stickyimage

Waleczna FAMKE JANSSEN od 5 października w kinach – „Uprowadzona 2”

UPROWADZONA 2

(W KINACH OD 5 PAŹDZIERNIKA)
Liam Neeson wciela się ponownie w postać Bryana Millsa, emerytowanego agenta CIA, który w „Uprowadzonej” rozpętał prawdziwe piekło porywaczom jego córki. Kiedy w drugiej części Bryan sam stanie się celem tajemniczego mężczyzny pałającego żądzą zemsty, będzie znów musiał wykorzystać swoje „specyficzne umiejętności”, aby uchronić swą rodzinę przed zgubą.

Uprowadzona” w reżyserii Pierre’a Morela z 2008 roku okazała się wielkim sukcesem, przynosząc 224 miliony dolarów zysku. Widzowie, w szczególności wszyscy rodzice, kibicowali Bryanowi ratującemu córkę z rąk oprawców, sprawiając, że kontynuacja stała się kwestią czasu. Scenariusz do „Uprowadzonej 2” napisali ponownie Luc Besson oraz Robert Mark Kamen, na stołku reżysera zasiadł Oliver Megaton („Transporter 3”, „Colombiana”), a w rolach głównych występują Liam Neeson, Maggie Grace, Famke Janssen oraz Rade Šerbedžija.
W drugiej część przygód Bryana Millsa już nie tylko on sam będzie zmuszony do wykazania się sprytem, niezłomnością charakteru i siłą fizyczną. Jego była żona i córka również…

Przemianie ulega postać byłej żony Bryana, Lenore (Famke Janssen). Po ogłoszeniu separacji ze swoim drugim mężem, kobieta rozważa powrót do Bryana. „Ich relacje niespodziewanie bardzo się umocniły, ponieważ Lenore przechodzi przez niezwykle trudny okres w życiu”, wyjaśnia Neeson.  „Bryan jest monolitem, który pozwala jej pewnie stanąć na własnych nogach. To idealny moment na rozwój związku”. Lenore, tak jak jej córka, dojrzała.
W Uprowadzonej nie była postacią, którą dało się lubić”, podkreśla reżyser O. Megaton. „Zawsze elegancko ubrana, perfekcyjna w każdym calu, lecz jednocześnie chłodna emocjonalnie. W kontynuacji staraliśmy się ją bardziej uczłowieczyć”. Janssen potwierdza te słowa. „Nie potrafię zliczyć, ile razy ktoś do mnie podchodził, mówiąc: Ależ byłaś suką w Uprowadzonej!”, wyznaje aktorka. Tym razem ona również znajdzie się w niebezpieczeństwie…

W tamtym filmie córka Bryana, Kim (Maggie Grace) była śmiertelnie przerażoną ofiarą, biernym świadkiem wydarzeń. Od samego początku „Uprowadzonej 2” doskonale jednak widać, że przez te dwa lata całkowicie się zmieniła; dzięki szkoleniu ojca jest o wiele lepiej przygotowana do radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi. A taka właśnie czeka ją w Istambule, który z miejsca rodzinnego spotkania staje się terenem walki o przeżycie. „Niedaleko pada jabłko od jabłoni, Kim zostaje zmuszona do sprawdzenia, na co ją tak naprawdę stać”, opowiada wcielająca się w tę postać Maggie Grace. „W części pierwszej była naiwną dziewczynką, która nie miała pojęcia o prawdziwym świecie”, dodaje reżyser, „ale ze względu na mocne przeżycia, których doświadczyła, postanowiła stworzyć samą siebie od nowa. Dojrzała do tego, że nie chce już być pasywną ofiarą”.

 

PREMIERA: 05.10.2012
Produkcja: Francja 2012
UPROWADZONA 2 – od 15 lat
Czas trwania: 92min

OBSADA

Liam Neeson … Bryan Mills
Maggie Grace … Kim
Famke Janssen … Lenore
Rade Serbedzija … Murad

TWÓRCY

Oliver Megaton… reżyseria
Luc Besson, Robert Mark Kamen … scenariusz
Luc Besson … produkcja
Romain Lacourbas … zdjęcia
Nathaniel Mechalhy … muzyka

źrodło: materiały prasowe

Tagi: , , , , , , ,

Skomentuj artykuł

Wymagane