stickyimage

Fuori Salone – designerskie spojrzenie na produkty Franke

Fuori Salone to wyjątkowe wydarzenie poświęcone wzornictwu, które towarzyszy targom Eurocucina. Wystawy i instalacje zlokalizowane w centrum Mediolanu, miasta żyjącego designem, przyciągają miłośników wzornictwa i przedstawicieli branży oraz mediów z całego świata.
Firma Franke, po raz pierwszy w historii, wzięła udział w tym prestiżowym wydarzeniu, zapraszając do współpracy czterech młodych projektantów pochodzących  z różnych stron świata. Każdy z nich został poproszony o przedstawienie własnego spojrzenia na produkty Franke, a efekty ich pracy są niezwykłe i inspirujące. Cztery różne koncepcje, które zaskakują swoją kreatywnością, oglądać można było w tych dniach w Mediolanie w ramach Fuori Salone. Przedstawione projekty łączy kreatywna wizja przyszłości, która może zostać zrealizowana już dziś.

“Kuchnia w skrzyni” to propozycja Jingjing Naihan Li z Chin.  Skrzynia, która dla większej wygody zamontowana została na kółkach, zawiera niezbędne wyposażenie każdej kuchni. Znalazły się niej podstawowe urządzenia z oferty Franke, takie jak piekarnik Crystal Steel, płyta indukcyjna oraz zlewozmywak z baterią.

Contstance Guisset z Francji zachęca do marzeń. Jej propozycja o nazwie „Maksymalizacja nieba” zaprasza do celebrowania współczesnego rytuału gotowania. W projekcie autorka wykorzystała „ponadwymiarową” płytę gazową Franke.

W projekcie Satyendra Pakhale z Indii  o nazwie „Przyszłość jest teraz”, teraźniejszość i przyszłość, intymność i efektywność łączą się w płynną całość. Współczesne materiały występują w otoczeniu tradycyjnej indyjskiej czerwieni. W projekcie wykorzystane zostały: piekarnik Crystal White, biały zlewozmywak Pebble z fragranitu+ oraz nowatorska .

Luca Nichetto z Włoch proponuje „Kuchnię jako interfejs”, w której tradycyjne spojrzenie na zabudowę kuchenną łączy się z nową technologią. Piksel, symbol epoki cyfrowej, był inspiracją do stworzenia interaktywnego systemu ściennego, w środku którego umiejscowiono piekarnik Franke Crystal 60+.

Cztery przedstawione koncepcje pokazały różne możliwości tworzenia wyjątkowych, niepowtarzalnych wnętrz z wykorzystaniem wyposażenia kuchennego Franke.

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane