stickyimage

HP oferuje użytkownikom Samsung Galaxy S4 nowe rozwiązanie do druku mobilnego

Firma HP przedstawiła nowe rozwiązanie do druku mobilnego dostępne w wybranych urządzeniach firmy Samsung. Aplikacja umożliwia użytkownikom łatwe i  bezpośrednie drukowanie na ponad 180 modelach drukarek HP, w tym drukarkach atramentowych i urządzeniach z serii HP LaserJet.

Współpraca z firmą Samsung dowodzi, że HP cały czas inwestuje w rozwiązania do druku mobilnego, utrzymując tym samym czołową pozycję w tej dziedzinie. Oferta HP skierowana jest do użytkowników urządzeń mobilnych, którzy dzięki nowej usłudze mogą wydrukować dokumenty praktycznie z dowolnego miejsca.

Nowe rozwiązanie HP i firmy Samsung różni się od innych aplikacji do druku mobilnego dostępnych obecnie na rynku. Nie wymaga ono dostosowywania konfiguracji, narzędzi, sterowników ani konfiguracji sieci w telefonie, dzięki czemu drukowanie mobilne jest wygodne i bezproblemowe. Ponadto jest jednym z niewielu rozwiązań zapewniających dostęp do zaawansowanych ustawień i opcji drukarki, w tym możliwości druku dwustronnego i w kolorze oraz wyboru orientacji strony czy rodzaju papieru.

Nowa funkcja druku mobilnego będzie obsługiwana przez smartfony Samsung GALAXY  S4. Pod koniec tego roku zostanie również udostępniona w postaci uaktualnienia do oprogramowania wbudowanego do smartfonów Samsung GALAXY S III i Note II, które dzięki temu także będą umożliwiać drukowanie bezprzewodowe.

Użytkownicy mogą teraz drukować na dwa sposoby: automatycznie podłączając swoje urządzenie mobilne firmy Samsung i drukarkę HP do tej samej sieci lokalnej przez sieć  Wi-Fi lub korzystając z technologii HP do bezpośredniego druku bezprzewodowego(1).

Klienci nadal szukają sposobów na drukowanie bezpośrednio ze swoich smartfonów i tabletów” – powiedział Stephen Nigro, wiceprezes działu rozwiązań do druku i rozwiązań graficznych (Inkjet and Printing Solutions and Graphics Solutions Business) w dziale druku i komputerów osobistych (PPS) HP. „Współpraca z firmą Samsung to kolejny przykład tego, jak HP stara się ułatwić użytkownikom urządzeń mobilnych drukowanie dowolnych treści z dowolnego miejsca”.

Aplikacja dostępna na urządzeniach firmy Samsung to najnowsze rozwiązanie wchodzące w skład oferty HP do druku mobilnego, do której należy także technologia HP ePrint.

Rozwiązanie uruchamia się w trzech prostych krokach: najpierw należy wybrać dokument, zdjęcie lub stronę internetową(2), następnie wybrać drukarkę (w sieci Wi-Fi lub bezpośrednio) i na koniec nacisnąć przycisk drukowania. Aplikacja oferuje również dodatkowe, wygodne opcje drukowania ? użytkownik może określić liczbę kopii, format i rodzaj papieru oraz orientację strony, a także tryb druku w kolorze i druku dwustronnego. Może również sprawdzić stan realizacji zadania.

Dostępność
Rozwiązanie umożliwia druk na ponad 180 modelach drukarek HP, w tym drukarkach atramentowych i urządzeniach z serii HP LaserJet.(3)

Wbudowany przycisk drukowania będzie dostępny w wielu aplikacjach do urządzeń mobilnych firmy Samsung, a w tym w przeglądarce do systemu Android, w kliencie poczty elektronicznej oraz w aplikacjach tj.: Galeria, Kontakty, S Note i Polaris Office.

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane