stickyimage

Acer prezentuje notebooki Aspire V5 i E1 oparte na najnwoszej platformie AMD

Firma Acer poinformowała, że notebooki z nowej serii Aspire V5, zaprezentowanej niedawno w Nowym Jorku, są teraz dostępne z procesorami AMD Elite Mobility oraz Elite Quad-core A-Series. Ponadto, zaprezentowała notebook z serii Aspire E1 wyposażony w procesor APU nowej generacji, przeznaczony do komputerów klasy Mainstream.

Seria Aspire V5: jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich wymagań
Z myślą o różnorodnych potrzebach związanych ze stylem życia, notebooki z serii Aspire V5 są oferowane w wersjach z różnymi przekątnymi wyświetlacza: 15,6”, 14” lub 11,6”, a także w kilku wersjach kolorystycznych. Wszystkie konfiguracje są dostępne w wersji z ekranem dotykowym lub bez.

Modele z serii V5 o przekątnej 15,6” oraz 14” są wyposażone w pełnowymiarową, podświetlaną klawiaturę, która pozwala na łatwiejsze i wygodniejsze pisanie, ponieważ powierzchnia poszczególnych klawiszy została zwiększona o 8% (15 mm) w porównaniu do poprzedniej generacji notebooków V5. Model 11,6” jest wyposażony w klawiaturę o wymiarach typowych dla modeli 13,3”, która zapewnia optymalny komfort pisania w czasie podróży.

Wszystkie modele są dostępne w konfiguracjach z cztero- lub dwurdzeniowym procesorem APU AMD A-series.

W celu zapewnienia kryształowo czystego obrazu, nowe notebooki V5 są wyposażone w wyświetlacz z matrycą o rozdzielczości 1366 x 768 lub matrycą IPS o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080) wyróżniającą się żywymi kolorami i szerokim kątem widzenia. Wybrane modele są wyposażone w układ graficzny AMD Radeon HD8750, cztery głośniki oraz system Dolby Home Theatre umożliwiający odtwarzanie kinowych efektów dźwięku przestrzennego przy mniejszych zniekształceniach. W celu zapewnienia pełnej wygody podłączania zewnętrznego monitora, dysku twardego, czy innych urządzeń, modele z serii V5 są wyposażone w różnorodne interfejsy, w tym HDMI, USB 3.0, czytnik kart SD, a opcjonalnie także w konwerter portów Acer.

Najmniejszy model z serii Aspire V5 z dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 11,6” i rozdzielczości 1366 x 768 doskonale spełnia oczekiwania osób potrzebujących niedrogiego, cienkiego i bardzo lekkiego notebooka, który można mieć zawsze przy sobie. Ze względu na mały ciężar, tylko 1,38 kg oraz 20 mm grubości jest idealny dla osób dużo podróżujących, dzieci oraz studentów.

Aspire E1: Wygodny komputer do codziennego użytkowania
Notebook Aspire E1 jest wyposażony w wyświetlacz HD o przekątnej 15,6” lub 14”, zapewniający ostry i bogaty w szczegóły obraz podczas oglądania filmów lub zdjęć. Ponadto, dzięki interfejsowi HDMI umożliwiają wyświetlanie filmów na dużym ekranie.

Modele z serii Aspire E1 są cieńsze od swoich poprzedników, mają czarne, gładkie wykończenie o klasycznym wyglądzie. Jednocześnie są jednymi z najcieńszych notebooków z wyświetlaczem 15.6” i wbudowanym napędem optycznym w swoim segmencie cenowym. Klawiatura umożliwia wygodne pisanie, natomiast kompaktowa konstrukcja sprawia, że notebook E1 można zawsze nosić przy sobie.

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane