stickyimage

Wywiad z Czesławem Mozilem – gwiazdą komedii Facet (nie)potrzebny od zaraz

14 lutego, w Walentynki, Czesław Mozil zadebiutuje na dużym ekranie w filmie „Facet (nie)potrzebny od zaraz”, nowoczesnej, niebanalnej komedii o poszukiwaniu miłości i własnego ja w wielkim mieście. „Jestem przekonany, że faceci będą się na tym filmie świetnie bawić. Cudownie jest obserwować, jacy jesteśmy fatalni, beznadziejni i nudni. Dzięki Bogu mamy piękne kobiety. My faceci w Polsce jesteśmy tacy beznadziejni, ale to kobiety nas rozpieściły.” – żartuje artysta, któremu na planie „Faceta” partneruje prawdziwa plejada gwiazd m.in. Joanna Kulig, Anna Czartoryska-Niemczycka, Paweł Małaszyński, Maciej Stuhr, Michał Żebrowski, Łukasz Garlicki, Cezary Kosiński.

FACET (NIE)POTRZEBNY OD ZARAZ w kinach od 14 lutego 2014

Wideo-wywiad zCzesławem Mozilem:

„Propozycję zagrania w filmie dostałem w najbardziej naturalny z możliwych sposobów – reżyserka Weronika Migoń napisała do mnie wiadomość i zaproponowała spotkanie na warszawskiej Pradze. Zjedliśmy obiad, porozmawialiśmy o filmie i roli, w zasadzie bez wahania zgodziłem się. Spełniły się moje marzenia, zawsze chciałem podpatrzeć kino od tej drugiej strony, zawód muzyka i „grajka” na szczęście pozwala na to, by sprawdzać się na innych polach. Cieszę się, że dostałem kredyt zaufania od Weroniki. Mam nadzieję, że sprostałem zadaniu, wcielając się w postać Janka. To bohater, który nie jest mi daleki, myślę, że nie bez powodu zaproponowano mi taką rolę. Spodobało mi się to, że jest jedynym chłopakiem z przeszłości pięknej Zosi, z którym nasza bohaterka decyduje się po latach znowu spędzić noc. To o czymś świadczy. Janek jest uroczy, ma czar, to fajny, normalny chłopak, który porzucił pracę w korporacji, by spełniać swoje marzenia. Oczywiście ma swoje wady, jest rozpieszczony przez życie i dziewczyny, ale to chyba cecha właściwa wielu polskim mężczyznom. Z tego też powodu chciałbym polecić ten film praktycznie wszystkim facetom – cudownie jest móc obserwować na ekranie, jak fatalnie potrafimy się zachowywać wobec kobiet. Jesteśmy beznadziejni, nudni, pozbawieni dystansu. To jest naprawdę dobre, że ktoś to wreszcie w ten sposób pokazał.” – cieszy się Mozil.

Oficjalny fanpage filmu na Facebook: https://www.facebook.com/facetNIEpotrzebny

Wideo-wywiad z Katarzyną Maciąg:

Zosia (Katarzyna Maciąg) rozstaje się z chłopakiem (Łukasz Garlicki) po tym, jak nakrywa go w swoim mieszkaniu z inną dziewczyną. Zdradzona, staje przed koniecznością ułożenia sobie życia na nowo. Dodatkowo sytuację świeżo upieczonej singielki komplikuje stary zakład, zgodnie z którym Zosia, uważana za typową kandydatkę na „starą pannę”, nie może przyjść samotnie na ślub Anny (Anna Czartoryska) – koleżanki z lat szkolnych. Za namową przyjaciółki – Patrycji (Joanna Kulig), postanawia odszukać facetów, którzy byli kiedyś ważni w jej życiu i sprawdzić, czy gdzieś po drodze nie przegapiła wielkiej miłości i czy któryś z „byłych” nie jest tym jedynym. Czy szczęśliwą „siódemką” okaże się uwielbiany przez studentki wykładowca Ksawery (Paweł Małaszyński), popularny aktor Tomek (Bartosz Porczyk), wzięty kompozytor Michał (Maciej Stuhr), zbuntowany romantyk Łysy (Marcel Sabat), właściciel modnego klubu Janek (Czesław Mozil) lub poznany na ostrym dyżurze przystojny lekarz (Michał Żebrowski)? Sześciu facetów i dziewczyna, która wciąż nie znalazła prawdziwej miłości… albo ją przegapiła. A może miłość to nie wszystko?

W zrywającej z formułą typowej polskiej komedii romantycznej, nowoczesnej historii o miłości i przyjaźni, znajdziemy galerię wyrazistych i ujmujących autentyzmem portretów młodych kobiet z wielkiego miasta, które szukają swojego miejsca w świecie, stają przed trudnymi wyborami, próbują odnaleźć się w relacjach z mężczyznami, z najbliższymi i z sobą nawzajem.

Ścieżka dźwiękowa filmu to potężna dawka muzyki najciekawszych młodych polskich zespołów, znanych bywalcom wielkomiejskich klubów i sal koncertowych, wśród nich, między innymi: Mikromusic, Kamp, Paula i Karol, Ania Rusowicz, Fismoll, The Dumplings, Super Girl & Romantic Boys, Translola. W filmie usłyszymy również przebojowe piosenki w nowych, zaskakujących wykonaniach Joanny Kulig.

Tłem sercowych rozterek bohaterów komedii Weroniki Migoń jest Warszawa – tętniąca energią i kolorami metropolia, która w obiektywie kamery wielokrotnie nagrodzonego operatora Kacpra Fertacza dorównuje urodą najsłynniejszym miastom Europy. Razem z Zosią, Patrycją i Anną odwiedzimy najpopularniejsze kluby, kawiarnie i kultowe miejsca stolicy – między innymi Plac Zbawiciela, malownicze bulwary nadwiślańskie i unikalny w skali światowej designerski dom pisarza Etgara Kereta.

Oficjalny zwiastun komedii „Facet (nie)potrzebny od zaraz”:

Produkcja: Polska 2014
Reżyseria: Weronika Migoń
Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
Obsada: Katarzyna Maciąg („Randka w ciemno”, „Korowód”, „Głęboka woda”, „Teraz albo nigdy”), Joanna Kulig („Sponsoring”, „Kobieta z piątej dzielnicy”, „Nieulotne”, „Hansel i Gretel: Łowcy czarownic”), Anna Czartoryska-Niemczycka („Szpilki na Giewoncie”, „Dom nad rozlewiskiem”), Paweł Małaszyński („Sęp”, „Skrzydlate świnie”, „Listy do M.”), Maciej Stuhr („Listy do M.”, „Testosteron”, „Obława”, „Drogówka”), Czesław Mozil, Łukasz Garlicki („Warszawa”, „Lekcje Pana Kuki”, „Syzyfowe prace”), Michał Żebrowski („Sęp”, „Pręgi”, „Pan Tadeusz”), Cezary Kosiński („Testosteron”, „Jak się pozbyć celulitu”), Bartosz Porczyk („Ambassada”, „Sala samobójców”, „Och Karol 2”), Marcel Sabat („Kamienie na szaniec”, „Nieulotne”), Krzysztof Globisz („Anioł w Krakowie”, „Różyczka”, „Pornografia”, „Lejdis”, „Jasminum”)

Koprodukcja: Skuterfilm, House Media Company, Grupa Warszawa

źródło:materiały prasowe

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane