stickyimage

Ingenico wprowadza dwa nowe modele mobilnych terminali do Polski

Firma Ingenico wprowadza dwa nowe modele przenośnych terminali płatniczych na polski rynek. Teraz terminale będą funkcjonować w oparciu o technologię komunikacji bezprzewodowej WiFi (iWL220, iW250) oraz 3G (iWL250). Dzięki temu terminale płatnicze będą bardziej mobilne niż dotychczas.

Technologia WiFi jest szczególnie przydatna tam gdzie sygnał GPRS, stosowany w klasycznych terminalach, może być zakłócony lub niedostępny: w halach targowych, restauracjach, pubach czy klubach muzycznych zlokalizowanych np. w piwnicach. Z kolei 3G pozwala na bezpieczniejsze i szybsze przesyłanie dużych ilości danych.  Dzięki temu właściciele punktów handlowo – usługowych mogą przyjmować więcej płatności bez ryzyka zawieszenia systemu czy wydłużenia czasu transakcji. Dodatkowo sprzedawcy mogą np. łatwo prezentować i zarządzać treściami reklamowymi wyświetlanymi na ekranie terminala.

Terminale Ingenico WiFi .

Terminale z WiFi dla małych przedsiębiorstw

Przenośny terminal wyposażony w moduł komunikacji WiFi skierowany jest głównie do małych przedsiębiorstw, które stawiają na bezpośredni kontakt z klientem. Dzięki zwiększonej  mobilności, jaką gwarantuje terminal, jakość obsługi w punktach handlowo – usługowych diametralnie się zmieni. Rozwiązania zapewne przypadną do gustu np. właścicielom lokali gastronomicznych, którzy dokonują transakcji wszędzie tam, gdzie jest klient. Dodatkowo do urządzenia został wbudowany protokół zabezpieczający transakcje elektroniczne, oznaczony certyfikatem WiFi Alliance, dzięki czemu płatności są całkowicie kodowane i chronione.

Technologia 3G dla mobilnych

Terminal działający w oparciu o technologię komunikacji 3G jest urządzeniem szczególnie wygodnym dla firm realizujących transakcje zdalnie oraz przesyłających dane na duże odległości. Przedsiębiorcy dostarczający usługi do domu klienta oraz kurierzy i dostawcy z pewnością docenią zalety stabilnego połączenia z siecią. Dodatkowym atutem urządzenia jest możliwość przysłania znacznie większej ilości danych niż w przypadku zwykłego połączenia GPRS. Terminal wyposażony jest także w zintegrowany moduł radiowy, działający na czterech częstotliwościach, który znacznie poprawia jakość połączenia. Na wypadek zakłóceń sieci 3G terminal jest również wyposażony w moduł GPRS funkcjonujący jako zabezpieczenie połączeń a nowa bateria znacznie wydłuża czas pracy terminalu.

Mobilne terminale impulsem dla obrotu bezgotówkowego w sektorze MSP

Nowe rozwiązania jakie oferuje firma Ingenico w mobilnych terminalach są skierowane do małych i średnich firm operujących między innymi w sektorze usług. Zgodnie z danymi NBP w III kwartale 2013 r przeprowadzono około 377 mln transakcji bezgotówkowych. Średnio na jedną kartę płatniczą, w tym okresie przypadły transakcje o wartości 951 zł. Dane pochodzące z sektora bankowego jasno wskazują na rozwój transakcji bezgotówkowych, na przestrzeni lat, jednak wzrost ten jest w znikomym stopniu udziałem sektora MSP.

Ingenico
Ingenico to światowy lider w dostarczaniu rozwiązań technologicznych w zakresie obsługi transakcji oraz systemów zarządzania płatnościami. Grupa Ingenico to ponad 40 spółek Ingenico dzięki którym Grupa jest obecna w 125 krajach na całym świecie, 20 milionów zainstalowanych terminali płatniczych (38% rynku terminali na świecie) oraz 4000 pracowników wspierających partnerów i klientów. Ze względu na oferowane bezpieczeństwo i wsparcie Ingenico jest najczęściej wybierane przez instytucje finansowe, banki, sieci handlowe oraz sprzedawców detalicznych.
Więcej informacji na: www.ingenico.com |   http://twitter.com/Ingenico

źródło:materiały prasowe

Dla mediów:

Ingenico (agencja Clue PR)
Jean Ekwa
511 943 762
jean.ekwa@cluepr.pl

Tagi: , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane