stickyimage

MultiPhone PAP5507DUO – Prestigio z kafelkami

Marka Prestigio, specjalizująca się w łączeniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych  oraz eleganckiego design’u, wprowadza do oferty pierwszego smartfona z mobilnym systemem Microsoftu, platformą Windows Phone 8.1. Model PAP5507DUO będzie więc urzeczywistnieniem ogłoszonego właśnie partnerstwa, które zakłada implementację systemu Windows Phone w smartfonach Prestigio.
– Microsoft jest kolejnym globalnym graczem mobilnego rynku, który zaprosił do współpracy naszą markę. Po udanej i rozwijanej kooperacji z firmą Intel, produktami Prestigio zainteresował się gigant z Redmond. Podwaliny współpracy powstały w związku z wprowadzonym na rynek pod koniec 2013 roku MultiPadem Visconte z systemem Windows 8.1 na pokładzie. Zapowiedziane właśnie partnerstwo ma jednak charakter długofalowego projektu, dzięki któremu na rynki centralnej i wschodniej Europy trafią przystępne cenowo Windows phone’y – podkreśla Andrzej Zalewski, Product Line Sales Manager Prestigio Smartphones w Asbis PL.
Model PAP5507DUO to konstrukcja oparta na czterordzeniowym procesorze firmy Qualcomm z  zegarem 1.2GHz, wspieranym przez 1GB pamięci RAM. Zastosowany wyświetlacz IPS ma przekątną 5” i rozdzielczość 1280×720 pikseli. Wykonano go w technologii OGS oraz pokryto powłoką ochronną Gorilla Glass. Na pokładzie znajdziemy dwie kamerki – frontową o rozdzielczości 2MPx oraz aparat główny oferujący matrycę 8MPx z pomocniczym autofokusem. Pierwszy Windows phone Prestigio jest dual SIMem, a więc można w jego obrębie zintegrować dwa niezależne numery telefonu. Użytkownik ma ponadto do dyspozycji moduł Bluetooth 3.0, 8GB przestrzeni na dane, slot na kartę pamięci do 32GB, modem 3G oferujący download z prędkością do 21Mb/s oraz odbiornik GPS.
Urządzenia działa pod kontrolą mobilnej wersji systemu Windows 8.1, co niesie ze sobą multum udogodnień, np.: pakiet aplikacji biurowych Microsoft Office oraz klienta poczty Microsoft Exchange.
W Polsce model PAP5507DUO pojawi się na początku lipca.

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane