stickyimage

Nowe notebooki Sony VAIO: seria S,Z

Sony wprowadza na rynek nowe laptopy z serii Z, S i E.

Nowa seria VAIO S: uniwersalne połączenie mobilności z mocą obliczeniową
Nowa seria VAIO Z: maksymalna mobilność, maksymalna szybkość, maksymalna wygoda

Seria VAIO S:

VAIO S Series 13

  •     Stworzona z myślą o mobilności: mała grubość oraz lekkość i solidność obudowy z włókna węglowego (seria S 13P), aluminium i magnezu
  •     Możliwość nabycia stacji dokującej z twardym dyskiem 500 GB
  •     Możliwość nabycia dodatkowego akumulatora o małej grubości
  •     Szczelinowy napęd optyczny
  •     Podświetlana klawiatura i duży gładzik umożliwiający używanie gestów

Seria VAIO Z:

VAIO Z Series

  •     Najszybsze w historii notebooki VAIO z czterordzeniowymi procesorami Intel® Core™ i7 (w wybranych modelach) i napędami SSD RAID trzeciej generacji
  •     Obudowa z włókna węglowego i aluminium: mniej niż 1,2 kg wagi i 17 mm grubości
  •     Do 14 godzin pracy przy zasilaniu z oferowanego oddzielnie akumulatora o małej grubości
  •     Stacja dokująca Power Media Dock z napędem optycznym i zaawansowaną kartą graficzną

W ofercie firmy Sony pojawią się wkrótce dwa nowe, szybkie notebooki VAIO stworzone z myślą o wydajności i mobilności.

Nowa seria VAIO S

Nowa seria VAIO S kusi połączeniem mocy i mobilności. Oferowane w niej modele z ekranami 33,7cm (13,3″) i 39,5cm (15,5″) mają charakterystyczną, smukłą, idealnie płaską stylistykę. Łatwo jest więc schować VAIO S 13 i 15 do torby podróżnej — i równie łatwo wyjąć. Dzięki zastosowaniu w obudowie mocnych, eleganckich, a przy tym lekkich materiałów, takich jak magnez, aluminium czy włókno węglowe, nawet 15-calowe modele z serii S ważą mniej niż 2kg.

Wszystkie modele z serii S są wyposażone w nowe, szczelinowe napędy optyczne, które zwiększają sztywność obudowy bez zwiększania jej grubości.

Pokryty przeciwodblaskową powłoką, kontrastowy wyświetlacz VAIO Display Plus o zwiększonej odporności na zarysowania nawet w plenerze zapewni wyraźny, szczegółowy obraz prezentacji, grafik i gier. Jeszcze żywsze kolory zapewnia dostępny w serii S 13 wyświetlacz VAIO Display Premium. Modele z serii S 15 są wyposażone w wyświetlacz Full HD VAIO Display Plus, który cechuje się żywym, szczegółowym obrazem dobrze widocznym w szerokim zakresie kątów.

VAIO S Series 13

Tworzenie prezentacji i przeglądanie kolekcji multimediów ułatwia wygodna, podświetlana klawiatura, której uzupełnieniem jest duży, „bezprzyciskowy” gładzik umożliwiający używanie gestów.

Ergonomia pracy idzie w parze z dużą mocą obliczeniową i wydajnością, pozwalającą na komfortowe wykonywanie najróżniejszych zadań. Najnowsze procesory Intel® Core™i5 (w modelach S 15) współpracują z wydajną, dynamicznie przełączaną, hybrydową kartą graficzną NVIDIA® GeForce®. Wybrane modele z serii S są ponadto wyposażone w szybki modem 3G, zwiększający wydajność pracy mobilnej.

W ofercie Sony pojawi się także nowa stacja dokująca do serii S z wbudowanym twardym dyskiem 500GB. Pozwala ona automatycznie wykonać zapasową kopię plików po powrocie do biura — lub zwyczajnie zwiększyć pojemność pamięci masowej. Do nabycia jest również dodatkowy akumulator o małej grubości, wydłużający czas pracy komputera do 14 godzin i doskonały na długi lot międzykontynentalny.

Nowa seria VAIO Z

Seria VAIO Z pozwoli mobilnym specjalistom uzyskać maksymalną wydajność, przenośność i rozszerzalność, a do tego ma znakomity wygląd.

Mocna obudowa o przekroju sześciokąta, wykonana z niezwykle lekkiego włókna węglowego i aluminium, natychmiast zwraca uwagę swoim wyglądem. Komputer waży mniej niż 1,2kg i ma niespełna 17mm grubości, dzięki czemu można go zabierać wszędzie i korzystać z jego wydajności, by sprostać każdemu wyzwaniu zawodowemu.

Seria VAIO Z może swobodnie konkurować wydajnością z komputerami stacjonarnymi. W tych najszybszym notebooku w ofercie Sony zastosowano czterordzeniowy procesor Intel®. Jego uzupełnienie stanowi najnowszy dysk RAID SSD, który zapewnia jeszcze szybszy dostęp do danych. Seria Z posiada szybki modem 3G, umożliwiający szerokopasmową łączność z Internetem podczas pracy w ruchu.

VAIO Z Series

Model VAIO Z jest dostarczany w komplecie ze stacją dokującą Power Media Dock, która dodatkowo zwiększa możliwości notebooka. Stacja pozwala między innymi na oglądanie filmów z napędu optycznego, wykorzystanie wydajniejszej karty graficznej oraz równoczesne oglądanie obrazu na maksymalnie czterech ekranach.

Wyświetlacz Full HD VAIO Premium 33,2cm (13,1″) odznacza się bogatą kolorystyką i szerokim kątem widzenia, a jego przeciwodblaskowa powłoka eliminuje przykre refleksy, nawet gdy światło pada bezpośrednio na ekran.

Serie VAIO S i VAIO Z: inteligentna wydajność

Nowe serie VAIO S i Z są zawsze gotowe do działania. Dzięki e + Eco komputer uruchamia się niemal od razu po podniesieniu pokrywy. Kiedy użytkownik potrzebuje zrobić sobie przerwę, notebook przejdzie w stan energooszczędnego „głębokiego uśpienia”, w którym dane mogą być bezpiecznie przechowywane nawet przez 90 dni1 bez obaw o wyczerpanie źródła zasilania. Oba modele zdumiewają wydajnością źródła zasilania, która przy zastosowaniu oferowanego oddzielnie akumulatora o małej grubości sięga 14 godzin.

Pisanie raportów i dokumentów na podświetlanej klawiaturze będzie jeszcze wygodniejsze dzięki czujnikowi światła w otoczeniu, automatycznie zmniejszającemu jasność ekranu przy pracy w słabszym oświetleniu zewnętrznym.

Dzięki technologiom audio xLOUD™ i Clear Phase™ dźwięk filmów i w czasie rozmów przez Internet brzmi czysto i wyraźnie. W razie potrzeby można też skorzystać z systemu Dolby® Home Theatre® 4, który gwarantuje bogate, kinowe brzmienie dźwięku zarówno w głośnikach, jak i słuchawkach.

Nowe modele VAIO mogą nawet pełnić rolę ładowarki do smartfonu: wystarczy podłączyć go do portu USB, nawet jeśli komputer jest wyłączony albo uśpiony.

1 Czas pracy akumulatora w trybie uśpienia zależy od konfiguracji i warunków pracy: rozmiaru zainstalowanej pamięci, stanu naładowania akumulatora i ustawień ładowania przez USB.

2 Faktyczny czas pracy akumulatora zależy od konkretnej konfiguracji sprzętowej i programowej. Benchmark: MobileMark 2007.
Dane techniczne i zestaw funkcji zależą od modelu.

 

Model SVS1511T9E SVZ1311Z8E
Procesor Intel® Core™ i5 Intel® Core™ i7
System operacyjny Oryginalny Windows® 7 Professional (64 bity) z dodatkiem Service Pack 1
Pamięć 6 GB DDR3 SDRAM (1333 MHz) 8 GB DDR3 SDRAM (1333 MHz)
Napęd 640 GB HDD, 7200 obr./min Flash SSD 256 GB, konfiguracja RAID 0
Ekran VAIO Display Plus 39,5 cm (15,5″) oparty na technologii IPS LCD, 1920 x 1080 pikseli, współczynnik kształtu 16:9 VAIO Display Premium 33,2 cm (13,1″), 1920 x 1080 pikseli, współczynnik kształtu 16:9
Grafika Hybrydowa: NVIDIA® GeForce® GT 640M LE + Intel® HD Graphics 4000 Intel® HD Graphics 4000 + AMD Radeon HD 7670M (dostępny z Power Media Dock)
Napęd optyczny DVD Blu-ray Disc™ (dostępny z Power Media Dock)
Modem 3G Tak
Inne WLAN 802.11b/g/n; Bluetooth® 4.0 + HS; USB 3.0 (x2), USB 2.0 z funkcją ładowania przez USB (x1); wyjście HDMI; głośniki stereo; kamera internetowa HD z przetwornikiem „Exmor for PC” (1,31 megapiksela); przyciski Web, VAIO i Assist; klawiatura i gładzik z obsługą gestów WLAN 802.11b/g/n; Bluetooth® 4.0 + HS; Port stacji dokującej/USB x1 (współpracujący z urządzeniami z łączem USB 2.0/3.0), USB 3.0 z funkcją ładowania przez USB (x1); wyjście HDMI; głośniki stereo; kamera internetowa HD z przetwornikiem „Exmor for PC” (1,31 megapiksela); przyciski Web, VAIO i Assist; klawiatura i gładzik z obsługą gestów
Wymiary (gł. x wys. x szer.) Około 255,4 x 239 x 380 mm Około 210 x 16,65 x 330 mm
Waga Około 2 kg (z dostarczanym standardowym akumulatorem) Około 1,18 kg (z dostarczanym standardowym akumulatorem)

 

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane