stickyimage

Nowe modele bezprzewodowych routerów NETGEAR

NETGEAR zaprezentował JNR3210 i JNR3000 – kolejne designerskie propozycje dla aktywnych internautów. Funkcja FastLane zapewnia bezproblemowe oglądanie treści video online, z kolei ReadySHARE, dostępne w JNR3210 pozwala na podłączenie dowolnych urządzeń z wejściem USB. Model JNR3210 wyróżnia również możliwość dokręcenia anten zwiększających zasięg Wi-Fi – rozwiązanie zaimplementowane dotychczas głównie w urządzeniach biznesowych. Kolejna ciekawa opcja to NETGEAR Downloader usprawniający pobieranie plików z sieci.

Bezprzewodowe routery NETGEAR, dzięki funkcji FastLane, zapewniają możliwość oglądania treści video w wyjątkowej jakości i bez zakłóceń. Użytkownik przy pomocy jednego przycisku, wybiera opcję np. oglądania filmu, której przypisuje status priorytetowy, a wówczas całe pasmo internetowe zostaje zarezerwowane przez wybrane urządzenie – np. komputer lub telewizor. Ponowne wciśnięcie przycisku przywraca ustawienia do pierwotnej wersji – równomiernego dzielenia łącza.

Modele JNR3210 i JNR3000 wyposażone są w aplikację NETGEAR Genie, dzięki której z łatwością podłączymy tablety, smartfony i laptopy bez konieczności instalacji z płyty CD. Zarządzanie, monitorowanie i modyfikacja całej sieci pozostanie wówczas w gestii routera. Urządzenie zezwala również na możliwość dostępu do sieci dla gości oraz ochronę rodzicielską.

Wspomniana funkcja ReadySHARE, daje sposobność podłączenia dowolnego urządzenia z USB do sieci, a co za tym idzie opcję odtwarzania lub przeglądania treści multimedialnych, drukowania dowolnych plików czy przesyłania muzyki do dowolnego komputera korzystającego z naszego łącza internetowego. Z kolei aplikacja NETGEAR Downloader zoptymalizuje pasmo internetowe pod względem pobierania plików z Internetu i zarządzania nimi w celu zapewnianie największej wydajności ich ściągania. Także przy wyłączonym komputerze, co pozwala oszczędzać energię. Inne „zielone” cechy obu routerów to przyciski włącz/wyłącz od zasilania i WiFi, oszczędnościowy tryb wyłączania oraz opakowanie wyprodukowane w 80% z materiałów z odzysku.

Model JNR3000 dostępny jest w cenie już od ok. 189 zł, natomiast JNR3210 ok. 219 zł.

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , ,

2 komentarzy do Nowe modele bezprzewodowych routerów NETGEAR
    • Adam
    • Zapowiadają się dobrze i nie są drogie, dobre uzupełnienie oferty i duży plus za rozszerzenie funkcjonalności złącza USB…

    • Damet
    • Fajna propozycja ze strony Netgeara. Wg mnie, uzupelnia lukę w ofercie, pomiędzy prostymi routerami w full N, a bardziej zaawansowanymi z serii WNDR. Cena przystępna, i ode mnie również plus za funkcjonalne USB.

Skomentuj artykuł

Wymagane