stickyimage

80-lecie istnienia firmy Wharfedale przypieczętowane głośnikiem Denton

Horn Distribution S.A., wyłączny przedstawiciel marki Wharfedale w Polsce przedstawia z ogromną radością jubileuszowy produkt tej uznanej marki.

Założona w 1932 roku przez Gilberta Briggsa marka Wharfedale szybko ustanowiła wysokie standardy zyskując globalną rozpoznawalność dzięki najwyższej jakości zestawom głośnikowym. Utorowała tym samym drogę rozwoju dla brytyjskiej branży hi-fi audio i produktów jej prestiżowych przedstawicieli.

Od samego momentu powstania, firmie Wharfedale udało się osiągnąć i utrzymać wybitną jakość samych produktów i jakość wiernie przez nie odtwarzanego dźwięku we wszystkich oferowanych liniach głośników. Jedną z najbardziej znanych i cenionych linii głośników jest Diamond, po raz pierwszy wprowadzona na rynek w 1981 roku, pozostając do dziś synonimem wielkiego dźwięku wydobywającego się z niewielkich głośników, o czym świadczy zarówno ich trwałość, jak i nieustająca popularność. Lata nieustających innowacji, takich jak użycie do produkcji membran z plecionego Kevlaru, pozwoliły Wharfedale stać na czele marek oferujących głośniki i otrzymywać doskonałe recenzje i wiele nagród znaczących w świecie producentów hi-fi.

Do dzisiaj Wharfedale jest jedną z najszybciej rozwijających się firm branży na świecie. Pozostając w zgodzie z historyczną spuścizną i w dążeniu do doskonałości, Wharfedale stara się sprostać wymogom dotychczasowych, jak i nowych użytkowników.

Denton, to nazwa jednego z najbardziej znanych i cenionych głośników marki – teraz stworzono specjalną edycję głośnika pod tą samą nazwą, aby uczcić 80-lecie powstania firmy Wharfedale. Denton jest klasycznym, dwu-drożnym głośnikiem podstawkowym, pięknie wykończonym ręcznie nakładanym fornirem Vintage Mahogany i przykryty maskownicą wykonaną z wykorzystaniem tradycyjnej tkaniny.

Pod tradycyjną obudową, Denton jest nowoczesną konstrukcją, wykorzystującą mieszankę tradycyjnych i zaawansowanych rozwiązań technicznych. Przetwornik średnio tonowy został wykonany z innowacyjnej plecionki kevlarowej i zamontowany na sztywnym odlewanym koszu. Dostarcza bogatych, szczegółowych basów i średnich tonów, cechując się przy tym doskonałą dynamiką. Miękka, tekstylna kopułka z mocnym magnesem ferrytowym, została stworzona dla gładkiej, szczegółowej reprodukcji wysokich tonów. Obydwa przetworniki są spójnie połączone przez zaawansowaną zwrotnicę w sposób niesłyszalny dla słuchacza, dzięki czemu dźwięk jest jednocześnie ekscytujący i naturalny z dowolnego materiału źródłowego.

Oryginalny Denton był znany ze swojego ciepłego, bogatego i naturalnego charakteru brzmienia. Seria na 80-lecie zachowuje ten charakter, nasycając dźwięk szczegółami, które zachęcają do odkrywania całej swojej kolekcji muzyki na nowo.

Głośnik Denton jest już dostępny w dystrybucji Horn Distribution w cenie 1299 zł /szt.

Specyfikacja techniczna:

Typ: 2-drożna kolumna bas reflex / podstawkowa

Przetworniki: 1 x 1″ (25mm) tekstylna kopułka wysokotonowa

1 x 5″” (125mm):  membrana z plecionki kevlarowej

Zakres częstotliwości:  (+/-3dB )44Hz – 24kHz

Czułość (1W@1M): 86dBA/V

Ekranowanie:  Nie

Częstotliwość podziału:  2.3kHz

Impedancja:  6 ohm

Rekom. moc wzmac.: (RMS)20-100 W

Wymiary: Wysokość: 320mm

Szerokość: 200mm

Głębokość: :(275+30)mm (z maskownicą i terminalami)

Waga netto:  7.9 kg/szt.

Wykończenie obudowy: Mahogany Red Veneer

Maskownica: Szare płótno Tungsten

Akcesoria: gumowe nóżki

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane