stickyimage

Zwiastun JESTEŚ BOGIEM przebojem Internetu! (w kinach 21 września)

21 września na ekrany kin wejdzie „Jesteś Bogiem” – wyreżyserowany przez Leszka Dawida, nowy film producentów „Rewersu”, „Sali samobójców” i „Baby są jakieś inne”.

Rewelacja festiwalu filmowego w Gdyni, porównywana przez krytykę do oscarowej „8 Mili”, uchodzi za najbardziej wyczekiwaną polską produkcję ostatniej dekady. Na miesiąc przed premierą film ma ponad 36 000 fanów na Facebooku, a jego zwiastun w zaledwie 10 godzin zanotował w serwisie Youtube ponad 44 000 obejrzeń.

Jesteś Bogiem” to porywająca historia trójki założycieli zespołu Paktofonika, którzy – zawiązując „pakt przy dźwiękach głośnika” – nie podejrzewali, że staną się głosem kolejnych pokoleń młodych Polaków. W obsadzie najzdolniejsi aktorzy nowego pokolenia, nagrodzeni w Gdyni – Marcin Kowalczyk jako Magik (nagroda za profesjonalny debiut aktorski), Dawid Ogrodnik w roli Rahima (nagroda za drugoplanową rolę męską) i Tomasz Schuchardt (znany z „Chrztu” i „Yumy”, nagroda za drugoplanową rolę męską) jako Fokus. Wspierają ich między innymi: Marcin Dorocińcki (Złote Lwy Festiwalu w Gdyni za role w „Róży” i „Rewersie”), Przemysław Bluszcz („Zero”, „Yuma”) i Arkadiusz Jakubik („Dom zły”).

Obraz „Jesteś Bogiem” jest produkcją studia Kadr.

„Kapitalny!” FILM
„Najlepszy film festiwalu w Gdyni” KINO
„Magnetyczny!” THE HOLLYWOOD REPORTER
„Zostaje w głowie” GAZETA WYBORCZA
„Warto było czekać dekadę!” WP.PL

Oficjalny fanpage filmu na Facebooku:
http://www.facebook.com/jestesbogiem

Polska 2011
Reżyseria: Leszek Dawid („Ki”)
Scenariusz: Maciej Pisuk na podstawie własnej książki „Paktofonika. Przewodnik Krytyki Politycznej”
Obsada:  Marcin Kowalczyk („Janka”, „Czarne Stopy”), Tomasz Schuchardt („Wymyk”, „Chrzest”), Dawid Ogrodnik („Cisza”), Marcin Dorociński („Róża”, „Rewers”, „Pitbull”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny”, „Miłość na wybiegu”, „Ogród Luizy”), Przemysław Bluszcz („Świadek koronny”, „Mała Moskwa”, „Kołysanka”),  Arkadiusz Jakubik ( „Wesele”, „Dom zły”, „Rozmowy nocą”).

Relacja z publicznego czytania scenariusza „Jesteś Bogiem” w Teatrze Studio w Warszawie:
„To nie jest kolejna wzruszająca bajka o dobrych wykluczonych, ale radykalna opowieść o świecie, ten, kto nie walczy, idzie na dno. Oparta na faktach, szczegółowo zdokumentowana, doskonale skonstruowana, wydobywa sprzeczności hip-hopu. Z jednej strony buntownicze teksty przeciwko systemowi, z drugiej marzenie o karierze, pieniądzach, furach i komórach. To wszystko na tle Śląska lat 90., gdzie tradycyjny model życia opartego na etosie pracy i religii rozpada się w proch pod ciśnieniem bezwzględnej ekonomii. Gdzie rzeczywistość wykoleja się, a razem z nią wypadają z torów ludzie.” Roman Pawłowski, Gazeta Wyborcza

Paktofonika powstała w 1998 roku, a jej nazwę, oznaczającą „pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika”, wymyślili Magik i Rahim. Trzy wydawnictwa zespołu: „Kinematografia”, mini album „Jestem bogiem” oraz „Archiwum kinematografii” sprzedały się w gigantycznych nakładach. Wkrótce po premierze „Kinematografii” fanami Paktofoniki wstrząsnęła wiadomość o samobójczej śmierci Magika.

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane