stickyimage

Nowa linia telewizorów LG Ultra HD na Targach CES 2013

Na targach CES 2013 w Las Vegas firma LG Electronics przedstawiła nową serię telewizorów Ultra HD. Do 84-calowego modelu LG Ultra HD dołączają modele 65- i 55-calowe. Telewizory w nowych rozmiarach cechują się wysoką rozdzielczością  oraz doskonałą jakością obrazu podobnie jak 84-calowy model LG Ultra HD. Model ten został doceniony przez jury międzynarodowego konkursu CES® Innovations 2013, które przyznało mu nagrodę „Best of Innovations” w kategorii wyświetlaczy wideo.

LG Electronics jest pierwszą firmą, która z powodzeniem wprowadziła na rynek technologię Ultra HD. Nowe modele z tej kategorii będą dostępne  w sprzedaży od sierpnia tego roku.

„Nie mamy wątpliwości, że LG pozostanie liderem segmentu Ultra HD” — powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor generalny firmy LG Electronics Home Entertainment. „Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych użytkowników, postanowiliśmy wprowadzić nowe rozmiary telewizorów z serii Ultra HD. Jesteśmy również niezwykle dumni ze zdobycia nagrody „Best of Innovations”, przyznanej 84-calowemu modelowi UHD przez CEA”.

Wszystkie trzy modele serii Ultra HD cechują się zaawansowaną technologią Triple XD Engine. Pozwala ona na przetwarzanie obrazu, generując imponująco żywe obrazy przy 8 milionach pikseli i czterokrotnie wyższej rozdzielczości (3840 x 2160) niż panele Full HD. Ponadto dzięki systemowi Resolution Upscaler Plus możliwe jest przetwarzanie obrazów niższej jakości na obrazy o wysokim odwzorowaniu szczegółów.

Najnowsza wersja pilota LG Magic Remote pozwala na intuicyjną nawigację po interfejsie ekranu telewizora Ultra HD. Platforma telewizorów Smart TV umożliwia dostęp do około 1400 aplikacji oraz do rosnącej liczby usług premium, takich jak 3D World i Game World. Dzięki systemowi SmartShare Plus, ułatwiającej połączenie z innymi urządzeniami,  użytkownicy mają dostęp do większych zasobów rozrywki i treści. Ponadto funkcja obsługuje szereg opcji łączności, np. Wi-Fi oraz Wireless Display (WiDi) firmy Intel, umożliwiając bezprzewodowe przenoszenie treści
z urządzeń mobilnych, takich jak laptopy, telefony komórkowe oraz tablety.

Firma LG Electronics wyposażyła powyższe modele w technologię CINEMA 3D –  trójwymiarowe treści wyświetlane są w rozdzielczości Ultra HD, co zapewnia wrażenie „zanurzenia się w obrazie”. Funkcja 3D Depth Control umożliwia dostrojenie parametrów 3D przez regulację postrzeganej odległości między wyświetlanymi obiektami. Z kolei, funkcja 3D Sound Zooming zwiększa wrażenie uczestniczenia w akcji dzięki, generowaniu dźwięków zgodnych z ich wirtualną lokalizacją i ruchem wyświetlanych obiektów. Dodatkowo, funkcja Dual Play pozwala graczom w grach typu multiplayer na jednoczesne wyświetlanie dwóch różnych obrazów na jednym ekranie.

Telewizory LG Ultra HD zostały wyposażone w system dźwięku 2.2 Sound System. System dźwiękowy składający się z dwóch głośników 10W i dwóch głośników basowych 15W generuje głębokie dźwięki stanowiące doskonałe uzupełnienie wyjątkowej jakości obrazu.

Podczas targów CES 2013 firma LG Electronics przedstawiła na swoich telewizorach z serii Ultra HD, tętniące życiem neo-popowe dzieła Romero Brit. Niezwykle optymistyczne prace, mające być wyrazem szczęścia i nadziei dla świata pokazane zostały w strefie Ultra HD Gallery. Dzięki technologii nowej generacji LG, udało się wiernie przekazać oryginalną wizję artysty. Ponadto w strefie Ultra HD Content, uczestnicy targów CES, mieli szansę przekonać się o tym, jak bardzo poważnie LG traktuje zadanie udostępniania wysokiej jakości treści – LG Electronics podpisało umowę na programy w jakości Ultra HD z największym nadawcą w Korei – KBS (Korea Broadcasting System) oraz planuje partnerstwa z innymi globalnymi nadawcami i dostawcami usług.

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , , ,

2 komentarzy do Nowa linia telewizorów LG Ultra HD na Targach CES 2013
    • alfr
    • ten 84 cali to musi robić wrażenie! Nic dziwnego, że mu dali wyróżnienie na tych targach, mam wrażenie że LG jest z czołówce jeśli chodzi o wprowadzanie nowych technologii w sprzęcie.

    • Harry
    • To naprawdę duży skok technologiczny ! Naprawdę kolosalne matryce ale nadal w doskonałej jakości. Tyle nowych i ciekawych technologii zastosowano w tym odbiorniku. Nagród nie zdobywa się na CES samym designem 😉

Skomentuj artykuł

Wymagane