stickyimage

Zaskakujące wcielenie Grochowskiej w oficjalnym zwiastunie OBCEGO CIAŁA Zanussiego

5 grudnia na ekrany polskich kin zawita międzynarodowa koprodukcja w reżyserii Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”. W obsadzie, obok Agaty Buzek, Weroniki Rosati i Agnieszki Grochowskiej, zobaczymy włoskiego aktora Ricardo Leonellego oraz Jacka Poniedziałka, Janusza Chabiora, Ewę Krasnodębską, Sławomira Orzechowskiego i Stanisławę Celińską. Muzykę do filmu napisał Wojciech Kilar. Na szczególną uwagę zasługuje rola Agnieszki Grochowskiej. Aktorka, do tej pory kojarzona z pozytywnymi bohaterkami, u Zannusiego przeistoczyła się w zupełnie nową dla siebie postać. Grana przez nią Kris to cyniczna i bezwzględna szefowa w międzynarodowej korporacji.

Oficjalny zwiastun „Obcego ciała” na kanale Youtube:

Angelo (Riccardo Leonelli) i Kasia (Agata Buzek) poznają się we Włoszech i zakochują w sobie od pierwszego wejrzenia. Ich związek zostaje jednak gwałtownie przerwany decyzją dziewczyny o wstąpieniu do klasztoru i jej wyjazdem do Polski. Angelo rusza za ukochaną, aby nakłonić ją do zmiany zdania. Zatrudnia się w międzynarodowej korporacji, a jego zwierzchnikiem zostaje bezwzględna i cyniczna szefowa – Kris (Agnieszka Grochowska w zupełnie nowym, zaskakującym aktorskim wcieleniu). Wspierana przez gotową na wszystko asystentkę Mirę (Weronika Rosati), kobieta będzie próbowała zmusić podwładnego do złamania wszystkich zasad, którym zawsze był wierny.

„Absolutnie zapadający w pamięć, głównie dzięki doskonałym kreacjom aktorskim”Post Magazine

„Zaskakujący”Woman USA

„Grochowska wygląda i gra niczym połączenie Juliette Binoche i Evy Green”A.V. Club

„Intrygująca i tajemnicza historia miłosna”Toronto Film Scene

„Prowokujący”Hollywood Reporter

„Obce ciało” w kinach od 5 grudnia

plakat Obce ciało.jpg

Gatunek: dramat/thriller

Produkcja: Polska/Włochy/Rosja 2013

Reżyseria i scenariusz: Krzysztof Zanussi („Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”, „Persona non grata”, „Cwał”, „Barwy ochronne”)

Muzyka: Wojciech Kilar („Pianista”, „Pan Tadeusz”, „Rejs”, „Ziemia obiecana”, „Dziewiąte wrota” , „Drakula”)

Obsada: Agata Buzek („Rewers”, „Fotograf”, „Zemsta”, „Ryś”), Riccardo Leonelli („Young Europe”), Agnieszka Grochowska („W ciemności”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Bez wstydu”, „Pręgi”), Weronika Rosati („Pitbull”, Obława”, „W ciemności”, „Last Vegas”), Janusz Chabior („Kołysanka”, „Symetria”, „Hardkor Disko”, „Służby specjane”, „Drogówka”), Jacek Poniedziałek („Rewers”, „Boisko bezdomnych”, „Sąsiady”, „1920 Bitwa Warszawska”), Ewa Krasnodębska („Facet (nie)potrzebny od zaraz”, „Jeszcze nie wieczór”), Sławomir Orzechowski („Dom zły”, „Komornik”, Cześć, Tereska”), Stanisława Celińska („1920 Bitwa Warszawska”, „Katyń”, „Ryś”, „Jasne błękitne okna”, „Złoto dezerterów”)

Tagi: , , , , , , , , ,