stickyimage

LG G2 wytycza nowy trend w projektowaniu smartfonów

Firma LG Electronics (LG) zaprezentowała najnowszy, flagowy smartfon LG G2. Jest to pierwszy model z nowej serii „G” obejmującej urządzenia klasy Premium. Światowa premiera LG G2, w której uczestniczyło prawie 700 gości z ponad 30 krajów odbyła się 7 sierpnia w słynnej sali Frederick P. Rose Hall, Home of Jazz  w nowojorskim Lincoln Center.

Smartfon LG G2 odzwierciedla dążenie firmy do tworzenia innowacji, które są maksymalnie dostosowane do potrzeb konsumentów. Przed zaprojektowaniem smartfona, LG przeprowadziło badania stylów życia oraz zachowań konsumenckich, które zostały wykorzystane w tworzeniu najnowszego modelu. Dzięki temu LG G2 posiada wiele zalet wpływających na komfort użytkowania, takich jak m.in. ergonomiczna konstrukcja, praktyczne funkcje oraz intuicyjny interfejs użytkownika.

Dziś innowacja oznacza dla nas technologię zaspokajającą realne potrzeby konsumentów,” powiedział dr Jong-seok, Prezes oraz Dyrektor Generalny LG Electronics Mobile Communications Company, który powitał gości zaproszonych na premierę. „Opracowując kolejne innowacje wsłuchiwaliśmy się w głosy naszych użytkowników, czego wynikiem jest smartfon LG G2, najambitniejszy telefon w historii naszej firmy”.

Nowe podejście do projektowania smartfonów
Smartfon LG G2 łączy w sobie komfort użytkowania, funkcjonalność oraz stylowy wygląd. Podczas projektowania smartfona zastosowano zupełnie nową koncepcję, polegającą na umieszczeniu wszystkich przycisków z tyłu urządzenia. Tym samym jest to pierwszy model całkowicie pozbawiony przycisków na krawędziach bocznych. Koncepcję urządzenia z przyciskami z tyłu obudowy opracowano w odpowiedzi na opinie użytkowników, którzy stwierdzili, że przy zwiększających się wymiarach telefonów dostęp do przycisków bocznych staje się coraz trudniejszy. Przyciski na tylnej obudowie zapewniają lepszą kontrolę, ponieważ zostały umieszczone w miejscu, w którym w naturalny sposób spoczywa palec wskazujący użytkownika. Twórcy zauważyli również, że brak przycisków bocznych przekłada się na mniejsze ryzyko upuszczenia telefonu, gdy użytkownik np. reguluje głośność w trakcie rozmowy.

Przytrzymując znajdujące się z tyłu przyciski regulacji głośności można włączyć funkcję QuickMemoTM oraz aparat fotograficzny, dzięki czemu wykonywanie notatek oraz autoportretów staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. LG G2 można łatwo włączyć nawet wtedy, gdy telefon leży z wyświetlaczem skierowanym do góry. Dzięki funkcji KnockON, smartfon uruchamia się po dwukrotnym stuknięciu w wyświetlacz.

Bezramkowy wyświetlacz oraz najlepsza w swojej klasie wydajność
LG podniosło poprzeczkę wyposażając smartfon LG G2 w 5,2-calowy wyświetlacz Full HD, największy ekran przeznaczony do obsługi jedną dłonią, stosowany w cieszącej się popularnością kategorii smartfonów o szerokości 2,7 cala (6,9 cm).
Oprócz dużej powierzchni ekranu, model wyróżnia się ramką o szerokości zaledwie 2,65 mm, wykonaną dzięki innowacyjnej technologii Dual Routing opracowanej przez LG. Ponadto, sprawdzona w praktyce matryca IPS sprawia, że LG G2 wyświetla wyraźny obraz o najwyższej jakości i precyzyjnie odwzorowanych barwach.

Co więcej, aby zmniejszyć pobór mocy, w LG G2 zastosowano pamięć GRAM (Graphic RAM). Dzięki niej, przy wyświetleniu statycznego obrazu matryca zużywa nawet o 26 procent mniej energii, a czas pracy baterii został wydłużony o około 10 procent. Kształt akumulatora o pojemności 3000 mAh zaprojektowano tak, aby maksymalnie wykorzystać wolne miejsce wewnątrz obudowy urządzenia, dzięki czemu smartfon LG G2 może pracować przez cały dzień bez dodatkowego ładowania.

Optyczna stabilizacja obrazu oraz wysoka rozdzielczość gwarantem jakość zdjęć
Smartfon LG G2 został wyposażony w optyczną stabilizację obrazu, która redukuje drgania ręki użytkownika, pozwalając na wykonanie wyraźniejszych i ostrzejszych zdjęć  w trudnych warunkach, np. w ruchu lub przy słabym oświetleniu. Większość aparatów ze stabilizacją optyczną, które są stosowane w smartfonach ma rozdzielczość od 4 do 8 megapikseli. Smartfon LG G2 posiada aparat o rozdzielczości 13 megapikseli, stabilizację optyczną w wąskiej obudowie z obiektywem, który nie wystaje poza obrys. Ponadto, dzięki funkcjom takim jak zwiększona rozdzielczość Super Resolution oraz wielopunktowy autofokus, umożliwia wykonywanie zdjęć o dużej ostrości, tak jak kompaktowy cyfrowy aparat fotograficzny.

Studyjna jakość dźwięku
Ze względu na coraz większą dostępność multimediów o wysokiej jakości, w ostatnich latach rośnie zainteresowanie smartfonami odtwarzającymi dźwięk o najwyższej jakości. Smartfony stały się centrami multimedialnej rozrywki, służącymi do oglądania programów telewizyjnych, filmów oraz do gier. Dlatego konsumenci oczekują jakości dźwięku na miarę wyświetlanego obrazu. LG G2 jest pierwszym smartfonem na rynku, umożliwiającym odtwarzanie dźwięku o studyjnej jakości 24-bity/192 kHz, którego jakość znacznie przewyższa dźwięk z płyt CD. Obecnie konsumenci mogą słuchać wyjątkowo realistycznego dźwięku, który dotychczas nie był dostępny w smartfonach.

Praktyczny UX dostosowany do codziennych potrzeb
Na podstawie badań konsumenckich stwierdzono, iż najczęściej użytkownicy korzystają
z podstawowych i naturalnych funkcji smartfona, takich jak widomości SMS, serwisy społecznościowe, nawigowanie i oczywiście rozmowy telefoniczne. Smartfon LG G2 został wzbogacony i wyposażony w szereg funkcji interfejsu użytkownika, które zwiększają jego wartość użytkową i ułatwiają wykonywanie podstawowych czynności:

Answer Me — automatyczne odbieranie połączenia po ściszeniu dzwonka, gdy telefon zostanie przyłożony do ucha,
Plug & Pop — funkcja umożliwiająca wybieranie zalecanych opcji lub funkcji, gdy smartfon wykryje podłączenie słuchawek lub urządzenia USB,
Text Link — funkcja, dzięki której można łatwo wybierać informacje  z wiadomości tekstowych, a następnie zapisywać je w notatniku lub kalendarzu, a także wyszukiwać na mapie lub w Internecie,
QuickRemote — funkcja służąca do zdalnego sterowania wieloma urządzeniami multimedialnymi niczym pilotem, dostosowująca się do parametrów połączenia danego urządzenia
Slide Aside — funkcja ułatwiająca pracę wielozadaniową przy jednoczesnym zapisywaniu stanu aplikacji w trakcie przesuwania otwartych okien aplikacji przy użyciu trzech palców,
Guest Mode — funkcja chroniąca prywatność głównego użytkownika, pozwalająca na logowanie się „gości” z drugiego konta tylko do wybranych aplikacji.

Niezrównana wydajność dzięki technologii LTE nowej generacji
Smartfon LG G2 został wyposażony w najnowocześniejszy w branży chipset do urządzeń przenośnych, Qualcomm® Snapdragon™ 800, oraz ustanawia nowy standard wydajności
i jakości grafiki oraz czasu pracy baterii. Dzięki długofalowej współpracy z firmą Qualcomm, firma LG Electronics mogła zastosować układ, który jest idealnie dostosowany do innych elementów sprzętowych smartfona, co przekłada się na wydajną i stabilną pracę urządzenia.

Po światowej premierze 7 sierpnia w Nowym Jorku, w ciągu najbliższych ośmiu tygodni smartfon LG G2 zostanie wprowadzony na rynki całego świata we współpracy z ponad  130 operatorami GSM. Nowy model pojawi się w sprzedaży najpierw w Korei Południowej,  a następnie w Ameryce Północnej, Europie oraz innych kluczowych regionach. Daty dostępności na poszczególnych rynkach będą zależeć od kraju oraz operatora.

Premiera LG G2 na polskim rynku planowana jest w 4 kwartale 2013.

Kluczowe dane techniczne:

  • Procesor: czterordzeniowy procesor Qualcomm® Snapdragon™ 800 2,26 GHz
  • Wyświetlacz: IPS, 5,2 cala, Full HD (1080 x 1920 pikseli / 423 piksele na cal)
  • Pamięć: 32 GB / 16 GB
  • Pamięć RAM: 2 GB pamięci LPDDR3, 800 MHz
  • Aparat: tylni aparat 13 MP ze stabilizacją optyczną / przedni aparat 2,1 MP
  • Bateria: 3000 mAh
  • System operacyjny: Android Jelly Bean 4.2.2
  • Wymiary: 138,5 x 70,9 x 8,9 mm
  • Kolory: Czarny / biały

# # #

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane