stickyimage

Nikon 1 J2 + nowy, stylowy aparat w rodzinie Nikon 1 premiera

Firma Nikon prezentuje Nikon 1 J2 – nowy zaawansowany aparat z wymiennymi obiektywami należący do przełomowego systemu Nikon 1. Model Nikon 1 J2 oferuje szereg inteligentnych funkcji, takich jak nowy tryb kreatywny oraz wyróżniające serię Nikon 1 tryb ruchome zdjęcie oraz inteligentne wybieranie zdjęcia. Aparat wyposażono także w udoskonalony wyświetlacz o przekątnej 7,5 cm (3 cali) i wysokiej rozdzielczości 921 tys. punktów oraz innowacyjny system włączania i wyłączania urządzenia za pomocą obiektywu. Wraz z premierą modelu Nikon 1 J2, firma Nikon zaprezentowała nowe systemowe akcesoria – obiektyw 1 NIKKOR 11-27,5mm f/3,5-5,6 oraz wodoszczelną obudowę WP-N1.

Koncepcja Nikon 1 okazała się ogromnym sukcesem, jesteśmy więc niezwykle dumni z jej najnowszej odsłony. Nikon 1 J2 to następca przełomowego aparatu Nikon 1 J1, najpopularniejszego modelu aparatów tej kategorii w całej Europie1. Jak na aparat Nikon 1 przystało, model Nikon 1 J2 jest wyposażony w bardzo szybką matrycę o parametrach umożliwiających rejestrowanie zdjęć i filmów o imponującej jakości. Podobnie jak inne produkty z tej rodziny, nowy model odznacza się idealną równowagą między rozmiarem, szybkością działania i jakością obrazu. Ponadto, oferuje nowe sposoby fotografowania dzięki funkcjom, takim jak ruchome zdjęcie i inteligentne wybieranie zdjęcia. Dodaliśmy też nowe intuicyjne funkcje – na przykład tryb kreatywny – które z pewnością znajdą uznanie w oczach zaawansowanych użytkowników aparatów kompaktowych i lustrzanek cyfrowych, poszukujących małego, przenośnego aparatu z artystycznym potencjałem, jak również nowe kolory, które trafią w gust każdego członka rodziny” – mówi Jordi Brinkman, Product Manager w Nikon Europe.

Nikon 1 J2 to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących aparatu, który pozwoli bez wysiłku zarejestrować wyjątkowe chwile oraz twórczo podejść do fotografii, dzięki rozwiązaniom takim jak nowy tryb kreatywny. Dedykowany przycisk funkcji zapewnia łatwy dostęp do szeregu trybów fotografowania (m.in. łatwa panorama czy portret nocny) oraz filtrów (np. filtra zmiękczającego), które można stosować bezpośrednio w podglądzie. Rozwiązanie to sprawia, że efekty wybranych ustawień można sprawdzić jeszcze przed zrobieniem zdjęcia.

Funkcja ruchome zdjęcie pozwala rejestrować ulotne chwile i odtwarzać je w sposób, dzięki któremu wyglądają jak żywe. Aparat jednocześnie zapisuje zdjęcie i film w zwolnionym tempie, a następnie automatycznie łączy je ze sobą. Dzięki temu powstają niezwykle sugestywne ruchome zdjęcia, wiernie rejestrujące daną chwilę.

Model Nikon 1 J2 oferuje również innowacyjną funkcję inteligentne wybieranie zdjęcia. Dzięki temu rozwiązaniu wystarczy raz nacisnąć przycisk migawki, a aparat zarejestruje z dużą prędkością 20 zdjęć w wysokiej rozdzielczości i automatycznie wybierze pięć najlepszych na podstawie wyrazistości twarzy, kompozycji i ostrości. Najlepsze z nich wyświetli potem na ekranie LCD. Jeśli zdjęcie nie spodoba się fotografującemu, aparat zasugeruje inne ujęcia do wyboru.

Użytkownikom, którzy chcą mieć więcej „twórczej kontroli” nad swoimi zdjęciami, tryb kreatywny zapewni łatwy dostęp do ustawień trybów ekspozycji (PSAM).

Nikon 1 J2 został wyposażony także w innowacyjny system kontroli zasilania, ułatwiający uchwycenie wyjątkowych chwil na zdjęciach lub filmach w rozdzielczości Full HD.  Aby włączyć aparat, wystarczy wysunąć obiektyw; schowanie obiektywu wyłącza aparat. Dzięki temu rozwiązaniu Nikon 1 J2 jest zawsze gotowy do działania.

Nikon 1 J2 oferuje ponadto nowy, jasny wyświetlacz LCD o przekątnej 7,5 cm (3 cali)  i wysokiej rozdzielczości 921 tys. punktów, z szerokim kątem widzenia. Umożliwia on łatwe przeglądanie zdjęć i filmów w najdrobniejszych szczegółach, niezależnie od tego,  czy znajdziemy się w pomieszczeniu, czy na zewnątrz.

Dzięki dbałości o detale Nikon 1 J2 emanuje prawdziwą elegancją. Aparat wyróżnia się minimalistycznym wzornictwem oraz szeroką gamą kolorowych korpusów: srebrnym, czerwonym, różowym, pomarańczowym, białym i czarny. Ponadto, wybrane modele posiadają matowe, metalowe wykończenie i oryginalną fakturę.

Obiektyw 1 NIKKOR 11-27,5mm f/3,5-5,6  i wodoszczelna obudowa WP-N1. Wraz z aparatem Nikon 1 J2 oferta systemu Nikon 1 została rozszerzona o kompaktowy obiektyw  1 NIKKOR 11-27,5mm f/3,5-5,6. Zakres ogniskowych 11-27,5 mm oraz 2,5-krotny zoom z łatwością sprostają większości codziennych sytuacji, zapewniając doskonałą jakość obrazu. Niewielkie rozmiary konstrukcji sprawiają, że nawet po zamocowaniu obiektywu aparat z łatwością zmieści się w kieszeni lub torebce.

Obiektyw 1 NIKKOR 11-27,5mm f/3,5-5,6 jest dostępny w wersji czarnej i białej lub jako część zestawu składającego się z aparatu i obiektywu, w kolorze dopasowanym do korpusu Nikona 1 J2.

Wodoszczelna obudowa WP-N1 to idealne rozwiązanie dla miłośników nurkowania. Urządzenie pozwala zejść na głębokość do 40 m i swobodne korzystać ze wszystkich funkcji aparatu. Obudowa WP-N1 jest zgodna z modelami Nikon 1 J1 i Nikon 1 J2 z obiektywem 1 NIKKOR VR 10-30mm f/3,5-5,6.

Inne istotne funkcje aparatu Nikon 1 J2

Zaawansowany mechanizm przetwarzania obrazu EXPEED 3: niezrównana szybkość i wydajność w każdej sytuacji. Aparat Nikon 1 J2 wyposażony został w dwa wydajne mechanizmy, które mogą przetwarzać obrazy z niewiarygodną szybkością 600 mln pikseli na sekundę. Rozwiązanie to zapewnia doskonałą redukcję szumów i udostępnia przełomowe tryby fotografowania.

Zaawansowany hybrydowy autofokus: gwarantuje szybkie ustawianie ostrości, umożliwiając natychmiastowe robienie zdjęć. Błyskawiczne przełącza między AF z detekcją fazową przy fotografowaniu jasnych lub poruszających się obiektów, a AF z detekcją kontrastu w przypadku obiektów nieruchomych lub słabo oświetlonych.

Matryca CMOS z bardzo szybkim AF: gwarantuje wydajność niezbędną do rejestrowania oszałamiających zdjęć i filmów. Oferuje idealną równowagę między rozmiarem, szybkością, czułością, rozdzielczością i głębią ostrości. Pozwala niezależnie od oświetlenia rejestrować bogate w szczegóły zdjęcia w rozdzielczości 10,1 mln pikseli, nawet jeśli obiekt szybko się porusza.

Szybkie i precyzyjne zdjęcia seryjne: wydajny autofokus pozwala robić zdjęcia szybko poruszających się obiektów w pełnej rozdzielczości z prędkością sięgającą 10 klatek
na sekundę. Można również ustawić ostrość w jednym punkcie i rejestrować zdjęcia w pełnej rozdzielczości z szybkością do 60 klatek na sekundę dzięki fenomenalnemu mechanizmowi przetwarzania obrazu2.

Zaawansowane nagrywanie filmów: aparat umożliwia wykonywanie zdjęć w pełnej rozdzielczości podczas filmowania bez przerw w nagrywaniu oraz filmowanie w bardzo dużym spowolnieniu pozwalające uzyskać niezwykłe efekty. Filmy można nagrywać  w rozdzielczości Full HD, zaś autofokus z detekcją fazową ułatwia filmowanie scen akcji.

Intuicyjna obsługa: przejrzyste menu, jasny wyświetlacz LCD, wygodne pokrętło trybu pracy oraz wbudowana lampa błyskowa.

Możliwości rozbudowy: seria wymiennych obiektywów 1 NIKKOR obejmuje długości ogniskowych do praktycznie każdego rodzaju zdjęć. Wszystkie obiektywy 1 NIKKOR dzięki kompaktowej konstrukcji są bardzo poręczne oraz doskonale przystosowane do nagrywania filmów.

Adapter do obiektywów z mocowaniem F: pozwala używać aparatów Nikon 1 z każdym obiektywem NIKKOR D-SLR. Z systemem autofokus Nikon 1 współpracują wszystkie obiektywy NIKKOR AF-S i AF-I.

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane