stickyimage

34-calowy ultrapanoramiczny monitor 21:9 od LG zdobywa najwyższą nagrodę stowarzyszenia TIPA

LG już drugi rok z rzędu zwycięża w plebiscycie TIPA Awards  w kategorii „Najlepszy Monitor Fotograficzny”

34-calowy ultrapanoramiczny monitor 21:9 od LG zdobył prestiżową nagrodę „Najlepszy Monitor Fotograficzny” w tegorocznej edycji plebiscytu Technical Image Press Association, jednej z największych organizacji skupiających wydawców prasy branżowej. Urządzenie o współczynniku proporcji 21:9 oferuje wspaniałą rozdzielczość UltraWide QHD (3440 x 1440), lepsze możliwości zarządzania kolorem oraz szereg opcji łączności, w tym Thunderbolt™. Nagrodę TIPA zdobył również telewizor ULTRA HD 4K z serii UB980, który otrzymał statuetkę Najlepszego Telewizora Fotograficznego.

Jesteśmy zaszczyceni, iż stowarzyszenie TIPA wyróżniło nagrodą Best Photo Monitor nasz model 34UM95″, powiedział Hyoung – sei Park, szef pionu biznesowego IT w firmie LG Electronics. „Za sprawą jego możliwości i jakości obrazu, profesjonalny monitor wyznacza nowe standardy doskonałości. LG będzie nieustannie koncentrować się na rozwoju produktów do wyświetlania zdjęć dla profesjonalistów i użytkowników domowych.”

Redaktorzy multimedialni oraz specjaliści z dziedziny sztuk graficznych z pewnością docenią wyrazistość obrazu, odwzorowanie kolorów i funkcje zwiększające wydajność, w jakie wyposażony został 34UM95. 34-calowy wyświetlacz IPS posiada współczynnik proporcji 21:9, jak również oszałamiającą rozdzielczość UltraWide QHD.

Monitor LG obsługuje także wiele rodzajów połączeń, takich jak Thunderbolt™ 2, który zapewnia transfer z prędkością do 20Gbps, znacznie zwiększając wydajność podczas pracy ze zdjęciami oraz plikami wideo dużej wielkości.

Co istotne, ultrapanoramiczny monitor może wyrazić ponad 99 proc. przestrzeni kolorów sRGB i umożliwia kalibrację sprzętową poprzez własne oprogramowanie LG True Color Finder i wbudowany skaler. Obrazy i filmy wyświetlane na 34UM95 charakteryzują się niezwykłą jasnością i bogactwem kolorów. Ponadto, technologia LG 4-Screen Split, która umożliwia podzielenie ekranu na cztery strefy operacyjne, z których każda może mieć inną rozdzielczość – sprawia, że zarządzanie wieloma otwartymi plikami i urządzeniami zewnętrznymi jest wyjątkowo proste. 34UM95 jest również kompatybilny z Mac Pro.

Drugi zdobywca nagrody TIPA Best Photo TV z serii LG ULTRA HD TV UB980, jest idealnym wyborem dla tych, którzy kochają przeglądanie zdjęć na telewizorze.

Ten zaawansowany model ma rozdzielczość ekranu cztery razy większą niż Full HD, dzięki czemu oferuje większą ostrość obrazu i wydobycie detali. Urządzenie zapewnia także jasne kolory i spójny kontrast dla prawie każdego kąta widzenia, a to za sprawą ekranu LG IPS 4K Display.

Nagrody Technical Image Press Association są przyznawane przez przedstawicieli 29 magazynów z 16 krajów. TIPA jest jednym z najbardziej wpływowych i największych stowarzyszeń zajmujących się fotografią i obróbką obrazu. Co roku członkowie głosują na najlepsze produkty, które pojawiły się na rynku w ciągu poprzednich 12 miesięcy,
w ramach 40 kategorii. Kryteriami, branymi pod uwagę w ocenie są m.in.: nowoczesność zastosowanych technologii, innowacyjność, wzornictwo, prostota obsługi, a także najkorzystniejszy stosunek jakości do ceny.


żródło:materiały prasowe

Tagi: , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane