stickyimage

NIKON D7100 – uwolnij emocje

Firma Nikon ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej lustrzanki formatu DX – modelu Nikon D7100. Lekki i wytrzymały korpus, odporny na zmienne warunki atmosferyczne, został wyposażony w matrycę CMOS o rozdzielczości 24,1 mln pikseli, pozbawioną optycznego filtra dolnoprzepustowego, wydajny procesor EXPEED 3 oraz zaawansowany 51-punktowy system autofokusa, pozwalające rejestrować ostre i wyraziste zdjęcia oraz filmy Full HD. Dzięki trybowi „Efekty”, zapisane obrazy można kreatywnie edytować z poziomu lustrzanki. Mimo bogatego wyposażenia oraz szerokiego wachlarza funkcji, Nikon D7100 odznacza się poręcznością   i łatwością obsługi.

Nikon D7100 został stworzonym z myślą   o wszystkich entuzjastach fotografii przyrodniczej   i krajobrazowej oraz osobach, które po prostu lubią podróżować z aparatem pod ręką. Zaawansowane rozwiązania oraz funkcje, które poszerzają możliwości formatu DX, pozwolą każdemu z łatwością wyrazić na zdjęciach emocje i rozwinąć pasję fotografowania. Wytrzymała i odporna na trudne warunki atmosferyczne obudowa skutecznie chroni aparat sprawiając, że Nikon D7100 jest gotowy na każde wyzwanie, niezależnie od miejsca i czasu” – mówi Marina Gurevich kierownik ds. produktów w dziale cyfrowych lustrzanek amatorskich w firmie Nikon Europe.

Uwiecznij każdy szczegół
Model Nikon D7100 wyposażono w matrycę COMS w formacie DX o rozdzielczości 24,1 mln pikseli, pozbawioną optycznego filtra dolnoprzepustowego. Rozwiązanie to pozwala w pełni wykorzystać jej potencjał, zapewniając wyjątkową ostrość oraz reprodukcję najdrobniejszych szczegółów obrazu. Dzięki wydajnemu procesorowi EXPEED 3 lustrzanka  z łatwością radzi sobie z szybkim przetwarzaniem dużych ilości danych, gwarantując wierne odtworzenie kolorów oraz ulepszoną redukcję szumów. Zakres ustawień ISO od 100 do 6400, z opcją zwiększenia  do 25 600, umożliwia fotografowanie nawet przy bardzo słabym świetle, a funkcja szybkich zdjęć seryjnych  z prędkością do 6 kl./s. pozwala z łatwością rejestrować dynamiczne sceny.

Zastosowany w Nikonie D7100 system autofokusa korzysta z algorytmu znanego z modelu Nikon D4.   51 pól AF, w tym 15 czujników krzyżowych w centrum wizjera, zapewnia najwyższą precyzję oraz błyskawiczne ustawianie ostrości nawet, gdy wartość maksymalnego otworu względnego używanej optyki wynosi f/8. Dzięki termu, pierwszy raz aparat tej klasy pozwala na bardzo elastyczne korzystanie    z obiektywów z telekonwerterami.

Aby ułatwić obsługę oraz zapewnić doskonałe efekty zarówno w trakcie fotografowania, jak i filmowania, Nikon D7100 został wyposażony w udoskonalony system AF z detekcją fazową (umożliwiający ręczne wybieranie pojedynczych pól ostrości, automatyczny wybór odpowiedniego pola spośród 9, 21 lub 51 punktów oraz śledzenie 3D), AF z detekcją kontrastu (dostępny w trybie podglądu na żywo) oraz tryb ciągłego autofokusa (umożliwia on jeszcze precyzyjniejsze ustawianie ostrości podczas nagrywania materiałów wideo).

Zaawansowany system rozpoznawania scenerii firmy Nikon, z czujnikiem RGB o rozdzielczości 2016 pikseli, dokładnie analizuje każdą scenę oraz optymalizuje ustawienia ekspozycji, balansu bieli i systemu autofokusa, w celu zapewnienia jak najwierniejszego odwzorowania obrazu.

Dzięki aktywnej funkcji D-Lighting, podczas fotografowania scen o wysokim kontraście rejestrowane szczegóły są wyraźnie – zarówno w obszarach prześwietlonych, jak i zacienionych – nawet, gdy obiekt jest w ruchu. Tryb zrównoważonego błysku wypełniającego umożliwia optymalizację mocy flasha.  W przypadku obiektów o zróżnicowanej jasności szczegóły ciemnych i jasnych obszarów pozwala zachować funkcja HDR. Po jej uruchomieniu aparat wykona dwa kolejne zdjęć z różną ekspozycją,  po czym połączy je w jeden obraz o dużej rozpiętości tonalnej.

Nowa perspektywa zdjęć i filmów Full HD
Nikon D7100 wyposażono w nowy tryb kadrowania 1,3x, rozszerzający dotychczasowe możliwości formatu DX. Rozwiązanie to pozwala na bardzo precyzyjne uchwycenie fotografowanego obiektu dzięki efektowi teleobiektywu z powiększeniem 1,3x oraz 51 polami AF sięgającymi, aż po krawędzie kadru. Ponadto, umożliwia ono zwiększenie szybkości rejestrowania obrazu do 7 kl./s w trybie zdjęć seryjnych  i do 50i/60i przy nagrywaniu filmów Full HD.

Filmy Full HD w dwóch formatach
Nikon D7100 pozwala na nagrywanie filmów Full HD (1920 x 1080) z prędkością 60i/50i w trybie kadrowania 1,3x oraz w formacie DX z prędkością 30p/25p/24p. Precyzyjne ustawianie ostrości podczas filmowania zapewnia tryb ciągłego autofokusa. Wysoką jakość dźwięku gwarantuje wbudowany mikrofon stereofoniczny. Aparat może współpracować również z mikrofonem zewnętrznym ME-1.

Uwolnij kreatywność
Aby pozwolić użytkownikom w pełni uwolnić ich kreatywność, Nikon D7100 został wyposażony w tryb Efektów, takich jak Miniatura, Rozjaśnienie i Przyciemnienie, Sylwetka, Szkic kolorowy, Noktowizor czy Kolor selektywny, który pozwala wyróżnić do trzech kolorów na czarno-białym tle. Efekty można stosować w czasie rzeczywistym w trybie Podglądu na żywo zarówno w przypadku zdjęć, jak i filmów. Nikon D7100 oferuje również szerokie możliwości edycji obrazu z poziomu aparatu.

Wygoda i wytrzymałość
Dzięki niewielkim rozmiarom oraz ergonomicznej konstrukcji, Nikon D7100 zapewnia pełną wygodę użytkowania oraz wysoką funkcjonalność. Aparat wyposażono w wizjer o niemal 100% pokryciu kadru i powiększeniu 0,94x. Precyzyjne kadrowanie wspomaga jasny monitor LCD o szerokim kącie oglądania, przekątnej 3,2 cali i rozdzielczości 1229 tys. punktów. Udoskonalony przycisk „i” umożliwia bezpośredni dostęp do często używanych funkcji, a podczas fotografowania w trybie Podglądu na żywo pozwala szybko ustawić punktowy balans bieli. Podwójne gniazdo karty pamięci zapewnia swobodę wyboru sposobu rejestrowania i przechowywania zdjęć.

Nikon D7100 wyróżnia się także lekkim (675 g), a jednocześnie wytrzymałym korpusem, którego górna      i tylna pokrywa zostały wykonane ze stopu magnezowego. Dzięki uszczelnieniom, wnętrze aparatu jest skutecznie chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wpływem czynników atmosferycznych. Dodatkowo, funkcja czyszczenia matrycy jest automatycznie aktywowana podczas włączania               i wyłączania urządzenia. Mechanizm migawki przetestowano przez 150 000 cykli.

Udostępnianie zdjęć i zdalna kontrola
Zastosowanie opcjonalnego mobilnego adaptera bezprzewodowego WU-1a umożliwia łatwe przesłanie zdjęć z aparatu Nikon D7100 do urządzeń mobilnych* firmy AppleTM lub wyposażonych w systemem AndroidTM  w celu ich udostępnienia w serwisach społecznościowych. Za pomocą smartfona lub tabletu można także zdalnie sterować aparatem.

Wraz z premierą modelu D7100 w ofercie firmy Nikon znalazł się również nowy bezprzewodowy nadajnik/odbiornik WR-1. Urządzenie, wyposażone w wyświetlacz matrycowy, wykorzystując częstotliwości radiowe, umożliwia niemal pełną kontrolę nad pracą jednego lub większej ilości aparatów. Dzięki temu można zaprogramować różne scenariusze rejestrowania zdjęć, w tym fotografowanie równoczesne, fotografowanie z interwalometrem oraz niestandardowe opóźnienie wyzwolenia migawki. Para nadajników/odbiorników ma zasięg do 120 metrów, który można dodatkowo zwiększyć za pomocą większej liczby urządzeń WR-R10.

Data wprowadzenia lustrzanki Nikon D7100 do sprzedaży nie została jeszcze ustalona.

źródło:materiały prasowe

GŁÓWNE CECHY
Matryca CMOS w formacie DX o rozdzielczości 24,1 mln pikseli bez optycznego filtra dolnoprzepustowego pozwala rejestrować zdjęcia o doskonałej ostrości z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów.
Procesor obrazu EXPEED 3 zapewnia szybkie przetwarzanie obrazu, wierne odtworzenie kolorów i ulepszoną redukcję szumów.
Czułość ISO w zakresie 100–6400 z możliwością zwiększenia do 25 600 zapewnia doskonałą wydajność nawet przy słabym oświetleniu.
Profesjonalny system autofokusa wykorzystujący 51 pól AF, w tym 15 czujników krzyżowych, zapewnia szybkie i dokładne ustawienie ostrości.
Zdjęcia seryjne z prędkością 6 kl./s umożliwiają rejestrowanie dynamicznych scen w każdych okolicznościach.
Tryb kadrowania 1,3x poszerza możliwości formatu DX dzięki takim opcjom, jak efekt superteleobiektywu, wyższa prędkość zdjęć seryjnych (do 7 kl./s) i zwiększone pokrycie kadru.
2016-pikselowy czujnik pomiaru ekspozycji RGB z rozpoznawaniem programu zapewnia precyzyjne pomiary ekspozycji oraz optymalizację automatycznej ekspozycji (AE), autofokusa (AF) i automatycznego balansu bieli (AWB), gwarantując niezwykłą dokładność.
Nagrywanie filmów Full HD 1080p do 60i/50i oraz 30p/25p/24p z doskonałą płynnością.
Wysokiej rozdzielczości wizjer z pokryciem kadru wynoszącym około 100% i powiększeniem 0,94x.
Jasny monitor LCD o szerokim kącie oglądania, przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 1229 tys. punktów.
Wygodny i łatwy do przenoszenia korpus waży jedynie 675 g.
Wytrzymały korpus z pokrywami ze stopu magnezu został zabezpieczony przed działaniem pyłu, wilgoci oraz czynników pogodowych.
Podwójne gniazdo kart pamięci SD umożliwia dalsze rejestrowanie w przypadku przepełnienia jednej karty, tworzenie kopii zapasowej oraz osobny zapis w formacie RAW i JPEG.
Łatwy dostęp do przydatnych funkcji – udoskonalony przycisk „i” i funkcja Punktowego balansu bieli umożliwiają precyzyjne ustawianie balansu bieli w podglądzie na żywo.
Aktywna funkcja D-Lighting (ADL) zachowuje szczegóły w rozjaśnionych i zacienionych obszarach kadru, zapewniając zdjęcia o zrównoważonym kontraście.
Tryb HDR (High Dynamic Range) łączy dwa zdjęcia wykonane podczas jednego zwolnienia migawki, tworząc obrazy o dużej szczegółowości w przypadku kontrastowych scen.
Tryb efektów umożliwia zastosowanie wybranych efektów zarówno do zdjęć, jak i filmów w podglądzie na żywo.
Sprawdzone obiektywy DX NIKKOR pozwalają w pełni wykorzystać możliwości aparatu i tworzyć niepowtarzalne zdjęcia.
Funkcja łączności bezprzewodowej* za pomocą mobilnego adaptera bezprzewodowego WU-1a.
Zdalne sterowanie najważniejszymi funkcjami aparatu za pomocą opcjonalnych urządzeń WR-R10, nowego bezprzewodowego nadajnika/odbiornika WR-1 oraz przekaźnika bezprzewodowego WR-T10.

* Zgodność z urządzeniami inteligentnymi z systemem operacyjnym iOS™ lub Android™. Funkcja wymaga wykorzystania specjalnej aplikacji Wireless Mobile Utility, którą można pobrać bezpłatnie z serwisu Google Play™ lub Apple Store™. Android, Google, Google Play, YouTube i inne znaki są znakami towarowymi firmy Google Inc.
_____________________________________________________
NIKON Corporation
NIKON działa od ponad 90 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, skanerów, sprzętu sportowego (m.in. lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Od ponad 50 lat w lustrzankach jednoobiektywowych firma stosuje mocowanie typu F, dzięki czemu jest jedynym producentem przez tak długi czas stosującym tradycyjne mocowanie obiektywów, których do listopada 2012 r. wyprodukowała już siedemdziesiąt pięć milionów egzemplarzy. W Polsce firmę reprezentuje NIKON Polska Spółka z o.o., która rozpoczęła swoją działalność 3 listopada 2003 r. jako importer produktów fotograficznych. W Warszawie przy ulicy Łopuszańskiej 38B firma posiada również centrum serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. Więcej informacji o firmie NIKON, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie www.nikon.pl

Dodatkowe informacje
Agnieszka Bacińska, Łukasz Smolnik
Agencja WALK PR
ul. Foksal 18
00-372 Warszawa
tel. 22 379 25 51
agnieszka.bacinska@walk.pl

Tagi: , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane