stickyimage

LG wprowadza na rynek amerykański niezwykle pojemną pralkę z technologią turbo-wash

Najnowsza, niezwykle wydajna pralka LG pozwala zaoszczędzić czas, co — jak wynika z amerykańskich badań — ma dziś dla zapracowanych  kobiet ogromne znaczenie.

Firma LG Electronics wprowadziła na rynek amerykański pralkę WM8000 ładowaną od przodu, która oferuje największą  na rynku lokalnym1 pojemność – aż do 21 kilogramów. Dzięki temu nowa pralka od LG pozwala wyprać podczas jednego cyklu dużo więcej niż dotychczas  — nawet cały komplet pościeli razem z kołdrą.

Nowy model LG WM8000, wykorzystując możliwości technologii TurboWash™, oferuje klientom znakomitą wydajność przy jednoczesnej oszczędności aż do 20 minut przy jednym praniu. Nowa pralka, dzięki silnikowi Inverter Direct Drive, zastrzeżonemu rozwiązaniu od LG, gwarantuje konsumentom większą moc przy jednoczesnym obniżeniu zużycia energii. Urządzenie otrzymało również, przyznawany przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA), certyfikat ENERGY STAR® w kategorii – „najbardziej wydajna”.

Podczas projektowania modelu WM8000 postawiliśmy sobie dwa cele” — powiedział Seong-jin Cho, wiceprezes działu pralek w pionie Home Appliance LG. „Chcieliśmy stworzyć pralkę, która połączy dużą ładowność z maksymalnie krótkimi cyklami prania. Odnieśliśmy sukces na obu polach – mamy nadzieję, że naszym konsumentom bardzo spodobają się oszczędności, wynikające z posiadania nowej, ładowanej od przodu, niezwykle pojemnej pralki LG z technologią TurboWash™, zarówno w dziedzinie zużycia energii, jak i oszczędności czasu”.

W porównaniu z tradycyjnymi pralkami oferowanymi na rynku amerykańskim, mieszczącymi jednorazowo ok. 19 kg, model WM8000 oferuje pojemność większą o 18% – aż do 21 kg. Rewolucyjna technologia TurboWash™ od LG, łącząc cykle wirowania i płukania przy jednoczesnym zachowaniu znakomitej wydajności, skraca czas jednego prania aż o 20 minut. Dodatkowo pralka wyposażona jest w technologię parową, pozwalającą środkom czyszczącym delikatnie, lecz dogłębnie wniknąć w strukturę tkaniny w celu usunięcia brudu, nieprzyjemnych zapachów czy zagnieceń. Posiadacze pralek WM8000 mogą więc w krótkim czasie wyprać więcej ubrań przy mniejszym zużyciu energii.

Pralki wyposażone w unikalną technologię 6Motion™ od LG wykonują sześć rodzajów ruchu bębna: ruch pełnoobrotowy, intensywny półobrót, filtracja, rolowanie, upuszczanie i kołysanie.. Są one stosowane w różnych kombinacjach w zależności od pranej tkaniny tak, aby środki czyszczące mogły wniknąć w nią głęboko, zapewniając najbardziej efektywne pranie. Udoskonalony panel sterowania zapewnia łatwy dostęp do wszystkich funkcji, nadając pralce stylowy i elegancki wygląd. Urządzenie oferuje szereg różnorodnych opcji prania, takich jak wyjątkowo intensywne pranie mocno zabrudzonych ubrań oraz automatyczne ustawienia optymalne, które dostosowują cykle prania do ilości odzieży. Nowa pralka jest też wyposażona w technologię Smart Diagnosis™, która ułatwia diagnozowanie i rozwiązywanie problemów technicznych, ograniczając kosztowne i kłopotliwe wizyty serwisantów. Od kilku miesięcy technologia Smart Diagnosis jest również w zasięgu polskich konsumentów – LG wyposażyło w nią wszystkie dostępne na lokalnym rynku pralki, także te z technologią 6motions™, które mieszczą do 11 kg prania.

Jak wynika z badań, niedawno przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, kobiety poświęcają na pranie średnio osiem godzin w tygodniu; 75% z nich, uważa, że jest to zajęcie „nużące”. Wiele ankietowanych twierdzi, że przez pranie zaniedbują inne aspekty życia, takie jak: ćwiczenia fizyczne (30%), czas spędzony z rodziną (28%), spotkania towarzyskie (20%) czy codzienne obowiązki (22%). Zapytane, co robiłyby, gdyby mogły skrócić czas poświęcany na pranie, uczestniczki badania najczęściej wymieniały takie czynności jak: spędzanie więcej czasu z rodziną i przyjaciółmi czy odpoczynek w ciszy i spokoju.

23 czerwca 2012 r.  LG wraz z znaną aktorką Christiną  Applegate, założycielką fundacji Right Action for Women, której udało się pokonać raka piersi, poprowadzili wspólnie imprezę „20 magicznych minut — rodzinnym świętem”. Był to dzień pełen zabaw i gier, które zorganizowano  w prywatnej rezydencji  w Beverly Hills w Los Angeles. W programie znalazły się zabawy i warsztaty dla całej rodziny, takie jak malowanie techniką spin art, przygotowywanie pizzy i babeczek, manicure i wiele innych atrakcji. Każda z tych czynności zajęła 20 minut — dokładnie tyle czasu LG TurboWash™ pozwala zaoszczędzić przy każdym praniu.

Firma LG poprosiła celebrytów o złożenie swoich autografów na pralkach LG TurboWash™, które zostaną wystawione na aukcji, mającej na celu wsparcie fundacji Right Action for Women (RAW) – organizacji charytatywnej założonej przez Christinę Applegate wspólnie z fundacją Entertainment Industry Foundation. Fundacja RAW zapewnia dostęp do odpowiednich badań dla kobiet z podwyższonym ryzykiem zachorowania na raka piersi.

Nowa pralka pojawiła się na rynku amerykańskim w czerwcu i jest dostępna w cenie od 1399 USD (model biały) / 1499 USD (model grafitowy).

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane