stickyimage

Zawodowy gracz „Athene” zbiera ponad milion dolarów na walkę z największą falą głodu

Zawodowy gracz znany jako „Athene” zebrał ponad milion dolarów ($1,010,829) ofiarowanych przez darczyńców zrzeszonych w ramach akcji ShareCraft 2012 Save the Children Challenge –crowdfundingowej kampanii prowadzonej na rzecz najmłodszych mieszkańców Afryki, mierzących się z największą falą głodu ostatnich 60 lat.

Akcja jest prowadzona w Internecie i to właśnie potęga sieci oraz niezliczona społeczność graczy pozwoliła osiągnąć inicjatywie Athene tak spektakularny sukces. Potrwa ona jeszcze jeden dzień. Zarówno Athene jak i jego sponsor – znana z produkcji hi-endowego sprzętu dla graczy firma Razer – są optymistycznie nastawieni co do finalnego wyniku akcji ShareCraft.

W zebraniu tej niebagatelnej sumy pomogła pasja i zaangażowanie, którym Athene zaraził olbrzymią społeczność graczy z całego świata, bo to właśnie oni zdecydowali się przekazać swoje datki na rzecz zmagających się z największą falą głodu ostatnich dekad (90% datków trafi bezpośrednio do osób dotkniętych głodem). Swoje wsparcie okazała również firma DC Entertainment, która zadeklarowała podwojenie sumy zebranych pieniędzy do wartości miliona dolarów – co stanowi obecnie około połowę całości zebranych środków.

Kwota, którą udało się zgromadzić we wspieranej przez firmę Razer akcji Athene doskonale świadczy o potencjale gamingu online, który stanowi jeden z większych fenomenów kulturowych ostatnich lat. Gracze udowodnili swoją siłę oraz fakt, że społeczność skupiona wokół gier jest doskonałym nośnikiem pozytywnych idei, mogącą wspólnie dokonać doniosłych społecznie czynów.

Athene chętnie gości na eventach organizowanych na całym świecie, na których opowiada sukcesie inicjatywy ShareCraft oraz o tym, jak można zminimalizować efekty pustoszącego część świata głodu. Przykładowe nagrania wideo są dostępne poniżej. W przypadku zainteresowania akcją ShareCraft lub osobą Athene jako potencjalnego gościa wydarzenia  o dużym zasięgu, proszę o kontakt pod adresem znajdującym się na końcu wiadomości.

Datki na rzecz ShareCraft 2012 Save the Children Challenge można przekazywać pod adresem: www.opsharecraft.com. Pod tym samym adresem można zdobyć więcej informacji o akcji charytatywnej. Więcej informacji o Razer na www.razerzone.com.

Filmy informacyjne:
Przekroczenie granicy miliona dolarów: http://youtu.be/N1W7oJZerJU
Athene opowiada o swojej charytatywnej inicjatywie: http://youtu.be/sXBDvYrrYAM
Athene opowiada o ambicjach związanych z projektem: http://youtu.be/z_RPV1Btuoo
Athene za pośrednictwem Skype przekazuje jednemu z fanów nagrody od firmy Razer: http://youtu.be/u1mJoQ-b8Tg
CEO Save the Children: http://youtu.be/nnIovseimdI

źródło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane