stickyimage

Nowe przestrzenne głośniki Bang & Olufsen BeoLab 12-2

Bang & Olufsen ogłasza wypuszczenie na rynek głośników naściennych BeoLab 12-2. Najmłodsze dziecko w rodzinie BeoLab 12 tworzy najdoskonalszy zestaw głośników dla wymagających entuzjastów dźwięku przestrzennego w kinie domowym, gdy zastosujemy je w charakterze tylnych głośników, ale sprawdzają się także wyśmienicie jako para głośników stereo do systemu muzycznego. A wszystko to w kompaktowej, nawiązującej do płaskorzeźby formie, która idealnie wpasowuje się i koresponduje z pozostałymi działami sztuki wiszącymi na ścianach Twojego domu.

BeoLab 12-2 idealnie sprawdzą się jako tylne głośniki w wymarzonym systemie dźwięku przestrzennego. Z ich smukłą i subtelną formą i rzeźbiarską elegancją, umieszczenie ich na ścianie staje się estetyczną przyjemnością, a nie dekoracyjnym kompromisem. Pomimo ich niepozornej wielkości, nowe głośniki są nadzwyczaj szczodre pod względem jakości i mocy emitowanego dźwięku.

BeoLab 12-2 dołączają do nieco większych BeoLab 12-3, które pojawiły się w sprzedaży w tym roku, jako pierwsze firmowe głośniki naścienne stworzone do pomieszczeń, w których działają płaskie telewizory. Wspólnie, BeoLab 12-3 i BeoLab 12-2, tworzą unikalny system dźwięku przestrzennego, bazując na idiomie spójnej konstrukcji i jakości dźwięku najwyższej próby. Zgodnie z pochodzeniem, wypukły kształt nowych BeoLab 12-2 – zaprojektowanych jak poprzednie przez zespół David Lewis Designers – kryje układ potężnych komponentów, gotowych podjąć każde wyzwanie. Nowa technologia wzmacniaczy ICEpower oraz odchudzony zasilacz dostarczają 320 Watt mocy – to więcej niż wystarczająco, aby nadążyć za tempem najbardziej karkołomnych scen akcji z Hollywood i żeby wzmocnić emocje płynące z Twojej kolekcji muzycznej.

Wybór płaskiego, stożkowego głośnika niskotonowego o przekątnej 6½ cala, zainspirowany jest wciąż rozwijanymi doświadczeniami związanymi z dostarczaniem high-endowych rozwiązań audio do samochodów i zapewnieniu w nich czystego basu. Doskonała dystrybucja niskich tonów została osiągnięta poprzez skierowanie niskotonowego głośnika wprost na ścianę – ale tego nie można się domyślić patrząc na jego delikatny wygląd.

O najwyższe tony dźwiękowego spectrum troszczy się kunsztowny tweeter udoskonalony przez należącą do Bang & Olufsen technologię soczewki akustycznej. To zgrabne dynamo rozprzestrzenia wysokie tony horyzontalnie w promieniu 180 stopni, tak więc można usiąść gdziekolwiek przed głośnikiem i zawsze cieszyć się ostrym niczym brzytwa dźwiękiem. Aby jeszcze bardziej poprawić wrażenia słuchowe, BeoLab 12-2 może zawisnąć z soczewką akustyczną u dołu lub u góry, dopasowując jej pozycję do optymalnej wysokości w odniesieniu do punktu, w którym siedzisz.

Jesteśmy podekscytowani dodając te głośniki do kolekcji BeoLab 12”, mówi Michael Jensen, w Bang & Olufsen. “Fani designu i dźwięku mogą teraz stworzyć system dźwięku przestrzennego najwyższej próby, który będzie totalnie zintegrowany, zarówno pod względem estetyki jak i akustyki. Ale mamy nadzieję, że BeoLab 12-2 przypadną do gustu także fanom muzyki, którzy poszukują dyskretnego sposobu na czerpanie przyjemności z doskonałego dźwięku.”

BeoLab 12-2 są dostępne wyłącznie w salonach Bang & Olufsen od 7 czerwca 2012. Ich cena wynosi 1550 Euro za sztukę, wieszak głośnika to koszt 45 Euro/szt.


źrodło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane