stickyimage

ComZetta – czy przeciętny smartfon lub tablet może stać się super wydajnym komputerem?

ComZetta to nowe rozwiązanie oparte na technologii chmur obliczeniowych, dzięki któremu dowolne urządzenie z dostępem do internetu może stać się wydajnym komputerem z własnym oprogramowaniem i systemem operacyjnym Linux lub Windows.

Jesteśmy obecnie świadkami przełomu technologicznego, który pozwala nam przestać myśleć o komputerze jak o fizycznej maszynie, ale jak o wirtualnym bycie, którego moc obliczeniowa wynika nie z parametrów samego urządzenia, ale z możliwości „chmury”. Taka właśnie filozofia stała się podstawą do stworzenia nowej generacji komputera w chmurze.

ComZetta to w pełni funkcjonalny komputer, który przechowuje w chmurze obliczeniowej wszystko to co zwykle zawiera dysk naszego osobistego komputera: system operacyjny, oprogramowanie, ustawienia oraz pliki, dokumenty i zdjęcia. Parametry wirtualnego komputera ComZetta dostosowują się do potrzeb użytkownika, dzięki czemu czynności, takie jak zwiększenie pamięci, miejsca na dysku, czy usprawnienie pracy procesora, które dotychczas wiązały się z koniecznością wymiany sprzętu lub zakupu dodatkowego wyposażenia, wymagają jedynie konfiguracji odpowiednich ustawień.

Zaawansowane technologicznie rozwiązania wykorzystane w ComZetta, sprawiają, że użytkownik, który loguje się do usługi, może skorzystać z mocy obliczeniowej chmury, powierzchni dyskowej i pamięci operacyjnej, którą trudno osiągnąć pojedynczej maszynie, nawet nowej i bardzo wydajnej.

ComZetta to komputer w chmurze, który zapewnia swobodny dostęp do własnych zasobów. Można go uzyskać w każdym miejscu i z dowolnego urządzenia: laptopa, smartfona, tabletu lub specjalnego terminala – jedyny warunek to połączenie z Internetem. Niezależnie od tego z jakiego urządzenia korzystamy, moc obliczeniowa komputera ComZetta poradzi sobie nawet z najbardziej zaawansowanymi operacjami. W ten sposób smartfon, tablet czy starszy laptop może stać się równie wydajny jak nowy komputer, wyposażony w system operacyjny Linux lub Windows.

ComZetta jest interesującą alternatywą dla firm, które chcą obniżyć koszty i podnieść wydajność. Zamiast inwestoone w niepowołane ręce” –  tłumaczy Joanna Flis-Zwoinska, CEO ComZetta.

ComZetta rozwija w swoim rozwiązaniu technologię OpenStack, po którą sięgały takie firmy i organizacje jak AMD, Intel, Dell, HP, czy NASA.  Integralną częścią usługi komputera w chmurze jest zestaw darmowych aplikacji biurowych oraz przestrzeń dyskowa, którą można zwiększać polecając rozwiązanie znajomym. Usługę komputera w chmurze można zamówić, a także bezpłatnie wypróbować na stronie http://comzetta.com/.

Do tekstu dołączamy infografikę wyjaśniającą różnice między tradycyjnym komputerem, a komputerem w chmurze.

Wybrane publikacje na temat komputera ComZetta w zagranicznych portalach:

http://www.whatech.com/members-news/managed-it-services/17643-comzetta-computer-in-the-cloud
http://www.comtechies.com/2014/02/comzetta-can-smartphone-or-tablet.html#sthash.cc9yyMVo.eaof
http://finance.yahoo.com/news/comzetta-smartphone-tablet-replace-pc-143900340.html


źródło:materiały prasowe

Tagi: , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane