stickyimage

GOCLEVER Quantum 2 500 Rugged – wytrzymały i szybki smartfon dla wymagających

Smartfony zwykle są urządzeniami dość delikatnymi – są lekkie i wygodne w obsłudze, ale jednocześnie podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Na rynku są też oczywiście urządzenia o wzmocnionych obudowach, bardziej odporne, tyle, że one z kolei są najczęściej niezbyt wydajne i nieporęczne. Najnowszy produkt poznańskiej firmy GOCLEVER – smartfon Quantum 2 500 Rugged – łączy najlepsze cechy obu tych światów: jest odporny na uszkodzenia, zalanie i wnikanie pyłu (spełnia wymagania normy IP65), jednocześnie pozostaje cienki i lekki, a na dodatek cechuje się fantastyczną wydajnością.

Urządzenie wyposażone jest w 5-calowy ekran o rozdzielczości HD (1280×720) pikseli – jest on chroniony jest przed kurzem i zarysowaniami szkłem o grubości 2,8 mm i folią ochronną  (jedna folia naklejona jest na urządzenia, a druga dołączona do zestawu). Zastosowano w nim wydajny, 4-rdzeniowy procesor Cortex A53, szybki układ graficzny MALI-T720, aż 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci flash. Użytkownik ma również do dyspozycji dwa aparaty fotograficzne (przedni 2 (5 SW) MP, tylny 8 (13 SW)  MP), gniazdko microSD (do 32 GB). Całość pracuje pod kontrolą nowoczesnego systemu operacyjnego Android 5.1 Lollipop i obsługuje łączność LTE.

Istotnym elementem specyfikacji jest również bateria o pojemności 5 000 mAh, która nie tylko zapewnia 12 godzin pracy – dzięki niej Quantum 2 500 Rugged może  również pełnić funkcję powerbanka, z którego zasilać można dodatkowe urządzenia.

Wszystkie te nowoczesne komponenty zamknięte są w zgrabnej obudowie z tworzywa sztucznego.  Została ona zaprojektowana tak, by urządzenie było odporne na działanie wody (zgodnie z wymaganiami normy IP65), uszkodzenia mechaniczne czy wnikanie pyłu. Telefon nie jest ciężki (całość waży 255 g), ani zbyt gruby – 13 mm.

Przydatnym rozwiązaniem jest funkcja Hot Knot, czyli bezprzewodowe przesyłanie danych za pośrednictwem ekranu. Wystarczy zbliżyć wyświetlacz QUANTUM 2 500 Rugged do drugiego ekranu urządzenia mobilnego wyposażonego w tą samą funkcję i w ten sposób można przesyłać zdjęcia, muzykę i filmy bez konieczności użycia kabla.

Goclever Quantum 2 500 Rugged kosztuje 845 zł i jest dostępny w sklepach internetowych.

Tagi: ,