stickyimage

LG prezentuje pierwszy na świecie zakrzywiony smartfon

Innowacyjność LG G Flex wytycza kierunek ewolucji smartfonów. Firma LG Electronics oficjalnie zaprezentowała smartfon LG G Flex o zakrzywionej  w pionie obudowie, dostosowanej do konturu ludzkiej twarzy. Ze względu na niespotykaną dotąd konstrukcję, smartfon ten jest kamieniem milowym w ewolucji urządzeń tej klasy. LG G Flex, najnowszy model z serii G został wyposażony w opatentowane innowacje, opracowane przez spółki LG, takie jak niespotykany dotąd wyświetlacz  POLED oraz zakrzywiony akumulator. W LG G Flex zastosowano też nowe funkcje interfejsu użytkownika, wykorzystujące zakrzywiony kształt obudowy.

LG G Flex jest najlepszym przykładem tego, jak powinien wyglądać zakrzywiony smartfon”, powiedział dr Jong-seok Park, Prezes i Dyrektor Generalny działu Mobile Communications LG Electronics. „Wyjątkowy wygląd, innowacyjne podzespoły oraz dostosowane do potrzeb użytkowników funkcje sprawiają, że LG G Flex odzwierciedla wszystkie najistotniejsze osiągnięcia od czasu, gdy słowo smartfon znalazło się w powszechnym użyciu.”

Forma + funkcje: wzornictwo oparte na zrozumieniu ludzkich kształtów

Podczas, gdy smartfon LG G Flex jest trzymany przy uchu, pionowe zakrzywienie obudowy automatycznie przybliża mikrofon do ust. W celu zapewnienia najwyższej jakości dźwięku podczas rozmów, promień krzywizny LG G Flex został dostosowany do typowego kształtu ludzkiej twarzy. Dzięki temu poziom dźwięku jest wyższy o 3 dB w porównaniu do typowych, płaskich smartfonów. Zakrzywiona obudowa pozwala też na pewniejsze trzymanie urządzenia w dłoni oraz sprawia, że można je wygodniej nosić w tylnej kieszeni spodni. Ponadto, gdy telefon jest trzymany poziomo, kształt wyświetlacza jest podobny do ekranu w kinie IMAX zapewniając tym samym lepszy kąt widzenia podczas gier lub oglądania filmów.
W smartfonie LG G Flex zastosowano także, znany z modelu LG G2, tylny przycisk Rear Key. Pozwala on na wygodne regulowanie głośności palcem wskazującym w trakcie rozmowy, a brak przycisków bocznych zapobiega przypadkowemu wyłączeniu telefonu.

Innowacje oferowane dzięki współpracy
Smartfon LG G Flex powstał dzięki efektywnej współpracy z siostrzanymi spółkami LG Display oraz LG Chem. 6-calowy wyświetlacz zastosowany w G Flex jest pierwszym na świecie panelem POLED (Plastic OLED), który opracowano i wdrożono do produkcji specjalnie na potrzeby smartfonów. Zamiast szkła, jako podłoże dla bardzo cienkiego, lekkiego i elastycznego wyświetlacza POLED oraz zakrzywionego panelu OLED zastosowano tworzywo sztuczne. Dzięki temu smartfon LG G Flex wyróżnia się niezwykłym kształtem oraz wytrzymałością. Wyświetlacz POLED zapewnia również większą jasność oraz wierniejsze odwzorowanie obrazu, ponieważ jest oparty na technologii Real RGB, dzięki której w każdym pikselu znajdują się trzy subpiksele — czerwony, zielony i niebieski.

Specjalnie na potrzeby LG G Flex spółka LG Chem zaprojektowała pierwszy na świecie, zakrzywiony akumulator, wytwarzany w opatentowanej technologii Stack & Folding. Zmniejsza ona naprężenia mechaniczne powodowane przez zakrzywienie akumulatora, a tym samym pozwala na uzyskanie większej stabilności i pojemności. Pomimo niewielkiej grubości, akumulator smartfona LG G Flex ma pojemność 3500 mAh, dzięki czemu z powodzeniem wystarcza na ponad cały dzień użytkowania urządzenia.

Technologie dostosowane do potrzeb użytkowników
W smartfonie LG G Flex zastosowano kilka nowych technologii, między innymi „samo naprawiającą się” powłokę tylnej ścianki obudowy. Elastyczna warstwa wierzchnia samoczynnie regeneruje rysy, na które podczas codziennego użytkowania są narażone smartfony bez futerału, sprawiając, że G Flex wygląda jak nowy przez dłuższy czas.

Użytkownicy smartfona LG G Flex będą mieli szersze możliwości odtwarzania plików muzycznych o różnych formatach — MP3, o jakości CD oraz o jakości Hi-Fi z próbkowaniem 24-bitowym/192 kHz. Smartfon LG G Flex jest też wyposażony w funkcje, takie jak KnockON, Guest Mode (tryb gościa) oraz Plug & Pop, które zyskały uznanie użytkowników, gdy po raz pierwszy zostały zastosowane w modelu LG G2.

Ponadto, smartfon LG G Flex został wyposażony w szereg nowych funkcji:

–    QTheater zapewniającą szybki dostęp do zdjęć, filmów oraz serwisu YouTube bezpośrednio z ekranu zablokowania; gdy użytkownik dotknie ekranu dwoma palcami
i rozsunie je na zewnątrz wzdłuż zakrzywionej powierzchni, zostanie wyświetlona aplikacja z efektem rozsuwania kinowych kurtyn;
–    Dual Window dzielącą 6-calowy ekran na dwa oddzielne okna zwiększające efektywność pracy wielozadaniowej;
–    Swing Lockscreen dostosowującą wygląd ekranu zablokowania w zależności od położenia smartfona G Flex;
–    Face Detection Indicator (wskaźnik wykrycia twarzy) z zieloną kontrolką LED tylnego przycisku Rear Key, która sygnalizuje wykrycie twarzy oraz ustawienie ostrości;
–    Camera Timer (samowyzwalacz aparatu) z czerwoną kontrolką LED tylnego przycisku, która sygnalizuje włączenie samowyzwalacza;
–    Urgent Call Alert (powiadamianie o pilnych połączeniach), która włącza miganie czerwonej kontrolki LED na tylnym przycisku Rear Key, gdy użytkownik nie odbierze kilku kolejnych połączeń od jednej osoby.

Od listopada smartfon LG G Flex zostanie wprowadzony do oferty trzech głównych operatorów sieci komórkowych w Korei. Informacje o dostępności w innych krajach zostaną opublikowane w późniejszym terminie.

Podstawowe dane techniczne (wersja koreańska):
–    Chipset: czterordzeniowy procesor Qualcomm® Snapdragon™ 800 2,26 GHz (MSM 8974)
Procesor graficzny: Adreno 330, 450 MHz
–    Wyświetlacz: 6-calowy, rozdzielczość HD (1280 x 720), zakrzywiony wyświetlacz P-OLED (Real RGB)
–    Pamięć: 2 GB pamięci RAM LP DDR3 / 32 GB pamięci eMMC
–    Aparat: tylni 13,0 MP / przedni 2,1 MP
–    Akumulator: 3,500 mAh (wbudowany)
–    System operacyjny: Android Jelly Bean 4.2.2
–    Wymiary: 160,5 x 81,6 x 7,9 – 8,7 mm
–    Masa: 177 g
–    Sieć komórkowa: LTE-A / LTE / HSPA+ / GSM
–    Interfejsy: Bluetooth 4.0 / USB 3.0 / WiFi (802.11 a/b/g/n/ac) / NFC
–    Kolor: tytanowosrebrny
–    Inne: tuner T-DMB / odtwarzanie dźwięku Hi-Fi z próbkowaniem 24-bit/192 kHz

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane