfejs „Kreatywność fotograficzna”; ładowanie przez USB
Nośnik Memory Stick PRO Duo/Memory Stick PRO-HG Duo; SD/SDHC/SDXC
Wymiary
(szer. x wys. x gł.)
Około 117,3 × 66,6 × 41,3 mm (bez wystających elementów)
Waga Około 255 g (sam korpus)

Około 314 g (z akumulatorem i kartą Memory Stick PRO Duo)

Dostarczane oprogramowanie PlayMemories Home

Konstrukcje zawierające plastik z recyklingu Sony „SoRPlas”

Aparat NEX-F3 jest częściowo produkowany z opóźniającego palność poliwęglanu o nazwie „SoRPlas” (Sony Recycled Plastic), wytwarzanego przez połączenie tworzyw sztucznych stanowiących odpady poprodukcyjne z firmowym środkiem opóźniającym palność na bazie siarki. SoRPlas zawiera 99% materiałów z surowców wtórnych, cechuje się doskonałą wytrzymałością, najwyższą na świecie odpornością na temperaturę oraz trwałością.

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane