stickyimage

Nowy aparat Sony α37 z uchylnym ekranem LCD

Firma Sony wprowadza do oferty kolejny aparat oparty na technologii półprzezroczystego lustra (Translucent Mirror Technology). Lekki i łatwy w użyciu model SLT-A37 kusi atrakcyjną ceną, wysoką jakością obrazu, wymienną optyką i bogactwem twórczych możliwości. Znakomicie nadaje się dla osób, którym nie wystarczają już możliwości automatycznego aparatu kompaktowego.

Alpha 37 (SLT-A37)

Opracowana przez Sony technologia półprzezroczystego lustra (Translucent Mirror Technology) ma szereg istotnych zalet, do których należy szybkość zdjęć, ciągłość działania automatyki ostrości opartej na wykrywaniu fazy i ciągłość podglądu obrazu na żywo nawet w czasie nagrywania filmu Full HD (50i/25p). Dokładny, 15-polowy autofokus z trzema czujnikami krzyżowymi umożliwia śledzenie ostrości w celu utrzymywania jej na twarzach lub szybko poruszających się obiektach. W rezultacie aparat pozwala na uchwycenie dramatyzmu i piękna każdej niepowtarzalnej chwili, zarówno w sporcie, jak i w życiu rodzinnym.

Dzięki technologii półprzezroczystego lustra aparat α37 może utrwalić trwającą mgnienie oka akcję na serii ostrych zdjęć. Tryb priorytetu zdjęć seryjnych Tele-zoom powiększa środkowy fragment obrazu z przetwornika, umożliwiając wykonanie serii wyraźnych i szczegółowych zdjęć w tempie do 7 klatek na sekundę — nawet gdy główny obiekt pozostaje w ruchu.

Komponowanie ujęć i nastawianie ostrości przy użyciu pokrywającego 100% kadru elektronicznego wizjera Tru-Finder™ to prawdziwa przyjemność. Cechuje się on dużym kontrastem i ma 1,44 mln punktów rozdzielczości. Czystość i szczegółowość obrazu są takie same jak w niedawno wprowadzonym modelu SLT-A57. Co więcej, specjalny tryb ułatwia korzystanie z wizjera osobom noszącym okulary.

Nowy aparat pozwala z łatwością osiągnąć profesjonalny wygląd zdjęć. Efekty zmian ekspozycji i innych ustawień obrazu można podglądać w czasie rzeczywistym w wizjerze Tru-Finder™ lub na uchylnym ekranie Clear Photo LCD 6,7 cm (2,7″).

SLT-A37

Dzięki aparatowi α37 nawet początkujący fotografowie bez wysiłku uzyskają udane zdjęcia portretowe. Tryb automatycznego komponowania portretów samoczynnie określa położenie fotografowanej osoby i kadruje scenę zgodnie z regułą trójpodziału, zapewniając w rezultacie pięknie skomponowane zdjęcia portretowe o dużej rozdzielczości. Technologia By Pixel Super Resolution gwarantuje z kolei, że liczba pikseli w skadrowanym i powiększonym portrecie nie ulega zmniejszeniu.

Fotografowanie w zbliżeniu wymagało dotychczas zapakowania do torby mocniejszego obiektywu. Obecnie można jednak skorzystać z funkcji 2x Clear Image Zoom, która podwaja efektywny zoom obiektywu. W takim przypadku o zachowanie znakomitej szczegółowości obrazu oraz wysokiej jakości przejść tonalnych i faktur zadba unikatowa technologia Sony By Pixel Super Resolution. W efekcie, na urlopie i przy codziennym fotografowaniu można korzystać z powiększonej ogniskowej, nie nosząc dodatkowego sprzętu.

Zastosowany w aparacie α37 16,1-megapikselowy przetwornik obrazu Exmor™ APS HD CMOS rejestruje szczegółowe zdjęcia oraz filmy Full HD z minimalną ilością szumów. Jego połączenie z najnowszym procesorem obrazu Sony BIONZ rozszerza zakres czułości do ISO 100 — 16 000, a przez to zwiększa możliwości wykonywania nastrojowych zdjęć bez lampy błyskowej. Tak jak we wszystkich pozostałych aparatach α SLT, wewnętrzny stabilizator obrazu SteadyShot INSIDE współpracuje ze wszystkimi obiektywami z mocowaniem typu A i kompensuje skutki mimowolnych drgań ręki, pozwalając na wydłużenie czasu otwarcia czasu migawki nawet o 4 stopnie EV i uzyskanie wyraźniejszych obrazów.

Użytkownik aparatu α37 nie musi głowić się nad doborem właściwych parametrów ujęcia: w trybie zaawansowanej automatyki (Superior Auto) urządzenie inteligentnie rozpoznaje szeroki wachlarz scen i obiektów, a następnie wybiera właściwą ekspozycję i inne ustawienia.

SLT-A37

SAL18135: teleobiektyw zmiennoogniskowy z mocowaniem A 18 — 135 mm F3,5-5,6

Uniwersalnym uzupełnieniem modelu α37 będzie nowy, nieduży teleobiektyw zmiennoogniskowy SAL18135, który dzięki blisko 8-krotnemu zoomowi znakomicie nadaje się do codziennego fotografowania. Konstrukcja z silnikiem SAM gwarantuje płynne, szybkie i ciche działanie automatyki ostrości, a funkcja bezpośredniej ręcznej regulacji ostrości pozwala na precyzyjne korygowanie ostrości.

Stylowym i praktycznym uzupełnieniem aparatu α37 będzie dopasowany futerał oraz inne akcesoria, takie jak półsztywny ochraniacz ekranu LCD PCK-LM11. Aktywnie fotografującym można polecić zestaw akcesoriów ACC-FW1A. W jego skład wchodzi zapasowy akumulator NP-FW50 oraz miniaturowa, uniwersalna , która chroni aparat, umożliwiając przy tym szybki dostęp.

W skrócie

  •  Przetwornik obrazu Exmor™ APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 16,1 megapiksela
  •  Technologia półprzezroczystego lustra (Translucent Mirror Technology) umożliwiająca zdjęcia seryjne z szybkością do 7 kl./s i ciągłością działania automatyki ostrości (w trybie priorytetu zdjęć seryjnych tele-zoom)
  •  Szybki, dokładny, oparty na wykrywaniu fazy, 15-polowy autofokus z 3 czujnikami krzyżowymi
  • Wizjer Tru-Finder™ o dużej rozdzielczości pokrywający 100% kadru
  •  Zapis płynnych filmów o wysokiej jakości w formacie AVCHD (50i/25p)
  • Automatyczne komponowanie portretów
  • Uchylny ekran LCD ułatwiający zdjęcia z żabiej i ptasiej perspektywy
  • Szeroki zakres czułości (od ISO 100 do ISO 16 000)
  •  Funkcja Clear Image Zoom: podwajanie efektywnej ogniskowej przy zachowaniu pełnej liczby pikseli
  • Tryb zaawansowanej automatyki (Superior Auto)

Najważniejsze cechy

Cechy SLT-A37
Typ Aparat cyfrowy z wymiennymi obiektywami i półprzezroczystym lustrem
Współpraca z obiektywami System obiektywów z gniazdem typu A. Potwierdzono również działanie z obiektywami Minolta AF.
Przetwornik obrazu APS-C (23,5 x 15,6 mm), Exmor™ APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości 16,1 megapiksela
Procesor Procesor obrazu BIONZ™
Zakres czułości ISO ISO 100 — 16 000 (fotografie)
Nagrywanie filmów HD Full HD AVCHD 1920 x 1080 50i*/25p; MP4 1440 x 1080 25 kl./s* Wyjście obrazu z przetwornika 25 kl./s
Wizjer elektroniczny Wizjer elektroniczny Tru-Finder™ o efektywnej rozdzielczości 1,44 mln punktów (maks.), pokrywający 100% kadru
Ekran LCD 6,7 cm (2,7″) Clear Photo LCD o rozdzielczości 230 tys. punktów, odchylany w górę lub w dół
Zoom cyfrowy Clear Image Zoom: około 2x (fotografie)Inteligentny zoom: około 1,4x/2x (fotografie)Zoom cyfrowy: około 4x (fotografie/filmy)
Stabilizator obrazu SteadyShot™ INSIDE TAK
Autofokus 15-polowy autofokus TTL z wykrywaniem fazy, trzema czujnikami krzyżowymi i funkcją śledzenia obiektu
Efekty w obrazie 11 rodzajów (15 odmian): posteryzacja (kolor, cz.-b.), kolor pop, zdjęcie retro, częściowy kolor (R,G,B,Y), obraz czarno-biały o dużym kontraście, aparat-zabawka, high-key, miękka ostrość, HDR, obraz czarno-biały z bogatymi przejściami tonalnymi, miniatura
Zdjęcia seryjne Do 7 kl./s (w trybie priorytetu zdjęć seryjnych tele-zoom)Do 5,5 klatki na sekundę (w pełnej rozdzielczości)
Czas pracy akumulatora (fotografowanie) Około 450 zdjęć (wizjer) / około 500 zdjęć (monitor LCD) (pomiar Camera & Imaging Products Association)
Wbudowana lampa błyskowa Liczba przewodnia 10 metrów (ISO 100)
Inne cechy Automatyczne komponowanie autoportretów i autoportret; rozpoznawanie twarzy i wykrywanie uśmiechu; zaawansowana automatyka (Superior Auto); panorama (2D/3D); automatyka HDR; DRO; tryb zdjęć z ręki o zmierzchu; style twórcze
Nośnik Memory Stick PRO Duo/Memory Stick PRO-HG Duo; SD/SDHC/SDXC
Wymiary
(szer. x wys. x gł.)
Około 124,4 × 92 × 84,7 mm (bez wystających elementów)
Waga Około 448 g (sam korpus)Około 506 g (z akumulatorem i kartą Memory Stick PRO Duo)
Dostarczane oprogramowanie PlayMemories Home; Image Data Converter

Nowy aparat Sony z półprzezroczystym lustrem SLT-A37 będzie dostępny w Polsce od czerwca 2012

 

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane