stickyimage

16 nowych modeli dysków NAS od WD

Cztery nowe rozwiązania NAS zaprojektowane dla specjalistów z branży kreatywnej, prosumentów i małych firm, dopełniają wszechstronną ofertę produktów firmy WD opartych na systemie operacyjnym My Cloud OS oraz dyskach WD Red®

WD®, spółka należąca do Western Digital (NASDAQ: WDC) i lider w dziedzinie rozwiązań sieciowych pamięci masowych, rozszerzyła dziś swoją ofertę produktów NAS o cztery nowe rozwiązania, które mają zaspokoić rosnący popyt prosumentów, specjalistów z branży kreatywnej oraz małych firm na urządzenia łączące przestrzeń magazynową z funkcjami zarządzania zawartością, ochrony danych i strumieniowania.
Seria produktów My Cloud Expert obejmuje wysokowydajne urządzenia NAS My Cloud EX2100 (dwudyskowe) i My Cloud EX4100 (czterodyskowe), które zaprojektowano od podstaw z myślą o potrzebach specjalistów z branży kreatywnej oraz prosumentów potrzebujących rozwiązania do niezawodnego zapisywania, udostępniania, tworzenia kopii zapasowych, strumieniowania oraz obsługi dużej liczby danych cyfrowych. Nowe urządzenia są wyposażone w dwurdzeniowe procesory Marvell ARMADA™ i osiągają najlepsze prędkości odczytu i zapisu w swojej klasie, umożliwiając strumieniowanie wielu materiałów w jakości HD jednocześnie, a także obsłużenie dysków o łącznej pojemności 24 TB1.

Seria produktów My Cloud Business obejmuje wysokowydajne urządzenia My Cloud DL2100 (dwudyskowe) i My Cloud DRL4100 (czterodyskowe), które zapewniają niezawodność, bezpieczeństwo i skalowalność niezbędne małym firmom. Urządzenia z serii My Cloud Business są wyposażone w dwurdzeniowe procesory Intel® Atom™ obsługujące do 24 TB2 pojemności dyskowej i pracują pod kontrolą systemu operacyjnego WD My Cloud opartego na systemie Linux.

Dzięki naszej wielokrotnie nagradzanej platformie My Cloud staliśmy się liderem rynku w kategorii jednodyskowych urządzeń chmury osobistej, a dzięki serii dysków WD Red™ prowadzimy w kategorii dysków twardych do rozwiązań NAS. Dlatego rozumiemy, że klienci potrzebują systemów NAS zapewniających im większą moc i większe możliwości”, podkreśla Jim Welsh, wiceprzewodniczący generalny ds. rozwiązań przechowywania zawartości i sprzedaży międzynarodowej. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych nowych produktów z serii My Cloud Expert i My Cloud Business, ponieważ zapewnią one klientom niezbędną wydajność, łatwość obsługi i niezawodność w połączeniu z systemem operacyjnym My Cloud”.

Seria My Cloud Expert
Fotografowie, wideografowie, projektanci graficzni oraz inni specjaliści z branży kreatywnej muszą obsługiwać pliki o coraz większych rozmiarach, szczególnie przy pracy z obrazami RAW i materiałami wideo w rozdzielczości 4K. Dlatego seria produktów My Cloud Expert została wyposażona w najnowsze i najszybsze dwurdzeniowe procesory Marvell ARMADA 385 i 388, które umożliwiają wydajne strumieniowanie danych i obsłużenie do 24 TB pamięci magazynowej, a także pozwalają na zabezpieczenie plików i uzyskanie do nich dostępu z każdego miejsca na świecie. Nowe produkty wyposażono w niezawodne zabezpieczenia oraz funkcje zarządzania danymi, pozwalające klientom samodzielnie wybrać najodpowiedniejsze metody obsługi, udostępniania i ochrony najważniejszych filmów, zdjęć, utworów muzycznych i innych plików cyfrowych.

Dołączone do urządzeń dyski twarde WD Red mogą pracować w wielu konfiguracjach RAID (zależnie od modelu), w tym RAID 0, 1, 5, 10, JBOD i łączonych. Dzięki produktom z serii My Cloud Expert oraz oprogramowaniu WD SmartWare™ (dla komputerów PC) oraz Apple® Time Machine® (dla komputerów Mac) klienci mogą stworzyć zbiorczy punkt przechowywania danych oraz ich kopii zapasowych dla wszystkich komputerów stacjonarnych i przenośnych.

Produkty z serii My Cloud Expert mogą również pełnić funkcję centrum domowej rozrywki, ponieważ są w stanie płynnie strumieniować filmy oraz muzykę do każdego urządzenia obsługującego standard DLNA®/UPnP® – na przykład do konsoli do gier, telewizora typu smart czy odtwarzacza multimedialnego WD TV® Live™. Wbudowane serwery Twonky (DLNA) oraz iTunes® znacznie ułatwiają przesyłanie dużych kolekcji filmów i muzyki do urządzeń odbiorczych.
Ponadto użytkownicy zyskują wiele możliwości wysyłania danych, w tym poprzez zintegrowany serwer plików, serwer FTP, serwer kopii zapasowych oraz serwer pobierania przez sieć P2P. Urządzenia z serii NAS Expert współpracują z panelem sterowania My Cloud, który pozwala monitorować stan techniczny systemu, zarządzać użytkownikami oraz funkcjami oszczędzania energii, a także instalować i uruchamiać aplikacje innych dostawców, takie jak aMule, Icecast, Transmission, DVBlink, SqueezeCenter i inne.

Seria My Cloud Business
Nowe rozwiązania z serii My Cloud Business umożliwiają małym firmom stworzenie zbiorczego punktu przechowywania danych w miejscu pracy, który będzie jednocześnie stanowił bezpieczny kanał dostępu do firmowych danych dla pracowników, gdziekolwiek są. Urządzenia są wyposażone w najnowszy procesor dwurdzeniowy Intel Atom, do 2 GB pamięci RAM i obsługują do 24 TB pojemności dyskowej, zapewniając wydajność i skalowalność niezbędną do realizacji zadań firmy.

Małe firmy muszą chronić swoje dane, a także wymagają bezpiecznego kanału dostępu do danych oraz tworzenia kopii zapasowych. Seria urządzeń My Cloud Business obsługuje szyfrowanie danych 256-bitowym kluczem AES (RAID 0, 1, 5, 10, JBOD i wolumin łączony), zapewniając małym firmom wiele możliwości zabezpieczenia i ochrony posiadanych informacji. Dzięki produktom My Cloud Business oraz oprogramowaniu WD SmartWare™ (dla komputerów PC) oraz Apple® Time Machine® (dla komputerów Mac) klienci mogą tworzyć kopie zapasowe wszystkich komputerów w firmie. Serwery tej serii mogą także same tworzyć kopie zapasowe swoich danych, przesyłając je na inne urządzenie My Cloud w innej lokalizacji lub do usługi magazynowej w chmurze, takiej jak Amazon S3 lub ElephantDrive. Istnieje także możliwość kopiowania danych z zewnętrznych urządzeń USB podłączonych do urządzenia NAS – wystarczy nacisnąć jeden przycisk.

Produkty My Cloud Business są wyposażone w wiele funkcji wspierających działalność firmową, w tym obsługę miejsc docelowych i inicjatorów iSCSI, replikacji i synchronizacji plików, zintegrowany serwer FTP, serwer WebDAV, konsolę SSH oraz obsługę Microsoft Active Directory. Urządzenia zawierają wyposażenie przydatne w przedsiębiorstwach, w tym podwójne gniazda zasilające z obsługą trybu failover, dwa gniazda Gigabit Ethernet oraz obsługa zasilaczy UPS. Produkty My Cloud Business mogą zostać rozszerzone do 6 GB pamięci operacyjnej i pozwalają na zwiększenie dostępnej przestrzeni magazynowej przez podwójne gniazda sieciowe i porty USB.

Produkty z serii My Cloud Business są dostępne w wielu wersjach pojemnościowych. Model My Cloud DL2100 (dwudyskowy) jest dostępny bez dysków, a także w wersjach o pojemnościach 4 TB, 8 TB i 12 TB. Model My Cloud DL4100 (czterodyskowy) także jest dostępny w wersji bez dysków, a także w wersjach o pojemnościach 8 TB, 16 TB i 24 TB. Technologia Easy-Slide-Drive sprawia, że instalacja oraz wymiana dysków twardych zajmuje jedynie kilka sekund i nie wymaga stosowania śrubokrętów, zestawów narzędziowych ani elementów montażowych.

Dane dostępne wszędzie tam, gdzie są potrzebne
Wielokrotnie nagradzana aplikacja mobilna WD My Cloud przeznaczona dla systemów operacyjnych iOS® oraz Android™ zapewnia dostęp do wszystkich produktów z rodziny My Cloud z dowolnego miejsca, pozwalając z łatwością wyświetlać zdjęcia, strumieniować filmy, a także udostępniać, zapisywać i wykonywać operacje na plikach. Użytkownicy zyskują także możliwość udostępniania plików oraz współpracy, w tym współdzielenia plików z wiadomości e-mail, tworzenia linków do plików, a także drukowania i otwierania plików za pomocą zewnętrznych aplikacji. Aplikacja WD My Cloud obsługuje także najpopularniejsze usługi chmury mobilnej, umożliwiając przesyłanie plików między urządzeniem My Cloud a serwisami Dropbox™, OneDrive® i Google Drive™3.

Dostępność
Produkty z serii My Cloud Expert i My Cloud Business będą dostępne u wybranych partnerów sprzedaży marki WD, w tym sklepach fizycznych i internetowych, u dystrybutorów, autoryzowanych resellerów oraz na stronie wdstore.com.
Linia My Cloud Business jest już dostępna w sklepie internetowym na wdstore.com.  U lokalnych partnerów WD obie serie pojawią się w sprzedaży w marcu br.

Gwarancja
Produkty z serii My Cloud Expert i My Cloud Business są opatrzone trzyletnią ograniczoną gwarancją (w przypadku modeli sprzedawanych z dyskami) lub dwuletnią ograniczoną gwarancją (w przypadku modeli sprzedawanych bez dysków). Zasady i warunki ograniczonej gwarancji można znaleźć na stronie support.wdc.com/warranty.

Ceny
Sugerowane przez producenta ceny detaliczne modelu My Cloud EX2100
My Cloud EX2100 0 TB (model bezdyskowy) – 1599 zł; 4 TB – 2699 zł; 8 TB – 3499 zł; i 4699 zł za 12 TB.
Sugerowane przez producenta ceny detaliczne modelu My Cloud EX4100
My Cloud EX4100 0 TB (model bezdyskowy) – 2399 zł; 8 TB – 4599 zł; 16 TB – 6499 zł; i 9499 zł za 24 TB.
Sugerowane przez producenta ceny detaliczne modelu My Cloud DL2100
My Cloud DL2100 0 TB (model bezdyskowy) – 2199 zł; 4 TB – 3299 zł; 8 TB – 3999 zł; i 5499 zł za 12 TB.
Sugerowane przez producenta ceny detaliczne modelu My Cloud My Cloud DL4100
My Cloud DL4100 0 TB (model bezdyskowy) – 3299 zł; 5199 zł za 8 TB; 16 TB – 6999 zł; a za 24 TB – 9999 zł.
Aplikację mobilną WD My Cloud można pobrać bezpłatnie ze sklepów App StoreSM i Google PlayTM.

Zgodność
Urządzenia z serii My Cloud Expert i My Cloud Business są zgodne z systemami operacyjnymi Windows® 8, Windows 8.1, Windows 7, Windows Vista®, Windows XP, Mac OS X Yosemite, Mavericks™, Mountain Lion™, Lion®, a także urządzeniami obsługującymi standard DLNA®/UPnP®.

Informacje o firmie WD
WD, spółka należąca do Western Digital, to długoletni lider i innowator w branży pamięci masowych. Jako lider technologiczny w dziedzinie gromadzenia danych, firma produkuje niezawodne, wysokowydajne dyski twarde oraz półprzewodnikowe. Napędy te są instalowane przez producentów OEM i integratorów w komputerach stacjonarnych i notebookach, systemach informatycznych dla przedsiębiorstw, systemach zintegrowanych oraz w elektronice użytkowej, a także przez firmę w jej autorskich produktach przechowywania danych. Wiodące rozwiązania i urządzenia firmy WD, produkty sieciowe, odtwarzacze multimedialne i oprogramowanie pozwalają użytkownikom na całym świecie łatwo zapisywać, przechowywać, chronić i dzielić się ich cyfrową treścią na różnorodnych urządzeniach. Firma WD powstała w roku 1970, a jej siedzibą jest Irvine w Kalifornii. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.wd.com.
Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) z siedzibą w Irvine w stanie Kalifornia, to światowy dostawca produktów i usług, umożliwiających tworzenie, zarządzanie i przechowywanie cyfrowych treści. Jej spółki projektują i produkują urządzenia do przechowywania danych, sprzęt sieciowy oraz produkty cyfrowej rozrywki pod markami WD, HGST oraz G-Technology. Informacje na temat firmy Western Digital, zarówno finansowe, jak i przeznaczone dla inwestorów, są dostępne w sekcji dla inwestorów na stronie www.westerndigital.com.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,