stickyimage

Nowa karta Creative Professional E-Mu 0204 USB dla osób ceniących sobie najwyższej klasy dźwięk

E-mu 0204 to interfejs dla mobilnego studia i Home Studio, gitarzystów, dla melomanów dźwięku Hi-End, muzyków oraz dla użytkowników komputerów, którzy cenią sobie najwyższej klasy dźwięk. To najnowszy 32-bitowy interfejs audio firmy  Creative Professional z przetwornikami 24-bit/192 kHz., dostarcza 2 kanały wejściowe oraz 4 wyjściowe!

Posiada najlepsze przetworniki na rynku AK 5385/ AK4396 oraz ultra-nisko szumiące przedwzmacniacze mikrofonowe dzięki czemu na wejściach osiągną wyjątkowe parametry (-113 dB A-ważone), a na wyjściach (-117 dB). Te wyniki klasyfikują go do najlepszych interfejsów na rynku nawet wśród produktów profesjonalnych!

Wejścia jak i wyjścia są symetryczne. E-MU 0204 umożliwia monitorowanie pierwszej jak i drugiej pary wyjść (1-2, 3-4) z regulacyjną głośności i wyborem pary kanałów w słuchawkach. (Ta nowa funkcja pozwala na wykorzystanie tego interfejsu również przez DJ-ów !) Monitorowanie odbywa się z ZERO LATENCY oraz w trybie mono na stereo (tzn. nagrywając monofoniczny sygnał słyszymy go w obu słuchawkach)

Interfejs E-MU 0204 posiada Hi END-owy wzmacniacz słuchawkowy wykorzystujący przetwornik AK4396 zapewniający dynamikę 117 dB (A-ważoną) i przesłuch miedzykanałowy mniejszy od 107 dB. Może zatem służyć do odsłuchu Blu-ray’a i HDCD i innych najwyższych standardów dźwięku z komputera stacjonarnego lub laptopa.

E-MU 0204 na tylnej ściance posiada dodatkowe wejście mikrofonowe na małym jacku 1/8”. Umożliwia ono podłączenia mikrofonu „multimedialnego – komputerowego” tzn elektretowego z zasilaniem fantomowym 5V. To rozwiązanie pozwala zastosować E-MU 0204 w komunikatorach typu SKYPE lub GG i innych. Także wyjście STEREO na tylnej ściance przeznaczone jest do podłączenia głośników komputerowych. Z uwagi na to, że interfejs posiada 4 wyjścia może obsługiwać dźwięk kwadrofoniczny.

Warto zwrócić uwagę na dwa szczegóły -złącze Kensington –zabezpieczenie przez kradzieżą. Nowe przełączniki (nie stosowane dotąd w tego typu interfejsach) ground lift (na spodzie interfejsu) mające na celu eliminację przydźwięków, buczenia i szumów pochodzących od innych urządzeń (jak gitara)

•32-bitowa karta dźwiękowa na USB
•obsługuje dźwięk: 24-bit / 44,1 48 88,2,
96 176,4 i 192 kHz
•dostarcza 2 kanały wejściowe oraz 4 wyjściowe
•zapewnia niebywałą dynamikę na wyjściach S/N -117 dB
•ultranisko szumiące przedwzmacniacze mikrofonowe na wejściach osiągną wyjątkowe parametry (-113 dB A-ważone), a na wyjściach (-117 dB). Te wyniki klasyfikują ją do najlepszych interfejsów na rynku nawet wśród produktów profesjonalnych.
•idealnie liniowe pasmo przenoszenia, aż do 80 000 Hz !!! zapewniają najlepsze przetworniki na rynku AK 5385/ AK4396
•funkcja eliminacji przydźwięków, buczenia i szumów pochodzących od innych urządzeń (jak gitara)
•Hi END-owy wzmacniacz słuchawkowy, może służyć do odsłuchu dźwięku z Blu-ray’a i HDCD i innych najwyższych standardów dźwięku z komputera.
•kompatybilna z Macintosh i PC.
•idealna dla mobilnego studia i Home Studio, gitarzystów, dla melomanów dźwięku Hi End, muzyków, DJ-ów, lektorów oraz dla użytkowników komputerów, którzy cenią sobie najwyższej klasy dźwięk.
•0204 USB używany jest przez magazyn CHIP do testowania urządzeń.
dystrybutor: Sound Import

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane